Přeposlat Motokrosaře čeká finále v Přerově

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motokrosaře čeká finále v Přerově

03.10.2011 | Agentura FORSAGE | Aktuality, recenze, Moto sport | Komentářů: 0 |

Po žních zemědělských se chystají zhodnotit letošní úrodu také účastníci mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu. Finálové vyvrcholení seriálu jednotlivců přivede motoristické fanoušky v sobotu 15. října do Přerova, kde se na populární trati Přerovské rokle dozvědí kompletní seznam letošních motokrosových mistrů republiky.

 

Motokrosaře čeká finále v Přerově

 

Výsledky předposledního dílu šampionátu v jihočeském Jiníně průběžnými tabulkami nečekaně zamíchaly a nachystaly tak Přerovu živnou půdu pro napínavou podívanou. Kdo čekal v Jiníně změnu na pozici lídra třídy MX2, ten se skutečně dočkal. Nové jméno však zní docela překvapivě. Místo obhájce titulu Florenta Richiera se totiž průběžné taktovky ujal jeho mladší týmový kolega Marek Sukup. Ten letos vyhrál poprvé, ale zřejmě v tu pravou chvíli. Richier sice dominoval první jízdě, ve druhé však Francouze fatálně zbrzdily problémy s řadicí pákou. Před Přerovem tedy vede třídu MX2 Marek Sukup, o čtyři body méně má dlouho vedoucí Josef Kulhavý, zatímco Florent Richier zaostává za lídrovským postem o patnáct bodů. Dramatičtější koncovku si Přerov přát nemůže!

 

Motokrosaře čeká finále v Přerově

 

Také prestižní třída MX3–OPEN si musí na jméno svého letošního mistra počkat až do závěrečného závodu v Přerově. Martin Michek první jízdu v Jiníně nedokončil, což jeho pronásledovatelům jakoby dodalo křídla. Příležitosti se chopil úřadující mistr Jiří Čepelák, který úvodní jízdu vyhrál, v repete pak jeho vítězný průjezd cílem úspěšně napodobil Maďar Kornél Németh. Michek si odvezl z Jinína pouze jedno druhé místo a i když titulu zůstává i nadále blízko, bude muset být v Přerově velice obezřetný. Přituhlo i v bitvě o druhé místo - Németha, Čepeláka a Bartoše dělí úzká osmibodová škvíra, medailové šance má i pátý Martin Žerava. Bez ohledu na výsledek z Přerova jednoho letošního mistra republiky znají příznivci motokrosu už s předstihem. Po dvouletém kralování Miroslava Kučírka, který po loňské sezóně svoji kariéru definitivně ukončil, usedl do uvolněného trůnu třídy Veterán Jan Mrázek. S výjimkou červnových Petrovic vydoloval Mrázek v každém podniku šampionátu plný počet padesáti bodů a nemůže už být žádným ze soupeřů předstižen.

 

Motokrosaře čeká finále v Přerově

 

Přerovská rokle se v roce 1961 stala součástí mistrovství světa, když hostila výkvět třídy 500 ccm. Po roce 1974 motokrosový význam Přerova uvadal a na zgruntu přebudované trati získával stále hlasitější slovo autokros. Visačku kvalitního motokrosu vrátil Přerovské rokli až předloňský vstup do kalendáře mezinárodního mistrovství České republiky. Časový harmonogram závodu v Přerově odpovídá modelu předcházejících podniků letošního šampionátu. Volné tréninky a kvalifikace absolvují jezdci v sobotu 15. října od 8 do 12 hodin, slavnostní zahájení spustí organizátoři ve 12.40 hodin. První z celkově šesti závodů tříd MX2, MX3-OPEN a Veterán odstartuje v Přerovské rokli ve 13.00 hodin.

 

Závěrečnou část programu mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu – LR Cosmetic / ADOS Cupu 2011 tvoří:
 

Sobota 15. října Přerov – finále šampionátu jednotlivců + slavnostní vyhlášení od 19 hod., Výstaviště Přerov, Pavilon G
Sobota 22. října Kaplice – jednorázový závod mezinárodního mistrovství České republiky motokrosových družstev.

 

Více informací najdete na webu pořadatele.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Motokrosaře čeká finále v Přerově


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.