SYM


Přeposlat Sym Wolf SB125Ni

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sym Wolf SB125Ni

02.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sym Wolf SB125Ni je další příspěvek tohoto tchajwanského giganta na poli malých motocyklů. Tato firma chrlí hlavně skútry a tento motocykl je jedna z prvních vlaštovek na evropský trh. Vzhledem k celkem nízké ceně musíte počítat s několika kompromisy, přičemž ne vždy se jedná o příjemné věci.

 

Sym Wolf SB125Ni

 

Motor


O pohon motocyklu Sym Wolf SB125Ni se stará nepříliš povedený jednoválcový motor o zdvihovém objemu 125cc, který dává nejvyšší výkon 11 koní. Není to sice úplně špatná pohonná jednotka, například reakce na přidání plynu jsou dobré, ale ideální motor to také určitě není. Hodně vibruje, a abyste z něj něco dostali, musíte ho točit. A to je trochu problém, protože se do otáček příliš nehrne a ze středních otáček se vytáčí jen velmi pozvolna a klidně. Maximální udávaná rychlost tohoto motocyklu je 112 km/h, ale abyste jí dosáhli, budete potřebovat hodně dlouhou cestu, nejlépe trochu z kopce a vítr v zádech. Nad 100 km/h se mu vůbec nechce a dál jsme se vlastně ani nedostali. Celkově je výkon motoru slabý, a to i na 125ku.

 

Jízda a ovladatelnost


Po stránce jízdních vlastností se také žádný zázrak nekoná a tak nějak odpovídají nevýraznému motoru. Motocykl je trochu zvláštně vybalancován, v nízkých rychlostech je nestabilní, obtížně se s ním manévruje a při vyšších rychlostech se stabilita příliš nezlepší. Reakce na změnu směru jízdy sice nejsou nejhorší, ale není to moc platné, když motocykl jako celek příliš nespolupracuje a působí takovým vzpurným dojmem. Po stránce komfortu je na tom motocykl celkem dobře, ale žádné úžasné a sofistikované odpružení nečekejte. O zastavení se starají průměrné brzdy, které sice zvládnou motocykl zastavit vcelku rychle, když na ně pořádně zatlačíte, ale zase vcelku rychle vadnou a špatně se dávkují. Na předním kole je kotouč a na tom zadním buben.

 

Sym Wolf SB125Ni

 

Výbava


Výbava je určitě jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu a jedná se o nejvýraznější artikl pro koupi. Potěšilo nás množství moderních věcí, jako jsou LED světla a stylová kola z lehké slitiny. Moderní palubní deska obsahuje také malý LCD displej se sexy modrým podsvícením, který zobrazuje rychlost, stav nádrže, čas a také ujetou vzdálenost. Vedle tohoto displeje se nachází analogový otáčkoměr a celkově se nám palubní deska opravdu zamlouvala a navíc je bez problémů čitelná i na přímém slunečním světle. Sedlo není příliš rozměrné ani pohodlné a nádrž pojme 13 litrů paliva, což stačí na vcelku slušný dojezd. Rozměry pneumatik jsou 110/70 – 17 vpředu a 130/70 – 17 vzadu.

 

Kvalita a spolehlivost


Tohle je trochu ožehavé téma. Pokud tento motocykl nebudete srovnávat s vyspělou japonskou nebo evropskou konkurencí, dílenské zpracování je celkem v pořádku. Nicméně jsme si všimli několika nedostatků v podobě mírných vůlí na šasi a celkově motocykl nepůsobí tak bytelně jako podobné motocykly od již zmíněné konkurence. O dlouhodobé spolehlivosti se zatím může pouze polemizovat, ale například brzdy příliš odolně nevypadají. Celkem jednoduchý motor by toho mohl hodně vydržet a pravděpodobně ani nebude vyžadovat žádnou extra údržbu. Dílenské zpracování podle nás odpovídá vcelku nízké ceně, která se ve Velké Británii pohybuje okolo 2900 liber.

 

Sym Wolf SB125Ni

 

Verdikt


Sym Wolf SB125Ni je další příspěvek tohoto Taiwanského giganta na pole malých motocyklů. Tato firma chrlí hlavně skútry a tento motocykl je jedna z prvních vlaštovek na evropský trh. Vzhledem k celkem nízké ceně musíte počítat s několika kompromisy, přičemž ne vždy se jedná o příjemné věci. Motor se zrovna dvakrát nepovedl, neoplývá výkonem, nechce se mu do otáček, vibruje a jedna z jeho mála kladných vlastností je nízká spotřeba. Jízdní vlastnosti jsou nejlépe průměrné, v oblasti stability je to dokonce podprůměr a manévrovatelnost je taková nijaká. Na druhou stranu, výbava motocyklu je výborná a v této kategorii se jedná o jeden z nejlépe vybavených modelů. Hlavně skvělá palubní deska se nám hodně zalíbila a ocenili jsme také docela objemnou palivovou nádrž. Dílenské zpracování je slušné, ale na špičku samozřejmě nemá.

 

Sym Wolf SB125Ni

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sym Wolf SB125Ni


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.