Přeposlat Honda CBR250R (2011)

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda CBR250R (2011)

30.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Motocykly v kategorii 250 ccm potřebují každou novou krev a Honda CBR250R je přímo ideální kandidát. Za slušný peníz dostanete velmi vyrovnaný motocykl, který může v některých ohledech konkurovat také větším a dražším strojům. Motor by sice snesl pár koní navíc, ale je velmi dobře vyladěný a je radost hnát ho do otáček.

 

Honda CBR250R (2011)

 

Motor
Honda CBR250R není příliš rychlá. Vždyť motor má pouze 26 koní a kroutící moment činí necelých 24 Nm, nicméně nám to ani příliš nevadilo. Motor je totiž skvěle komunikativní, jde velmi dobře za plynem a nechává se bez potíží hnát až do nejvyšších otáček. Zvukový projev je velmi výrazný a někomu by se ve vysokých otáčkách zamlouvat nemusel. Tento jednoválec je chlazený kapalinou, má zdvihový objem 249cc a čtyřventilový rozvod. Velmi se nám líbila převodovka, která je velmi přesná, vhodně odstupňovaná a pracuje se s ní jedna radost. Honda se také velmi pyšní úsporností motoru a pokud se budete snažit, spotřeba může být opravdu malá. Nicméně vzhledem k faktu, že motor pro svižnější jízdu vytáčet prostě musíte, se spotřeba v našem testu pohybovala trochu výše.

 

 

Jízda a ovladatelnost
Jízdní vlastnosti jsou slušné, nicméně jsme čekali možná něco lepšího. Jestli v něčem CBR250R opravdu vyniká, tak je to iluze velkého motocyklu. Pokud nemáte extrémně dlouhé nohy, je posed za řidítky velmi pohodlný a sedlo je také dostatečně rozměrné, což se výrazně podepisuje hlavně na delším cestování. Komfort jízdy je až překvapivě dobrý, nemusíte se bát ani vydat se do města nebo na méně kvalitní cestu. Bohužel přilnavost je trochu horší a na limity motocyklu byste se mohli dostat až překvapivě rychle. Odezva řidítek také mohla být lepší. Manévrovatelnost je dobrá, a to i při nižších rychlostech. O zastavení se starají velmi dobré kotoučové brzdy, které mají kotouče o průměru 2 x 296 mm vpředu a 220 mm vzadu.

 

Honda CBR250R (2011)

 

Výbava
Výbava je taková normální a určitě nemůžeme prohlásit, že by nás Honda rozmazlovala. K dispozici by měla být časem také verze s ABS, na kterou jsme velmi zvědaví. Na druhou stranu, nic podstatného jsme zde nepostrádali a motocykl je alespoň velmi dobře funkční a prost jakýchkoliv zbytečností. Palubní deska je opravdu velmi jednoduchá, obsahuje pouze analogový otáčkoměr a digitální tachometr, který zobrazuje také základní informace, jako je například stav nádrže. S čitelností jsme neměli problémy ani na přímém slunečním světle. Pohodlné sedlo je umístěno ve výšce 780 mm a je také vcelku rozměrné. Přední světlomet je dostatečně výkonný a spokojeni jsme byli také se zpětnými zrcátky. Rozměry pneumatik jsou 110/70 x 17 vpředu a 140/70 x 17 vzadu.

 

 

Kvalita a spolehlivost
Honda produkuje kvalitní a velmi dobře zpracované motocykly už opravdu pořádnou řádku let a není důvod si myslet, že by tomu bylo u tohoto modelu jinak. Celkovou spolehlivost zatím posoudit nemůžeme, jedná se o nový motocykl, ale můžeme posoudit alespoň úroveň dílenského zpracování. Ta je slušná, použité materiály jsou kvalitní a motocykl je velmi dobře vyrobený. Nikde nic nevrže a slícování je příkladné. Potěšila nás také dostatečně silná vrstva laku, díky které by mohla být celková odolnost na dobré úrovni. Nejspolehlivější by měl být motor, který je nenáročný na údržbu a pro dlouhý a spolehlivý chod by mu mělo stačit málo. V průběhu našeho testu jsme neměli problémy ani s elektronikou.

 

Honda CBR250R (2011)

 

Verdikt
Motocykly v kategorii 250 potřebují každou novou krev a Honda CBR250R je přímo ideální kandidát. Za slušný peníz dostanete velmi vyrovnaný motocykl, který může v některých ohledech konkurovat také větším a dražším strojům. Motor by sice snesl pár koní navíc, ale je velmi dobře vyladěný a je radost hnát ho do otáček. Pokud se budete mírnit, můžete se těšit na odměnu v podobě vcelku nízké spotřeby. Jízdní vlastnosti jsou zaměřené převážně na komfort, za což může také pohodlné a rozměrné sedlo. Přilnavost ale mohla být trochu lepší a řidítka příliš informací také neposkytnou. Výbava je základní, ale nic podstatného zde nechybí a nejvíce se nám líbila přehledná a jednoduchá palubní deska. K dílenskému zpracování jsme neměli žádných vážnějších výhrad.

 

Honda CBR250R (2011)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Honda CBR250R (2011)


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.