Přeposlat Dainese D-Air – Pokrok nezastavíš

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dainese D-Air – Pokrok nezastavíš

22.07.2010 | Roman Daněk | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Už 10 let probíhá u firmy Dainese vývoj systému airbagu integrovaného do závodní kombinézy. Letos se v italském Vicenzu pustili do výroby těchto obleků.

 

První projekt byl představen už roku 2000 na německém veletrhu Intermot. Od té doby proběhlo spousta testů a úprav, vše v duchu závodního použití. Celý systém funguje díky tlakové bombičce s heliem a díky své váze 0,75 kg by neměl jezdce nijak obtěžovat. Aktivace je možná až při rychlosti nad 50 km/h, čímž se předchází nepříjemnému spuštění při pádu např. i mimo motorku. Nafouknutí vaků je otázkou 20 milisekund a pro lepší pohyblivost po pádu se po 10 sekundách opět vyfouknou. Na ruce, tak aby byl dobře přístupný, bude k dispozici displej pro nastavení citlivosti sepnutí senzorů.

 

Dainese D-Air – Pokrok nezastavíš

 

Dainese D-Air – Pokrok nezastavíš

 

Samozřejmostí v konstrukci jsou antialergení materiály ve spojení s lehkými ale pevnými výztuhami. Výroba bude spuštěna zatím jen pro kombinézy určené pro závody. Systém určený pro provoz na pozemních komunikacích musí projít ještě většími úpravami. Dá se předpokládat, že bude přizpůsoben více pro pohodlí jezdce.

 

Zdroj: www.autofun.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dainese D-Air – Pokrok nezastavíš


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.