Přeposlat Yamaha XTZ660

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha XTZ660

01.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Yamaha XTZ660 není úplně dobře dotažený motocykl a je také plný kompromisů. Na jednu stranu nabídne stabilní šasi, rozměrnou nádrž, spolehlivý motor a slušnou míru komfortu, ale na druhou stranu budete muset překousnout také několik podstatných nedostatků.

 

Yamaha XTZ660

 

Motor


O pohon motocyklu Yamaha XTZ660 se stará jednoválcový motor o zdvihovém objemu 659cc, který dává nejvyšší výkon 47 koní a kroutící moment 57 Nm. To nejsou úplně špatné hodnoty, ale problém je, že pokud se k nim budete chtít dostat, budete muset motor celkem dost vytáčet. Odezva motoru v nízkých otáčkách je velmi slabá, ve středních se to začíná trochu zlepšovat a to nejlepší motor předvádí v těch vysokých. Na časté jezdění po městě tento motor opravdu není. Zrychlení z klidu na ¼ míle zvládnete za 17.2 s a můžete pokračovat až k maximální rychlosti 149 km/h. Testovaný model by vybaven přesnou pětistupňovou převodovkou, která je také vhodně odstupňovaná.

 

Jízda a ovladatelnost


Díky širokým řidítkům je řízení motocyklu velmi jednoduché a rychle jsme si na něj zvykli. Odpružení je zaměřeno převážně na komfort a ideální prostředí pro tento motocykl je okreska. Manévrovatelnost je pouze průměrná, motocyklu se bohužel nechce moc zatáčet a na delší cestování to také není, protože sedlo je hodně nepohodlné. Na druhou stranu, stabilita je vcelku slušná a motocykl se chová za všech okolností přirozeně a nezáludně. Velmi nás zklamaly brzdy, které nejsou příliš výkonné a navíc začínají vadnout už po chvíli, co na ně trochu více zatlačíte. Jsou také hodně necitlivé, nedají se skoro vůbec dávkovat. Rozměry kotoučů jsou 282 mm vpředu a 220 mm vzadu.

 

Yamaha XTZ660

 

Výbava


Výbava je na vcelku slušné úrovni a najdete zde vše podstatné a pro jízdu nezbytně nutné. Palubní deska je velmi jednoduchá, přehledná a s čitelností jsme neměli problémy ani na přímém slunečním světle. Skládá se pouze z analogového otáčkoměru, tachometru a několika informačních diod. Sedlo je umístěno ve výšce 865 mm a nádrž pojme 20 litrů paliva, což stačí na nadprůměrný dojezd okolo 296 km. Hned na první pohled nás zaujaly mohutné dvojité světlomety, ale jejich výkon nás poněkud zklamal. Příliš mnoho nesvítí a jízda v noci a při horších světelných podmínkách je tak nepohodlná. Rozměry pneumatik jsou 90/90 x 21 vpředu a 120/90 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spolehlivost


V tomto ohledu to po pravdě není žádná sláva. Vrstva laku je tenká, celý motocykl je vcelku náchylný ke korozi a o exteriér se budete muset pořádně starat, jinak byste mohli mít problémy. Při našem testu vykazovala problémy také elektronika, nicméně to nikdy nebylo nic vážného. Nejspolehlivější by měl být motor, který je dostatečně bytelný a pro dlouhodobý chod mu stačí pouze základní údržba. Stejně by na tom mělo být také odpružení, se kterým nebyly v průběhu testu žádné potíže. Brzdy nás svou spolehlivostí příliš nepřesvědčily a měly tendenci vadnout a stávkovat už při trochu agresivnějším použití. Tento motocykl prostě vyžaduje péči.

 

Yamaha XTZ660

 

Verdikt


Yamaha XTZ660 není úplně dobře dotažený motocykl a je také plný kompromisů. Na jednu stranu nabídne stabilní šasi, rozměrnou nádrž, spolehlivý motor a slušnou míru komfortu, ale na druhou stranu budete muset překousnout také několik podstatných nedostatků. Manévrovatelnost nepatří k nejlepším, sedlo je nepohodlné, takže na delší cestování zapomeňte a díky nutnosti motor neustále vytáčet se tento motocykl nehodí ani do města. Dílenské zpracování je opravdu pouze velmi průměrné a budete se muset starat hlavně o lak a snažit se předejít korozi. Brzdy příliš spolehlivé nejsou, mají tendenci vadnout a nejspolehlivější komponenty tak jsou motor a odpružení.

 

Yamaha XTZ660


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha XTZ660


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.