Přeposlat Stovka endur na DR BIG srazu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Stovka endur na DR BIG srazu

18.07.2007 | Václav Soukup | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Sto motorek napočítáte na mnohém srazu, ale stovku endur pohromadě jen tak neuvidíte. Poslední červnový víkend na VIII. mezinárodním srazu DR BIG se to však cestovními endury jen hemžilo.

S naším fotoaparátem jsme tentokráte zavítali mezi motorkáře, kteří na nějaký ten drobný šrám na svém stroji zas tak nehledí. Neváhají opustit náruč asfaltových silnic a s naloženou motorkou si dokáží poradit i na rozbitých cestách, po kterých by nejeden cyklista své horské kolo snad raději tlačil. Majitelé a přátelé legendárního stroje Suzuki DR Big 750 a DR Big 800 si totiž dali koncem letošního června už své osmé oficiální dostaveníčko, tentokráte ve Sněžném v Orlických horách. Obrovské množství Bigů naprosto ovládlo parkoviště i přilehlé travnaté plochy. Jejich majitelé jsou přátelské duše, a tak mezi sebou vřele uvítali také jezdce na ostatních strojích. K vidění tak bylo i několik dalších oblíbených endur a dokonce i nějaký ten ostrý silniční sporťák. Někteří přijeli, jak se říká „sólo“, jiní vzali své drahé polovičky. A byly tu i partnerky, které si na sraz vzali rovnou svou vlastní motorku („Klasika“ na mohutné BMW GS 1100 i „Ali“ na rychlé Suzuki GSX 600). Kromě toho jste na srazu mohli zahlédnout také skupinku motocyklů slovenských a polských přátel.

Stovka endur na DR BIG srazu

První účastníci se sjeli už ve čtvrtek 21. června. Po zaplacení poplatku 200 Kč jsem se zaregistroval v pátečních odpoledních hodinách a dostal jsem na kapotu pořadové číslo 52. Až do pozdního večera přijížděli další motorkáři a když jsem v sobotu v poledne sraz opouštěl, zdravil jsem se s právě přijíždějícím „bigařem“ s vysokým pořadovým číslem 111.

Stovka endur na DR BIG srazu

2 Přátelská atmosféra provázela celé setkání a dobrou náladu nezkazil ani neúprosně silný déšť, který motorkáře zastihl na páteční vyjížďce po Orlických horách. Nevinný brod ve vítané „off-roadí“ vložce, kterou si šéf srazu „Vorel“ pro své druhy také připravil, se tak stal přejezdem takřka rozbouřené horské říčky. Její zvýšená hloubka s nestabilním kamenitým podložím však žádného jezdce nezastavila. Někteří ji projeli dokonce i se svými spolujezdkyněmi za zády a jiní si ji dali hned několikrát za sebou. Naše fotografie této sekce jsou převážně z následujícího dne, kdy byla voda klidnější. Pro další autentické záběry proto neváhejte navštívit stránky~1.

Stovka endur na DR BIG srazu

2 Velkému zájmu se těšilo vyprávění cestovatele Ing. Radovana Jirků provázené prezentací fotografií i videí. Poutavě hovořil o svých dalekých cestách, které absolvoval společně se svou manželkou na Suzuki DR Big s více jak 200.000 ujetými kilometry. I tento stroj naleznete na našich fotografiích. Další program zahrnoval odbornou přednášku o poskytování první pomoci a také další vyjížďku, která tentokráte překročila i česko-polskou hranici. Té už jsem se bohužel nemohl zúčastnit, stejně jako závodů v jízdě na vlastních motorkách na trati vytyčené na louce. Sobotní večer pak prý provázela velmi uvolněná atmosféra a v neděli se všichni zas rozjeli do svých domovů.

Stovka endur na DR BIG srazu

3 Pokud také patříte mezi příznivce cestovních endur a především pak motocyklu Suzuki DR Big nebo snad máte dokonce tuhle motorku ve své garáži, neváhejte příští rok na Big sraz také dorazit. „Bigaři“ vás mezi sebe vřele přijmou a jistě mezi nimi naleznete mnoho dobrých přátel.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 32

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Stovka endur na DR BIG srazu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.