Přeposlat PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Pacově

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Pacově

14.04.2010 | Agentura FORSAGE | Moto sport | Komentářů: 3 |

Prestižní seriál mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu PROFI AUTO IVECO CUP 2010 startuje v neděli 18.dubna v Pacově.

 

V neděli 18. dubna 2010 odstartuje seriál mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu, nesoucí oficiální název PROFI AUTO IVECO CUP 2010. Dějištěm úvodního podniku šampionátu se stane Pacov v kraji Vysočina, město s velice bohatou motokrosovou tradicí. V souvislosti se spojením Pacova s motoristickým sportem stojí za připomenutí i skutečnost, že schůzka zástupců několika evropských zemí v rodišti básníka Antonína Sovy položila začátkem minulého století základní kámen k pozdějšímu vzniku Mezinárodní motocyklové federace FIM. Pacov patří z hlediska jezdců a diváků k nejoblíbenějším podnikům našeho motokrosového šampionátu a všechno nasvědčuje tomu, že také nastávající závod připíše této tradici další úspěšnou kapitolu. Nejlepší předpoklady k tomu skýtají dobrá spolupráce mezi pořádajícím Automotoklubem Pacov v AČR a Agenturou Forsage - promotérem PROFI AUTO IVECO CUPU 2010, své polénko přiloží v neposlední řadě i start kvalitních motokrosařů ze šesti států.

 

PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Pacově

 

Kalendář PROFI AUTO IVECO CUPU 2010

Jednotlivci

 • 18.4.2010 (neděle) Pacov / AUTOMOTOKLUB Pacov v AČR
 • 16.5.2010 (nedělle) Stříbro / AUTOMOTO KLUB Stříbro v AČR
 • 27.6.2010 (neděle) Kramolín / Automoto klub Nepomuk v AČR
 • 25.7.2010 (neděle) Vranov u Brna / FORSAGE Sport klub v AČR
 • 14.8.2010 (sobota) Kaplice / AMK v AČR Kaplice
 • 25.9.2010 (sobota) Holice / Automotoklub Holice v AČR

Družstva

 • 17.10.2010 (neděle) Přerov / AK Přerov – město v AČR

 

Systém šampionátu

V každém podniku PROFI AUTO IVECO CUPu 2010 absolvují jezdci tříd MX2 a M3-OPEN po dvou jízdách na 30 minut + 2 kola. Aktéry třídy VETERÁN čeká poloviční zátěž 2 x 15 minut + 2 kola. Prvních dvacet jezdců v cíli každé jízdy bude sbírat body podle klíče 25, 22, 20, 18, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Bodové zisky z obou jízd se jezdcům sčítají, čímž bude stanoveno celkové pořadí daného závodu (podniku). Mezinárodním mistrem České republiky tříd MX2, MX3 – OPEN a VETERÁN se stanou jezdci s nejvyšším počtem bodů.

Tři třídy s obhájci titulu

Také letošní mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu PROFI AUTO IVECO CUP 2010 je vypsáno pro tři soutěžní motocyklové třídy : MX2, MX3-OPEN a VETERÁN (zde startují jezdci po dosažení věku 40 let). Loňské tituly získali: Martin KOHÚT (Slovensko, třída MX2), Jiří ČEPELÁK (Česká republika, třída MX3-OPEN) a Miroslav KUČÍREK (Česká republika, třída VETERÁN). Úspěšné trio se objeví v seriálu i letos, Kohút však přestupuje z MX2 do silnější třídy MX3 – OPEN.

 

Výhodnější termíny

Při sestavování letošního kalendáře přihlíželi promotér se sportovní autoritou SVAZ MOTOKROSU AČR především k motokrosovým závodům v sousedním Slovensku, Rakousku a Německu, ale také vzali na vědomí termíny závodů mistrovství světa třídy MX3 a seriálu mistrovství Evropy, v nichž naše motokrosová špička ve větší míře startuje. Letos nedojde ani k termínové kolizi s mistrovstvím světa silničních motocyklů na brněnském Masarykově okruhu, která v minulých letech motoristické fanoušky hodně mrzela. Zatímco hlavní program v Brně se odehraje v neděli 15. srpna, závod motokrosového PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Kaplici uvidí diváci už v sobotu 14. srpna.

 

Lídři s červenými tabulkami

K lepšímu přehledu diváků a médií přispějí červené startovní tabulky průběžně vedoucích jezdců všech tří tříd. S přední červenou tabulkou se průběžní lídři šampionátu drali startovním polem už loni, letos však tyto rozlišovací tabulky ponesou i na obou stranách svých strojů (všechny 3 tabulky).

 

Jak do Pacova

Od dálnice D1 ze směru od Brna exit Humpolec, ze směru od Prahy exit Čechtice/Loket, dále místní silnicí do Pacova - vzdálenost cca 30 km. Závodiště je lokalizováno v bezprostřední blízkosti města (směr Tábor a místní silnice na obec Eš), na závodiště je to z Pacova cca 0.5 km.

 

O trati

Motokrosový areál v Pacově nese název Pacovský propad. Permanentní přírodní hlinitá motokrosová trať je dlouhá 1.950 metrů a v nejužším místě je široká 6 metrů. Trať je výborně přehledná a velmi dobře divácky přístupná - diváci mají k dispozici tři podchody. Ke kropení tratě slouží od loňska závlahové zařízení.

 

Pacov si diváků váží

Závody v Pacovském propadu patří každoročně k vrcholům domácí motokrosové sezóny. K atmosféře valnou většinou přispívá masivní divácká kulisa, tvořená fanoušky nejenom z hostitelské Vysočiny. Pořadatelé se na závod i na diváky opět maximálně pečlivě připravují, aby zážitky jezdců a diváků byly co nejhlubší. Přestože Pacovský propad umožňuje publiku devadesátiprocentní přehled o dění na trati, i přesto Pacovští nachystali další příjemné překvapení. Vítanou novinkou bude LED OBRAZOVKA o rozměru 4 x 3 metry, nabízející aktuální záběry z celé tratě včetně promítání výsledků ze závodu. Postartovní drama jako na dlani čeká diváky na nově vybudovaném vyvýšeném hledišti přímo za startem závodů. Na tomto místě budou moci diváci sledovat urputné boje o tzv. HOLESHOT - finančně honorovanou vedoucí pozici za první zatáčkou ihned po startu.

 

Motokrosaři ze 6 zemí

Pohled do startovních listin v závěru minulého týdne říká, že do Pacova by mělo dorazit na start tříd MX2, MX3–OPEN a VETERÁN zhruba 160 jezdců. Nebývale bohatý je seznam zúčastněných zemí: vedle tradiční účasti Rakušanů, Slováků a českých motokrosařů, uvidí diváci navíc i jezdce z Itálie, Francie a Maďarska.

 

Kdo po Kohútovi?

Zmíněný přestup slovenského motokrosaře Martina Kohúta do třídy MX3–OPEN uvolnil trůn třídy MX2 širšímu spektru jezdců. Při výčtu horkých favoritů nelze zapomenout především na loni třetího Milana Špičáka, dále na Marka Sukupa, Petra Michalce, Jaromíra Romančíka, Pavla Kejmara, Davida Kosmáka, Jaroslava Kochaníčka či Slováka Tomáše Šimka. Nejvyšší akcie přesto provází zkušené borce Františka Smolu, Josefa Kulhavého a Francouze Florenta Richiera, hodně nebezpeční budou Rakušané Philipp Ringhofer a Peter Reitbauer, který stejně jako několik dalších jeho krajanů pojede v dresu českého týmu Motosport Chýnov v AČR. „Po předčasném ukončení loňské sezóny kvůli zranění jsem se snažil vše pořádně vyléčit a také získat zpátky chuť do závodění. Moje forma není zatím taková, jak bych si představoval, ale uvidíme v Pacově. Tamní trať se mi líbí a dám do jízdy všechno, aby se závody divákům líbily“. A co říká Josef Kulhavý? „Je mi pětadvacet, takže proti dvacetiletým mlaďochům si bude připadat trošku jako jejich taťka,“ směje se Pepík své nadsázce. „Určitě chci bojovat o nejvyšší příčky, ale vážných konkurentů bude hodně,“ říká František Smola, který letos navíc absolvuje kompletní seriál mistrovství světa třídy MX3. V seznamu nominovaných nechybí ani pět odvážných dívek v čele s našimi nejlepšími motokrosařkami Janou Bártovou a Barborou Laňkovou.

 

Třída MX3 – OPEN: spousta favoritů

Plnou náruč motokrosových dramat slibuje opět třída MX3-OPEN. Na jejím startu se sejde absolutní česká motokrosařská elita, proti níž se postaví kvalitní zahraniční jezdci. Startovní listinu nejsilnější a nejprestižnější třídy rozšířil letos Michal Votroubek, patřící dlouhá léta ke špičkovým jezdců třídy MX2. Nově do třídy MX3–OPEN zasáhne i obojživelník (jezdí motokros i enduro) David Čadek, o přestupu loňského mistra třídy MX2 Kohúta už byla řeč. Kohút dosahoval v předsezónních závodech v Itálii vynikajících výsledků, nyní ho, bohužel, přibrzdilo nepříjemné zranění. Ze seriálu mistrovství světa chce na tuzemské tratě pravidelně odskakovat po roční pauze Martin Michek v sedle italského továrního stroje TM. Zajímavou přípravu zvolil obhájce titulu Jiří Čepelák, když ve Španělsku trénoval v kempu exmistra světa Harryho Everstse. V seriálu mezinárodního mistrovství Itálie, skončil Čepelák jedenáctý a v úvodním podniku švýcarského šampionátu vybojoval sedmé a druhé místo. „Formu mám asi nejlepší za poslední roky, cítím se perfektně. Jenže motokros je věc velmi vrtkavá a během vteřiny může být všechno jinak. Proto si nepřeji nic jiného, než aby mi vydrželo zdraví a vyhýbala se mi zranění. Trať v Pacově se mi líbí, navíc mi i sedí. Je to sice první závod, kdy se bude teprve ukazovat, jak kdo na tom je, ale rád bych tam bojoval o nejvyšší příčky. Chtěl bych se pokusit obhájit titul, což ve vyrovnané konkurenci bude velmi těžké. Mezi hlavní soupeře řadím KOHÚTA, BARTOŠE, ZAREMBU, MASAŘÍKA, ŽERAVU a MICHKA,“ míní 31letý Čepelák. Ze zahraničních jezdců je třeba kalkulovat především s Rakušany Oswaldem Reisingerem a Manuelem Obermairem, Francouzem Leonce Loicem a Maďarem Jánosem Borkou.

 

Najde konečně Kučírek soupeře?

Nejsnadnějším objektem pomyslných sázkařů bude v mezinárodním českém šampionátu stejně jako loni třída VETERÁN. Dlouholetý motokrosový reprezentant Miroslav Kučírek si se soupeři pohrával jako kočka s myší a seriál dokončil bez jediné ztráty vítězné kytičky. A zdá se, že na suverénním tažení Kučírka nic nezmění ani letošní sezóna. „Do třídy Veterán má letos naskočit Honza Mrázek, tak věřím, že to bude pro diváky zase o něco zajímavější. Na motorce jsem neseděl od loňského listopadu, ale titul bych obhájit chtěl,“ má jasno Kučírek, který si loni navzdory svému věku zkusil i náročnou Šestidenní motocyklovou soutěž. Pozornost kromě kvarteta Italů vzbudí také Jan Froněk, jehož hlavním cílem účasti v šampionátu bude příprava na Rallye Dakar 2011.

 

Na mistry čekají i letos motocykly

Stalo se dobrou tradicí, že mezinárodní mistrovství České republiky se nejezdí takříkajíc „o hrnec nudlí“. Také letos potěší mistry republiky hodnotné ceny v podobě motocyklů. Pro CELKOVÉ VÍTĚZE všech tří mistrovských tříd seriálu „PROFI AUTO IVECO CUP 2010“ připravil titulární generální partner seriálu firma PROFI AUTO CZ a.s./značka IVECO s vlašimskou společností SETTE opět hodnotné věcné ceny v podobě motocyklů. Vítěz třídy MX2 obdrží skútr SACHS-50 SPEEDFORCE R, vítěz třídy MX3-OPEN si odveze krosový motocykl KTM 250 SX a nejlepší jezdec třídy VETERÁN si přivlastní pitbike CHAMPS 110 HOLIDAY.

 

Z časového harmonogramu

Sobota 17.4.2010

 • 17.00 – 21.00 h. Administrativní a technická přejímka
 • 19.30 – 23.00 h. Cross party

Neděle 18.4.2010

 • 6.30 – 7.30 h. Administrativní a technická přejímka
 • 8.00 – 9.25 h. Volný trénink
 • 9.30 – 19.00 h. Provoz tiskového a akreditačního střediska
 • 10.00 – 12.10 h. Kvalifikační trénink
 • 12.40 – 13.00 h. Slavnostní zahájení s představením jezdců
 • 13.00 – 15.00 h. První jízdy tříd MX2, VETERÁN a MX3–OPEN
 • 15.30 – 17.30 h. Druhé jízdy tříd MX2, VETERÁN a MX3–OPEN
 • 17.40 – 17.55 h. Vyhlášení vítězů tříd VETERÁN, MX2 a MX3-OPEN

 

PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Pacově

 

Pro média

Oficiální akreditační formulář PROFI AUTO IVECO CUPU 2010 je k dispozici na stránkách www.moto-cross.cz. Žadatelé o akreditaci zašlou čitelně a kompletně vyplněný formulář nejpozději do středy před každým závodem na e-mail: asistentka@forsage.cz. Použít lze rovněž fax 548 535 635 či běžnou poštovní cestu na adresu: Amos Krejčí, AGENTURA FORSAGE, Juliánovské náměstí 2, 636 00 Brno. V případě žádosti o akreditaci přímo na závodišti, vyplní žadatel v označeném tiskovém středisku zmíněný oficiální akreditační formulář a stejně jako všechna další akreditovaná média bez rozdílu podepíše povinně tzv. bezpečnostní list. Bez tohoto podpisu nebude možné vydat akreditační náležitosti. Při akreditaci předloží žadatel platný novinářský průkaz, externí spolupracovníci navíc oficiální žádost vysílající redakce. Akreditovaní fotografové a kameramani mohou v areálu závodiště vykonávat svoje pracovní aktivity výhradně v navléknutých oranžových fotovestách, které obdrží proti vratné záloze 300 Kč v tiskovém středisku závodu. Ing. Jan Juřička, promotér seriálu (Agentura FORSAGE) Amos Krejčí, mediální služba seriálu

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku PROFI AUTO IVECO CUP 2010 v Pacově


počet příspěvků: 3

X11

13.05.2010 v 08:39

Pacov pěkná akce :-). Už se těším na příští víkend do Stříbra, bude to stát za to.

Odpovědět

Dan

26.05.2010 v 08:28

Viděl jsem sice jenom záznam v TV, ale pěkné. Příště nebudu váhat.

Odpovědět

rejnok

26.05.2010 v 16:46

Tak to si piš že bude takže se tam potkáme

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.