Přeposlat Sachs Roadster 800

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sachs Roadster 800

19.10.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Tento motocykl nás opravdu velmi příjemně překvapil, tak kvalitní vlastnosti jsme po pravdě ani nečekali. Motor je převzatý od Suzuki, což je dobře, protože je spolehlivý, kvalitně postavený a dostatečně výkonný. Jízdní vlastnosti jsou až překvapivě dobré, ocenili jsme hlavně skvělou přilnavost a také ochotu zatáčet.

Motor
O pohon tohoto motocyklu se stará motor původem od Suzuki, který se nám velmi zamlouvala a rychle jsme mu přišli na chuť. Má totiž dostatek síly už v nízkých otáčkách a navíc velmi vyrovnaný běh. Ze zdvihového objemu 805cc dostanete nejvyšší výkon 57 koní a kroutící moment 70 Nm. To jsou velmi slušné hodnoty, zrychlení z klidu na ¼ míle zvládnete za 14.2s a maximální rychlost leží na hranici 176 km/h. Zvukový projev je sice takový nevýrazný, ale ve vyšších otáčkách se trochu zlepší. Tento model obsahoval slušnou, pětistupňovou převodovku, která je dostatečně přesná a také vhodně odstupňovaná.

Sachs Roadster 800

Jízda a ovladatelnost
V tomto ohledu jsme si také nemohli takřka na nic stěžovat. Přilnavost je až překvapivě dobrá a díky širokým řidítkům se s motocyklem také pohodlně zatáčí. Nejedná se sice o superbike, ale na okresce jde z motocyklu cítit radost, s jakou si zatáčení užívá. Díky trochu vyšší hmotnosti je ovladatelnost v nižších rychlostech obtížnější a na motocykl musíte zatlačit, ale není to nic hrozného a určitě si na to rychle zvyknete. Úroveň komfortu je slušná a nemusíte se vyhýbat ani méně kvalitní silnici. Brzdy jsou naprosto skvělé, jsou dostatečně silné a navíc se dobře dávkují. Rozměry kotoučů jsou 2x320 mm vpředu a i když je na zadním kole bubnová brzda, na výkon to nemělo žádný negativní vliv.

Sachs Roadster 800

Výbava
Výbava je další z vlastností, se kterými jsme byli opravdu spokojeni. Celý motocykl je zaměřený hlavně na komfort, čehož si všimnete hned poté, co si sednete do velkého a pohodlného sedla. V tom je skutečně radost se uvelebit a nebudete se cítit rozlámaně ani po dlouhé cestě. Stejně dobrá jsou také zpětná zrcátka a světlomet, takže po stránce uživatelské příjemnosti jsme byli spokojeni. Palubní deska je jednoduchá, přehledná a s čitelností jsem neměli problémy ani na přímém slunečním světle. Sedlo je umístěno ve výšce 770 mm a nádrž pojme 15 litrů paliva, což stačí na příjemný dojezd zhruba 240 km. Rozměry pneumatik jsou 120/70 x 17 vpředu a 160/60 x 17 vzadu.

Sachs Roadster 800

Kvalita a spolehlivost
Další příjemné překvapení. Dílenské zpracování je kvalitní už na první pohled a vrstva laku je dostatečně silná, díky čemuž je motocykl dobře odolný i proti nepříznivému počasí. Spolehlivost bude pravděpodobně také bez problémů a motocyklu stačí jen základní údržba. Nejspolehlivějším mechanickým komponentem je motor, který je takřka nezničitelný a snese i agresivnější zacházení. Stejné je to také s brzdami, které nezničíte, ani když na ně budete hodně tvrdí. V průběhu našeho testu jsme neměli problémy ani s elektronikou, takže celkově jsme byli se spolehlivostí opravdu spokojeni a tak trochu jsme to nečekali.

Sachs Roadster 800

Verdikt
Tento motocykl nás opravdu velmi příjemně překvapil, tak kvalitní vlastnosti jsme po pravdě ani nečekali. Motor je převzatý od Suzuki, což je dobře, protože je spolehlivý, kvalitně postavený a dostatečně výkonný. Jízdní vlastnosti jsou až překvapivě dobré, ocenili jsme hlavně skvělou přilnavost a také ochotu zatáčet. Stejné je to i s brzdami, výbavou a celkovým dílenským zpracováním. Žádný závažnější nedostatek jsme ani nezaznamenali, možná trochu vyšší hmotnost, která se podepsala na obtížnější ovladatelnosti při nižších rychlostech.

Sachs Roadster 800

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sachs Roadster 800


počet příspěvků: 1

Pavel Kalus

21.10.2010 v 21:18

taky jednu mám, mohu potvrdit.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.