Přeposlat PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Holicích

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Holicích

24.09.2010 | Agentura FORSAGE | Moto sport | Komentářů: 0 |

Jak známo, všechno má svůj konec. Stará pravda se týká i seriálu mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu – PROFI AUTO IVECO CUPu 2010. Hostitelem finálové tečky šampionátu budou v sobotu 25. září 2010 východočeské Holice.

 

PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Holicích

 

Lepší dějiště závěrečného klání jednotlivců si fanoušci motokrosu snad ani nemohou přát. Nedaleko Pardubic ležící město se zapsalo do podvědomí veřejnosti nejenom jako rodiště cestovatele Emila Holuba, herce Václava Lohniského či basketbalisty Jiřího Welsche, ale i jako dlouholetá součást kalendáře motokrosového mistrovství světa. Letos se světová elita představila v Holicích červnovým závodem třídy MX3 a hned druhým nejvýznamnějším podnikem sezóny v motokrosovém areálu Poběžovické kotliny se stane právě sobotní vyvrcholení motokrosového mezinárodního mistrovství České republiky. Ve spolupráci s brněnskou Agenturou Forsage, promotérem šampionátu, závod připravuje Automotoklub Holice v AČR. Zkušený kolektiv jeho členů a spolupracovníků je zárukou, že diváci uvidí v nadcházející sobotu opravdu kvalitní a organizačně zodpovědně zabezpečený motoristický podnik.

 

Kalendář PROFI AUTO IVECO CUPu 2010

 

Jednotlivci
18.4.2010 (neděle) Pacov / AUTOMOTOKLUB Pacov v AČR
16.5.2010 (nedělle) Stříbro / AUTOMOTO KLUB Stříbro v AČR
27.6.2010 (neděle) Kramolín / Automoto klub Nepomuk v AČR
25.7.2010 (neděle) Vranov u Brna / FORSAGE Sport klub v AČR
14.8.2010 (sobota) Kaplice / AMK v AČR Kaplice
25.9.2010 (sobota) Holice / Automotoklub Holice v AČR

 

Systém šampionátu

 

V každém podniku PROFI AUTO IVECO CUPu 2010 absolvují jezdci tříd MX2 a M3-OPEN po dvou jízdách na 30 minut + 2 kola. Aktéry třídy VETERÁN čeká poloviční zátěž 2 x 15 minut + 2 kola. Prvních dvacet jezdců v cíli každé jízdy sbírá odstupňované body v hodnotách 25, 22, 20, 18, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Bodové zisky z obou jízd se jezdcům sčítají, čímž bude stanoveno celkové pořadí daného závodu (podniku). Mezinárodními mistry České republiky tříd MX2, MX3-OPEN a VETERÁN se stanou jezdci s absolutně nejvyšším počtem bodů.

 

Také Holice už v sobotu!

 

Většina závodů letošního mezinárodního mistrovství České republiky se konala v neděli. Výjimku tvořil srpnový podnik v jihočeské Kaplici a mimořádný sobotní termín zvolil promotér šampionátu také v případě Holic. Jestliže v Kaplici závodili motokrosaři v sobotu s ohledem na nedělní mistrovství světa silničních motocyklů na brněnském Masarykově okruhu, k přesunu Holic z neděle na sobotu vedly promotéra jiné důvody. „Co se týče Kaplice, chtěli jsme motoristickým fanouškům umožnit přímé či televizní sledování Velké ceny na Masarykově okruhu. A proč se v sobotu pojede i v Holicích? Je to poslední díl českého šampionátu, po kterém bude bezprostředně následovat vyhlášení letošních mistrů republiky a předání pěkných věcných cen. A je jasné, že tomuto záměru mnohem lépe vyhovuje sobota,“ vysvětluje smysl sobotního termínu Holic Jan Juřička z promotérské Agentury Forsage.

 

Holeshoty letos opět na scéně

 

V Holicích dojde k letošním půtkám o holeshot. Tak se nazývá nejlepší pozice závodníka po startu jednotlivých jízd. Jezdci, který v postartovní strkanici přetne označené místo jako první, připadne speciální finanční bonus, vypsaný partnery promotéra - společnostmi LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS, FLY a SETTE. Motokrosový holeshot spatřil světlo světa ve Spojených státech a už druhým rokem poutá pozornost i při mezinárodním mistrovství České republiky.

 

 

PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Holicích

 

 

Jak do Holic – Poběžovické kotliny


Mezinárodní silnice E 442. Příjezd do Holic národní silnicí E 35 ve směru z Hradce Králové na Svitavy (či opačně od Svitav a Litomyšle směr Hradec Králové). Odbočka k Poběžovicím (motokrosový areál Poběžovická kotlina) bude v Holicích značena.


Poběžovická kotlina s bohatou tradicí


Jak jsme zmínili už úvodem, Holice se mohou pochlubit skvělou motokrosovou minulostí. Vůbec první závod odstartoval v Poběžovické kotlině bezmála před 59 lety – konkrétně 30. září 1951 a jeho celkovým vítězem se stal František Suk. Mezinárodní premiéru zaznamenaly Holice 14.8.1960, kdy před kulisou 30 000 diváků slavil ve volném závodě triumf Miloslav Souček, tehdy jeden z předních světových jezdců třídy 500 ccm. Výtečně skončil pro domácí barvy i vstup Holic do mistrovství světa třídy 250 ccm. Závod s datem 28.7.1963 vyhrál Vlastimil Válek na strakonickém stroji ČZ před obávaným švédskými borci Torstenem Hallmanem a Gunnarem Johanssonem. Po patnáctileté přestávce se špičkový motokros vrátil do Poběžovické kotliny loni závodem mistrovství světa třídy MX3, jejíž aktéři zavítali na stejnou trať i letos. Novodobou éru mezinárodního motokrosového mistrovství České republiky sleduje holické publikum znovu od roku 2008. Areál Poběžovické kotliny zaujme na první pohled úpravností a citlivým zasazením do přírodní konfigurace. Motokrosová trať s převýšením 27 metrů (maximální klesání 3.8 %, maximální stoupání 4.7 %) je dlouhá 1.741 m, má hlinitý povrch a její minimální šířka činí 6 metrů.


Posílená startovní listina


Do letošního mezinárodního mistrovství České republiky už zasáhli motokrosaři z devíti zemí. Zajímavou konkurenci předpokládají i pořadatelé závěrečního podniku v Holicích. Podle stavu přihlášek by do Poběžovické kotliny mělo dorazit zhruba 120 jezdců z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Itálie a Francie. Mimořádnou kvalitu soustředí především nejsilnější třída MX3-OPEN, v níž stále ještě není rozhodnuto o jménu jejího letošního mistra. Situace nahrává různým týmovým strategickým tahům, k nimž by měl patřit návrat maďarského suveréna úvodních dvou podniků šampionátu Kornéla Németha a přesun do této třídy už jistého mistra republiky MX2 Francouze Florenta Richiera. Pozornost vzbuzuje i avizovaný start Filipa Neugebauera, jezdícího úspěšně německý šampionát ADAC Master. V holickém závodě třídy MX3-OPEN by se měl objevit i další velmi dobrý francouzský jezdec Loic Leonce, který při své nedávné české premiéře v Kaplici obsadil 5. resp. 3. místo. Počet v Holicích startujících Francouzů zaokrouhlí na číslici tři Morgan Jacquelin.


Třída MX2: jak bez Richiera?


Kaplice definitivně dosadily na trůn třídy MX2 Francouze Florenta Richiera, který červnovým zraněním Itala Marca Maddiho přišel o svého nejvážnějšího soupeře. Z českých motokrosařů nevymyslel nikdo na Richiera účinnou zbraň, což platí také o Maďaru Bence Szvobodovi a rakouském jezdci Philippu Ringhoferovi. Podle předběžných informací OSIČKA MX TEAMU přesune Richiera v Holicích do třídy MX3-OPEN, takže jezdci bojující o další medailové posty mají před sebou vidinu vyšších bodových zisků než obvykle. V zajímavé situaci se v Holicích ocitne momentálně třetí František Smola. Ten se ještě stále nevzdává šance na předstižení Josefa Kulhavého, na straně druhé se Smola musí mít na pozoru před čtvrtým Markem Sukupem, od kterého ho dělí pouhé čtyři body. A aby to nebylo příliš jednoduché, jen bodík za Sukupem zaostává Slovák Tomáš Šimko a bez nadějí na bronzový post není ani závod od závodu se lepšící Maďar Bence Szvoboda. „V Kaplici Szvoboda hodně překvapil, jel tam skutečně dobře. Do Holic však jedu s cílem ještě zabojovat o celkové třetí místo, takže bych se neměl nechat Szvobodou zaskočit,“ neskrývá Tomáš Šimko svoje útočné ambice. Ve stejném duchu vzhlíží k finálovému závodu zmíněný Kulhavý. „V Holicích se znovu pokusím poprat o bednu. Pokud bude motorka a zdraví držet, neměl bych mít problém průběžné druhé místo udržet. Náskok 35 bodů před Smolou je hodně slibný,“ těší se Josef Kulhavý na úspěch, kterým by smazal svoji loňskou smůlu v podobě zranění.

 

PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Holicích

 


Bodový stav před Holicemi:


1. RICHIER Florent (Francie/OSIČKA MX TEAM, Kawasaki) 236, 2. KULHAVÝ Josef (LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 176, 3. SMOLA František (MOTOMAN TEAM, RM) 141, 4. SUKUP Marek (MX - ONLINE CZ, Suzuki) 137, 5. ŠIMKO Tomáš (Slovensko, LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 134, 6. SZVOBODA Bence (Maďarsko, LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 124, 7. RINGHOFER Philipp (Rakousko/OSIČKA MX TEAM, Kawasaki) 119, 8. ŠPIČÁK Milan (BRUMLA Racing Team, Kawasaki) 112, 9. KOSMÁK David (TEAM MAX 2, Yamaha) 103, 10. WESCHTA Rudolf (HULHO, s.r.o., TEAM, KTM) 95. Zatím bodovalo 50 jezdců z České republiky, Slovenska, Francie, Rakouska, Itálie, Maďarska, Estonska, Německa a Polska.


Třída MX3-OPEN: Čepelák? Zaremba? Michek?


Nad startem nejsilnější třídy MX3-OPEN se vždy převalují mraky napjatého očekávání, v Holicích však bude atmosféra mimořádně hustá. Jméno letošního mistra republiky nadále zůstává v sázce, byť obhájce titulu a zároveň dosavadní lídr Jiří Čepelák má na druhého Jana Zarembu k dobru nepřehlédnutelných 37 bodů. Že ani takový náskok nemusí být bezpodmínečnou pojistkou úspěchu, ví nejlépe samotný Čepelák. „V posledních čtyřech letech mám čest bojovat až do posledního závodu o český titul. Takže moc dobře vím, jak je to těžké a svazující. Náskok mohu mít jakýkoliv, pokud není odmávnuta poslední jízda, není nic jistého. Navíc ke konci sezóny se už cítím fyzicky i psychicky opotřebovaný, ostatně jako většina jezdců. Rád bych v Holicích dojel hned v první jízdě na takovém místě, které by mi titul v předstihu zajistilo,“ říká obhájce titulu Jiří Čepelák, jemuž holická trať podle vlastních slov sedí a považuje ji téměř za svoji domácí. I když miska vah je zatím silně nakloněná ve prospěch Čepeláka, konkurenční tým LR COSMETIC–ADOS KTM hodlá podpořit druhého Jana Zarembu nasazením Maďara Kornéla Németha. Ten v úvodních dvou dílech seriálu v Pacově a Stříbře vyhrál tři ze čtyř jízd a nebýt poté jeho přesunu do kanadského šampionátu, byl by nejvážnějším kandidátem na český titul zřejmě on. Neméth by měl Čepelákovi ubírat v Holicích body, jenže stejnou strategii chce zvolit i OSIČKA MX TEAM. V hlavě jeho šéfa putují myšlenkové pochody, které do role Čepelákových „bodyguardů“ pasují už jistého mistra třídy MX2 Florenta Richiera a z Německa povolaného Jihomoravana Filipa Neugebauera. Zapomínat však nelze na aktuálně třetího Martina Michka. Na titul už může dosáhnout pouze teoreticky, nicméně z posledních sedmi jízd vyhrál plných pět a kdoví, zda přísloví “když se dva perou, třetí se směje“ se v Holicích nakonec nenaplní... Míchat kartami v boji o titul a další přední příčky jsou však připraveni i jiní, například Francouzi Loic Leonce a Morgan Jacquelin, Rakušan Manuel Obermair, Petr Masařík, letošní evropský vicemistr třídy OPEN Petr Bartoš či exmistr republiky Martin Žerava, čerstvý nositel bramborové medaile ze světového šampionátu třídy MX3. „Do Holic se těším, zkusím tam zabojovat a svoje průběžné pořadí ještě vylepšit,“ vysílá pátý Martin Žerava jasný signál.


Bodový stav před Holicemi:


1. ČEPELÁK Jiří (OSIČKA MX TEAM, Yamaha) 208, 2. ZAREMBA Jan (LR COSMETIC-ADOS KTM team, KTM) 169, 3. MICHEK Martin (M.C.F. cz TM RACING, TM 160, 4. BARTOŠ Petr (ORION LITOMYŠL - RS PETROL, KTM) 138, 5. ŽERAVA Martin (UFO Racing Team, Honda) 134, 6. MASAŘÍK Petr (HIPOZ, Honda) 118, 7. OBERMAIR Manuel (Rakousko, MOTOSPORT CHÝNOV v AČR, KTM) 113, 8. VOTROUBEK Michal (MŇUK – MOTOKROS TEAM VYSOKÉ MÝTO, Yamaha) 110, 9. KADLEČEK Michal (M.C.F. cz TM RACING, TM 106, 10. MICHALEC Petr (UFO racing team, Honda) 100.
Zatím bodovalo 42 jezdců z České republiky, Rakouska, Francie a Maďarska.


Třída VETERÁN: poslední pokus Mrázka


Král jezdců, kteří podle reglementů museli oslavit přinejmenším čtyřicáté narozeniny, je už jasný: v Kaplici dalším vítězným doublem úspěšně obhájil loňský triumf Miroslav Kučírek a počet svých tuzemských titulů tak zaokrouhlil na obdivuhodnou patnáctkou. V Holicích bude zajímavé sledovat, zda Kučírek dokončí letošní šampionát bez ztráty „kytičky“, nebo alespoň v závěru najde dílčího přemožitele. Tím by se mohl stát čtyřicetiletý Jan Mrázek, který v Kaplici jako jediný dokázal držet s o tři roky starším Kučírkem krok. Druhou příčku drží vcelku pevně Zdeněk Špaček, o další místa se může ještě strhnout velký boj. Například Josef Nesejt v dresu SMS motokrosu Pardubice má šanci poskočit na „své“ trati z nynějšího devátého přinejmenším na šestý stupínek.


Bodový stav před Holicemi:


1. KUČÍREK Miroslav (TEAM MAX 2, Honda) 250, 2. ŠPAČEK Zdeněk (BONMOTO CZ RACING TEAM, Honda) 171, 3. KRČ Bronislav (SVĚTNICKÝ MOTORSPORT, Honda) 146, 4. MRÁZEK Jan (ORION LITOMYŠL – RS PETROL, Suzuki ) 132, 5. HRDINKA Tomáš (ACCR, Honda) 125, 6. MAJER Roman (ACCR, Suzuki) 116, 7. HEŘMAN Milan (Moto Team Excel, Honda) 116, 8. SKALKA Roman (SIDE MOTOKROS KLUB KLÁŠTEREC, Honda) 114, 9. NESEJT Josef (SMS Pardubice, Kawasaki) 110, 10. MALOVANÝ Marcel (LR COSMETIC – ADOS KTM team, KTM) 107. 

Jezdci nad 50 let: 1. Špaček 240, 2. Štaud 204, 3. Pour 176, 4. Klanica 168, 5. Chromý 141, 6. Růžička 133, 7. Potůček 97, 8. Velký 93, 9. Gherli (Itálie) 93, 10. Sedláček 70.

Zatím bodovalo 41 jezdců z České republiky a Itálie.


Mistři si odvezou motocykly


První dva z celkových tří motocyklů, určených letošním mezinárodním motokrosovým mistrům České republiky, znají už své majitele. Skútr Sachs 50 Speedforce R si v sobotu večer odveze z Holic francouzský jezdec Florent Richier a pitbike Champs 110 Holiday předá promotér šampionátu mistru republiky třídy VETERÁN Miroslavu Kučírkovi. O tom, koho potěší krosový motocykl KTM 250 SX, rozhodnou až poslední holické jízdy třídy MX3-OPEN. Hodnotné jednostopé odměny, které šampionátu dodávají nesporný lesk, jsou dílem spolupráce vlašimské společnosti SETTE a PROFI AUTO CZ/IVECO.


Z časového harmonogramu závodu v Holicích


Pátek 24.9.2010
17.00 – 21.00 h. Administrativní a technická přejímka
Sobota 25.9.2010
6.30 – 7.30 h. Administrativní a technická přejímka
8.00 – 9.25 h. Volný trénink
9.30 – 19.00 h. Provoz tiskového a akreditačního střediska
10.00 – 11.50 h. Kvalifikační trénink
12.40 – 13.00 h. Slavnostní zahájení s představením jezdců
13.00 – 15.00 h. První jízdy tříd MX2, VETERÁN a MX3-OPEN
15.30 – 17.30 h. Druhé jízdy tříd MX2, VETERÁN a MX3-OPEN
17.40 – 17.55 h. Vyhlášení vítězů tříd VETERÁN, MX2 a MX3-OPEN

 

 

PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Holicích


 

Pro média

 

Oficiální akreditační formulář PROFI AUTO IVECO CUPu 2010 je k dispozici na stránkách www.moto-cross.cz. Žadatelé o akreditaci zašlou čitelně a kompletně vyplněný formulář nejpozději do středy před každým závodem na e-mail: asistentka@forsage.cz. Použít lze rovněž fax 548 535 635 či běžnou poštovní cestu na adresu: Amos Krejčí, Agentura Forsage, Juliánovské náměstí 2, 636 00 Brno. V případě žádosti o akreditaci přímo na závodišti, vyplní žadatel v označeném tiskovém středisku zmíněný oficiální akreditační formulář a stejně jako všechna další akreditovaná média bez rozdílu podepíše povinně tzv. bezpečnostní list. Bez tohoto podpisu nebude možné vydat akreditační náležitosti. Při akreditaci předloží žadatel platný novinářský průkaz, externí spolupracovníci navíc oficiální žádost vysílající redakce. Akreditovaní fotografové a kameramani mohou v areálu závodiště vykonávat svoje pracovní aktivity výhradně v navléknutých oranžových fotovestách, které obdrží proti vratné záloze 300 Kč v tiskovém středisku závodu.

 

Ing. Jan Juřička, promotér seriálu (Agentura FORSAGE)

Amos Krejčí, mediální služba seriálu

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Holicích


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.