Přeposlat Moto Guzzi V7 Racer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Moto Guzzi V7 Racer

05.11.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Moto Guzzi V7 Racer je takový příjemný oldschoolový motocykl, který si vás zcela jistě získá stejně jako nás. Není nejvýkonnější, nemá rád agresivní zacházení, ale to nám vůbec nevadilo. Nejlépe se cítí na okresce, kde můžete jen tak pohodlně proplouvat a užívat si dobrou míru komfortu.

Motor
O pohon motocyklu Moto Guzzi V7 Racer se stará vcelku povedený motor, který sice není nejvýkonnější, ale běží velmi klidně a vyrovnaně. Ze zdvihového objemu 744cc dává nejvyšší výkon 48 koní a kroutící moment 54.7 Nm. Svižnější jízda motoru vůbec nevadí a líbila se nám vcelku slušná odezva na přidání plynu. Převodovka má pouze pět převodových stupňů a jedná se o ne moc moderní kousek, nicméně je přesná a také vhodně odstupňovaná. Zvukový projev motoru je příjemný, a to hlavně ve vyšších otáčkách, kde se velmi dobře poslouchá. Nejvyšší rychlost motocyklu činí 190 km/h.

Moto Guzzi V7 Racer

Jízda a ovladatelnost
V tomto ohledu jsme byli také spokojeni, nicméně například příliš agresivní jízda se tomuto motocyklu moc nelíbí. Pokud ho chytnete pořádně pod krkem, začnou protestovat hlavně brzdy, které při necitlivém zacházení vadnou. Pokud to ale nebudete přehánět, zcela jistě oceníte jejich dobrou citlivost. Kotouče brzd mají průměr 320 mm vpředu a 260 mm vzadu. Nejvíce se nám zalíbila úroveň komfortu, která je skutečně skvělá a nemusíte se tak vůbec bát delších cest ani pojížděk po městě. Motocyklu nejvíce sedí okreska a příjemné cestovní tempo okolo 100 km/h. Přilnavost je na vcelku dobré úrovni a slušná je také manévravatelnost, a to i v nižších rychlostech.

Moto Guzzi V7 Racer

Výbava
Na výbavu jsme si opravdu nemohli stěžovat ani v nejmenším. Už v základu je příjemně rozsáhlá a najdete zde všechno pro jízdu nezbytně důležité. Cely motocykl je hodně nazdobený různými dekoračními doplňky a i když se to někomu líbit nemusí, nám se to vcelku zamlouvalo. Líbila se nám také přehledná palubní deska, která se skládá ze dvou analogových budíků, několika informačních diod a je bez větších problémů čitelná i na přímém slunečním světle. Pohodlné sedlo je umístěno ve výšce 805mm a nádrž pojme 17 litrů paliva, což stačí na vcelku slušný dojezd. Rozměry pneumatik jsou 100/90 x 18 vpředu a 130/80 x 17 vzadu.

Moto Guzzi V7 Racer

Kvalita a spolehlivost
Vzhledem k tomu, že se jedná tak trochu o oldschoolový motocykl, tak je vyroben opravdu bytelně a už na první pohled si můžete všimnout pečlivého dílenského zpracování. Vrstva laku je dostatečně silná a díky tomu je odolná i při nepříznivém počasí a nějaké nadprůměrné koroze se tudíž bát nemusíte. Motor s přímým vstřikem paliva je nenáročný na údržbu a stačí mu pouze základ, který když mu dopřejete, tak vám bude zcela jistě sloužit dobře a dlouho. Brzdy sice nesnesnou příliš agresivní zacházení, ale pokud je budete používat normálně, určitě něco vydrží. V průběhu našeho testu jsme neměli problémy ani s elektronikou, která fungovala bezchybně.

Moto Guzzi V7 Racer

Verdikt
Moto Guzzi V7 Racer je takový příjemný oldschoolový motocykl, který si vás zcela jistě získá stejně jako nás. Není nejvýkonnější, nemá rád agresivní zacházení, ale to nám vůbec nevadilo. Nejlépe se cítí na okresce, kde můžete jen tak pohodlně proplouvat a užívat si dobrou míru komfortu. Motor je příjemný a nejvíce se nám zamlouval jeho charizmatický zvukový projev ve vyšších otáčkách. Výbava je skvělá, stejně tak jako úroveň dílenského zpracování. Nakonec se dostáváme ke spolehlivosti, která by měla být podle všeho na nadprůměrné úrovni, a v průběhu testu jsme nezaznamenali žádné závady. Jen brzdy nás přestaly trochu poslouchat, ale za to mohl náš agresivní styl jízdy, na který nejsou stavěny.

Moto Guzzi V7 Racer


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Moto Guzzi V7 Racer


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.