Přeposlat Royal Enfield Bullet 500

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Royal Enfield Bullet 500

26.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Royal Enfield Bullet 500 je povedený motocykl, který patří do kategorie \"klasika\" a tak k němu také musíte přistupovat. Nenabídne drtivé výkony ani moderní výbavu, ale při jízdě u vás určitě vykouzlí úsměv.

 

Royal Enfield Bullet 500

 

Motor


O pohon motocyklu Royal Enfield Bullet 500 se stará vcelku povedený jednoválcový motor o zdvihovém objemu 499cc, který dává nejvyšší výkon 22 koní a kroutící moment 27 Nm. Není to sice kdovíjaký výkon, ale pro potřeby tohoto motocyklu je dostatečný a motor příjemně zatahuje už ve středních otáčkách. Má také docela příjemný zvukový projev a co se týče jízdních výkonů, tak z klidu na ¼ míle zrychlíte za 17.3 sekund a maximální rychlost motocyklu činí 112 km/h. Ideální cestovní rychlost leží na hranici 90 km/h. Trochu déle jsme si zvykali na převodovku, která není příliš přesná, ale jakmile si na ni zvyknete, pracuje se s ní bez větších problémů.

 

Jízda a ovladatelnost


Po stránce přilnavosti nás tento motocykl docela příjemně překvapil. Na to, že má tak tenké pneumatiky, drží na silnici opravdu dobře a dobrá je i manévrovatelnost. Motocykl se navíc chová nezáludně, předvídatelně a slušně reaguje na změnu směru jízdy. Šasi má sice své limity a vysoké rychlosti mu nedělají příliš dobře, ale je to jenom dobře, protože pro jízdu na limitu se tento model opravdu nehodí. Komfort je na docela slušné úrovni a nemusíte se bát ani méně kvalitních cest. Na předním i zadním kole se nacházejí bubnové brzdy, které jsou dostatečně výkonné a se zastavením motocyklu nemají příliš velkou práci. Při intenzivním používání ale mají tendenci vadnout.

 

Royal Enfield Bullet 500

 

Výbava


Výbava je na docela slušné úrovni a najdete zde všechno, co byste od podobného retro motocyklu očekávali. Před rokem 2004 neměly tyto motocykly elektrický startér, ale klasický nožní spouštěč, což se k celkovému stylu motocyklu hodí určitě lépe. Docela pohodlné sedlo se nachází ve výšce 760 mm a nádrž pojme 14.5 litru paliva, což stačí na velmi dobrý dojezd okolo 320 km, takže na benzinovou pumpu budete jezdit opravdu jen občas. Přední světlomet je dostatečně výkonný, ale zpětná zrcátka mohla být nepatrně rozměrnější. Co se týče pneumatik, tak jejich rozměry jsou 2.75 x 17 vpředu a 3.00 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spolehlivost


Kvalita motocyklů Royal Enfield se od devadesátých let hodně zlepšila a na tomto modelu je to více než patrné. Dílenské zpracování je velmi dobré, všechny komponenty sedí přesně na svém místě a žádných závažnějších nedostatků jsme si nevšimli. Motocyklu budete samozřejmě muset věnovat nějaký ten čas na údržbu, ale pokud to uděláte, se spolehlivostí byste neměli mít žádné problémy. Nejspolehlivějším komponentem je určitě motor, který je léty prověřený a zvládne toho i při základní údržbě opravdu hodně. V průběhu našeho testu jsme neměli problémy ani s elektronikou a jediná věc, která by mohla zlobit, jsou brzdy, které docela často vadnou.

 

Royal Enfield Bullet 500

 

Verdikt


Royal Enfield Bullet 500 je povedený motocykl, který patří do kategorie "klasika" a tak k němu také musíte přistupovat. Nenabídne drtivé výkony ani moderní výbavu, ale při jízdě u vás určitě vykouzlí úsměv. Klidné cestování po okreskách, to je pro tento model úplně ideální a opravdu jsme si to užívali. Motor je výkonný tak akorát, je docela příjemně úsporný a líbil se nám také jeho zvukový projev. Výbava je slušná a jedinou výtku jsme měli ke zpětným zrcátkům, která mohla být rozměrnější. Po stránce dílenského zpracování je vše v pořádku a pokud věnujete tomuto motocyklu alespoň základní péči, vydrží vám sloužit opravdu dlouho a dobře. Problémy by mohly dělat pouze bubnové brzdy.

 

Royal Enfield Bullet 500

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Royal Enfield Bullet 500


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.