Přeposlat Motokrosový šampionát pokračuje před městskými branami Brna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motokrosový šampionát pokračuje před městskými branami Brna

14.07.2011 | Agentura FORSAGE | Moto sport | Komentářů: 0 |

Nefalšované bahenní lázně naordinoval motokrosařům třetí díl mezinárodního českého šampionátu, jehož hostitelem byly o prvním červencovém víkendu Holice na Pardubicku. V Poběžovické kotlině, trvale zapsané v historických análech světového motokrosu, se vedle domácí elity představili jezdci ze Slovenska, Rakouska, Maďarska, Francie, Slovinska a Bulharska. Tisícovka statečných diváků sledovala ve vytrvalém dešti a neobvyklém chladu obsáhlou přehlídku dramatických situací.

 

Motokrosový šampionát pokračuje před městskými branami Brna

 

Potížím se nevyhnul ani obhájce titulu ve třídě MX2 Florent Richier. Rychlý Francouz sice první jízdu vyhrál, ve druhé však byl klasifikovaný až na dvanácté příčce se ztrátou pěti kol. V opačném výsledkovém gardu závodil v Holicích lídr průběžného pořadí Josef Kulhavý. První jízdu dokončil na sedmém místě, v repete bral čtvrtý stupínek, což mu v bodovém součtu stačilo k udržení vedoucí pozice. V Holicích poprvé zasáhl do seriálu Petr Smitka, jediný český aktér světového šampionátu třídy MX2. Že nasbírané zkušenosti mu jdou skutečně k duhu, dokázal Smitka druhým a prvním místem, kterými pečetil celkové holické prvenství.

Ani třída MX3–OPEN nenašla ve zmáčené jílovité půdě svého jednoznačného suveréna. Zálusk Martina Michka na zopakování vítězného double z Petrovic znemožnil pád v první jízdě, kterou nakonec vyhrál Michkův týmový kolega Petr Bartoš. Ten se poté musel ve druhé jízdě spokojit s osmou příčkou, zatímco pod zablácenou šachovnicou vlajkou pro změnu jásal Michek. Jeho nejvážnější pronásledovatel v průběžné tabulce Maďar Kornél Németh dojel v první jízdě třetí, druhou jízdu však kvůli problémům s očními čočkami nedokončil, takže jeho manko vůči Michkovi narostlo na dvaadvacet bodů. Blátivé martyrium poznamenalo i výsledky úřadujícího mistra republiky Jiřího Čepeláka, kterému se na solidní třetí místo v první jízdě už nepodařilo v dalším průběhu holického podniku navázat.

 

Motokrosový šampionát pokračuje před městskými branami Brna

 

Jedinou jistotou případných motokrosařských sázkařů se stal i v Holicích Jan Mrázek, vítěz obou jízd třídy Veterán. Coby ostřílenému enduro jezdci a účastníkovi několika ročníků Šestidenní svědčily těžké podmínky i dvakrát druhému Zdeňku Gottvaldovi.

Seriál mezinárodního mistrovství České republiky spěje nezadržitelně ke svému pátému pokračování, jehož bitevní scénou se stane v neděli 24. července známý motokrosový areál Vranovský žleb ve Vranově u Brna. Kořeny závodiště, ležícího na dosah jihomoravské metropole, sahají do poloviny šedesátých let minulého století, kdy motokros našel ve Vranově svoje stálé zázemí. Vranov je navíc významným poutním místem a díky svému krásnému okolí i častým výletním cílem Brňanů. Ti pro cestu do blízkého Vranova mohou použít městskou autobusovou dopravu. Kromě stálých aktérů šampionátu avizuje start ve Vranovském žlebu i rakouská motokrosová špička. Už nyní je tedy zřejmé, že Vranov naservíruje v letošním mezinárodním mistrovství České republiky zatím nejkvalitnější jezdeckou konkurenci.

 

Motokrosový šampionát pokračuje před městskými branami Brna

 

Časový harmonogram v motokrosovém areálu AMK Zbrojovka Brno s názvem Vranovský žleb se od úvodních tří podniků šampionátu nijak neliší. Volné tréninky a kvalifikace se pojedou od 8 do 12 hodin, k slavnostnímu zahájení s představením jezdců dojde ve 12.45 hodin. Vzápětí, konkrétně ve 13 hodin, odstartuje první z celkově šesti závodů.

Více informací najdete na webu pořadatele.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Motokrosový šampionát pokračuje před městskými branami Brna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.