Přeposlat Cagiva River 600

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Cagiva River 600

27.09.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Cagiva River 600 je nenáročný a jednoduchý motocykl, který potěší hlavně nepříliš náročné řidiče. Na dnešní dobu sice působí docela zastarale, ale nabídne i několik dobrých vlastností, které určitě oceníte.

 

Cagiva River 600

 

Motor


O pohon motocyklu Cagiva River 600 se stará vcelku slušný motor s jedním válcem, který disponuje nejvyšším výkonem 34 koní při 600 ot/min a kroutícím momentem 44 Nm při 4500 ot/min. Sice to nejsou kdovíjak úžasné výkony, ale motor ochotně zabírá už v nízkých otáčkách a zátah je také docela dobrý. Na nějaké sportování motor není příliš stavěný, ideální je spíše pro klidnější jízdu, kdy ho nebudete příliš trápit. Nelíbila se nám vyšší míra vibrací a také reakce na přidání plynu mohly být lepší. Nejvyšší rychlost motocyklu je 160 km/h a zrychlení z klidu na ¼ míle zvládnete za rovných 14s. Testovaný model byl osazen pětistupňovou převodovkou, která příliš mnoho přesnosti nepobrala, ale odstupňovaná je dobře.

 

 

Jízda a ovladatelnost


V tomto ohledu není motocykl žádná velká hitparáda a musíte vzít v potaz to, že se vlastně jedná tak trochu o budgetový model. Přilnavost je pouze velmi průměrná a to samé se dá říct také o ovladatelnosti. Na druhou stranu, chování je vcelku předvídatelné, motocykl není záludný a není problém ho zkrotit. Odpružení je měkké, je zaměřeno hlavně na komfort, čehož si všimnete hlavně v momentě, kdy hodně silně zabrzdíte. Příď motocyklu se totiž docela dost ponoří do silnice, což není ani trochu příjemné. Když už jsme u těch brzd, tak ty disponují kotouči o průměru 320 mm vpředu a 230 mm vzadu a s jejich výkonem jsme byli vcelku spokojeni. Nicméně při příliš horlivém používání mají brzdy tendence vadnout.

 

Cagiva River 600

 

Výbava


Výbava je na docela slušné úrovni a v základu dostanete docela dost věcí. Nejvíce se nám zalíbila přehledná a jednoduchá palubní deska, která se skládá ze třech analogových budíků a je bez větších problémů čitelná i na přímém slunečním světle. Vcelku pohodlné sedlo se nachází ve výšce 810 mm a nádrž pojme 18 litrů paliva, což stačí na dojezd zhruba 201 km. Přední světlomet mohl být o trochu výkonnější. Zpětná zrcátka jsou ale dostatečně rozměrná a spokojeni jsme byli také s větrným štítem, který funguje dobře i při vyšších rychlostech. Rozměry pneumatik jsou 140/70 x 17 vpředu a 140/70 x 17 vzadu.

 

 

Kvalita a spolehlivost


U starého italského motocyklu byste možná čekali tragickou úroveň dílenského zpracování a zavádějící spolehlivost, ale u tohoto modelu se zdá být vše v pořádku. Dílenské zpracování je přinejhorším průměrné a motocykl působí docela robustním dojmem. Je ale vcelku náchylný ke korozi, takže v tomto ohledu mu budete muset věnovat nějakou tu péči. Docela dobrá je také spolehlivost. Na Hondu sice nemá, ale kromě vadnoucích brzd jsme si žádných výraznějších nedostatků nevšimli. Motor je odolný, pro dlouhodobý chod mu stačí pouze základní údržba a stejně by na tom mělo být také odpružení. Vzhledem ke stáří ale samozřejmě hodně záleží na tom, na jaký model narazíte a v jakém bude stavu, takže vybírejte pečlivě.

 

Cagiva River 600

 

Verdikt


Cagiva River 600 je nenáročný a jednoduchý motocykl, který potěší hlavně nepříliš náročné řidiče. Na dnešní dobu sice působí docela zastarale, ale nabídne i několik dobrých vlastností, které určitě oceníte. Mezi ty nejlepší vlastnosti patří určitě slušná výbava, pohodlné sedlo a velmi spolehlivý motor. Ten sice neoplývá kdoví jak vysokým výkonem, ale je nenáročný a pokud mu dopřejete alespoň základní údržbu, bude vám sloužit dobře a dlouho. Jízdní vlastnosti jsou zaměřeny spíše na komfort, nečekejte nějakou zázračnou přilnavost nebo bleskové reakce na změnu směru jízdy, ale spíše neutrální chování. Nelíbilo se nám hlavně to, že při silném brzdění se příď motocyklu hodně potápí do silnice. Samotné brzdy bohužel příliš odolnosti nepobraly a při agresivním zacházení mají tendenci vadnout.

 

Cagiva River 600

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Cagiva River 600


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.