Přeposlat Motokrosový šampionát se blíží k vrcholu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motokrosový šampionát se blíží k vrcholu

05.09.2011 | Agentura FORSAGE | Aktuality, recenze, Moto sport | Komentářů: 0 |

Poslední prázdninový víkend nasměroval aktéry mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu do západočeského Kramolína. Boje nedaleko Nepomuku daly jasně najevo, že v šampionátu jde skutečně už do tuhého.

 

Francouz Florent Richier i přes problémy se zraněnou rukou pokračoval ve své spanilé jízdě a díky kramolínskému vítěznému double silně přiživil naději na úspěšnou obhajobu loňského titulu ve třídě MX2. Pozici lídra nadále drží Josef Kulhavý, ovšem druhý Marek Sukup ztrácí pouhé tři body a dotahujícího Richiera dělí od Kulhavého už jen čtyři body. Aby situace v průběžném pořadí nebyla snad málo komplikovaná, naděje na konečné medailové umístění hřeje před závěrečnýmí díly v Jiníně a Přerově i čtvrtého Milana Špičáka a pátého Slováka Tomáše Šimka.

 

Ve třídě MX3 – Open se po závodě v Kramolíně opět o něco snadněji dýchá Martinu Michkovi, který triumfy v obou jízdách navýšil svůj náskok v průběžné klasifikaci na 52 bodů. Optimisté hovoří o Michkově půltitulu, nicméně motokros je nevyzpytatelný sport, v němž do posledního mávnutí šachovnicové vlajky není žádné razítko definitivní. Obzvláště, když v závětří za Michkem číhá jezdec kvalit Maďara Kornéla Németha, patřícího dlouho mezi přední světové motokrosaře. Na třetí místo se výsledkem z Kramolína posunul úřadující mistr republiky Jiří Čepelák, čtvrtý je vedoucí muž mistrovství Evropy třídy Open Petr Bartoš a pátý další velezkušený harcovník Martin Žerava.

 

Motokrosový šampionát se blíží k vrcholu

 

Nic se nezměnilo v čele třídy Veterán. Také v Kramolíně dvakrát zvítězil Jan Mrázek a od letošního trůnu ho dělí už jen příslovečný vlásek. Za zády Mrázka však bude ještě takříkajíc dusno, na druhého Romana Skalku, třetího Zdeňka Gottvalda a čtvrtého Josefa Nesejta se dotahuje Petr Dokoupil, takže karty jsou nadále v pohybu. Další zajímavost: Kramolín viděl letošní debut bývalého mistra světa družstev Zdeňka Velkého, který svůj nestárnoucí elán připomněl výborným ziskem 31 bodů.

 

Seriál mezinárodního mistrovství České republiky zamíří v sobotu 24. září svým předposledním dílem do jihočeského Jinína, ležícího nedaleko Strakonic. Pamětníci se slzou v oku zavzpomínají na slavnou éru strakonických motocyklů ČZ a zejména jejich sportovní modifikace. Dnešní generace sotva uvěří, že stroje ze Strakonic mají na svém kontě celkem 127 vítězství v motokrosových Grand prix, tři triumfy v mistrovství světa značek a sedm individuálních titulů mistra světa!

 

Motokrosový šampionát se blíží k vrcholu

 

Časový harmonogram závodu v Jiníně, bez ohledu na sobotní termín, dodržuje formát předcházejících podniků. Volné tréninky a kvalifikace absolvují jezdci v sobotu 24. září od 8 do 12 hodin, slavnostní zahájení přijde v tentýž den na řadu ve 12.45 hodin. Ve 13.00 pak odstartuje první z celkově šesti závodů.

 

Důležité upozornění! Vzhledem k přesunu mistrovství Evropy družstev v Bulharsku došlo k těmto termínovým změnám závěrečných podniků mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu:

 

Sobota 15. října Přerov – finále šampionátu jednotlivců.
Sobota 22. října Kaplice – jednorázový závod mezinárodního mistrovství České republiky motokrosových družstev.

 

Motokrosový šampionát se blíží k vrcholu

 

Více informací najdete na webu pořadatele.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Motokrosový šampionát se blíží k vrcholu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.