Přeposlat Flattrack - Flattrack Weekend 2010 Americká plochá dráha v ČR

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Flattrack - Flattrack Weekend 2010 Americká plochá dráha v ČR

04.06.2010 | Michal Fokt | Ostatní články, Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Flattrack je jednou z nejstarších forem motocyklového soupeření. Tato disciplína, které se někdy také říká „dirttrack”, zaznamenala rozmach v USA po druhé světové válce, kdy odvážní muži na poměrně málo upravených motocyklech sváděli souboje na hlinitopísčitých oválech, v driftu, v rychlostech kolem 160 km/h.

 

Ačkoli obdobné závodění bylo k vidění již v meziválečném období, právě po návratu veteránů z Pacifiku a Evropy se vyrojily nesčetné tratě o délkách 400–1600 metrů, někdy se jezdilo (a dodnes i jezdí) rovněž na asfaltu, aby byla prověřena všestrannost jezdců i strojů. Ze stejného důvodu se jezdí také „TT“, supermoto připomínající trati, kde se vyskytují rovněž pravostranné zatáčky a skoky.

 

Flattrack - Flattrack Weekend 2010 Americká plochá dráha v ČR

 

V současné době jezdí většina profesionálních týmů dva různé stroje, které se nasazují právě podle délky a povahy trati. Jednoválce jsou lehčí a logicky se používají na ovály krátké a TT, zatímco na 800 m a delších tratích může vyniknout točivý moment a top speed, jíž oplývají dvouválce. Právě na tomto typu tratí kraluje tradičně značka Harley-Davidson, zejména s modelem XR750, který sbírá vavříny v tomto sportu již několik desetiletí. Flattrack byl – jako dostupná disciplína, kde záleží v první řadě na umění a odvaze jezdce – první závodní zkušeností jezdců jako Nicky Hayden, Colin Edwards, Kenny Roberts jr., Wayne Rainey, Kevin Schwantz, Eddy Lawson nebo Casey Stoner, které dobře známe z mistrovství superbiků nebo MotoGP.

 

Flattrack - Flattrack Weekend 2010 Americká plochá dráha v ČR

 

U nás uvidíme tuto klasickou motocyklovou bitvu v rámci dvojzávodu nazvaného Flattrack Weekend 2010, 5. a 6. června 2010. Tucet jezdců na dráze najednou, finálové jízdy až na 20 (!) kol a nájezdy do zatáček bez brzd zažijeme v sobotu 5. června v Mariánských Lázních a v neděli 6. června poprvé i ve Slaném, kde v rámci závodního odpoledne oslavíme i 60 let existence světoznámé slánské ploché dráhy. A u toho by žádný motocyklový nadšenec neměl chybět!
 

 

Zdroj: www.automotorevue.cz

 

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Flattrack - Flattrack Weekend 2010 Americká plochá dráha v ČR


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.