Přeposlat Royal Enfield Bullet Woodsman EFI

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Royal Enfield Bullet Woodsman EFI

10.03.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Royal Enfield Bullet Woodsman EFI je moderní motocykl, který je oblečen do výrazného retro hábitu, ale samozřejmě na něm najdete také několik klasických prvků, které dělají motocykly Royal Enfield tím, čím jsou.

Motor

O pohon motocyklu Royal Enfield Bullet Woodsman EFI se stará velmi příjemný motor o zdvihovém objemu 499cc, který dává nejvyšší výkon 27 koní a kroutící moment 38 Nm. Výkon to sice není nic moc, ale kroutící moment je velmi příjemný a zaručí vám slušný zátah a pocitově je motor o malý kousek výkonnější, než ve skutečnosti. Motor samozřejmě nepohrdne vyššími otáčkami, ale nejlépe se cítí spíše v nižších a středních otáčkách, kde toho zvládne nejvíce. Můžete dosáhnout maximální rychlosti až 136 km/h, ale tento model se nejlépe cítí v rychlosti okolo 80 – 90 km/h. Royal Enfield byl vybaven vcelku přesnou, pětistupňovou převodovkou a jednotlivé stupně byly vhodně odstupňované.

Royal Enfield Bullet Woodsman EFI

Jízda a ovladatelnost

V tomto ohledu nás Royal Enfield velmi příjemně překvapil, například přilnavost je velmi dobrá a ocenili jsme také dobrou manévrovatelnost, a to i při nižších rychlostech. Řízení není příliš ostré, ale je dostatečně komunikativní a to se dá říct o všech vlastnostech tohoto motocyklu. Odpružení je pouze základní a vyhovuje mu spíše kvalitní cesta, ale pokud to budete mít na paměti a budete se vyhýbat vyloženě rozbitým cestám, dočkáte se dostatečného komfortu. O zastavení tohoto modelu se staraly kotoučové brzdy s kotouči o průměru 280 mm vpředu a 152 mm vzadu. Brzdy jsou dostatečně výkonné, odolné a nevadnou ani při agresivnějším zacházení.

Royal Enfield Bullet Woodsman EFI

Výbava

Výbava je opravdu velmi dobrá, hlavně když ji porovnáte se starými modely Royal Enfield. Najdete zde většinu moderních vymožeností, jako je přímý vstřik paliva, ukazatel rezervní zásoby paliva nebo elektrický startér. Potěšila nás také přítomnost klasického startování nakopáváním, což určitě spousta lidí ocení. Za sedlem najdete prostor pro zavěšení zavazadel, takže tento model se hodí také na nenáročné cestování. Pohodlné sedlo je umístěno ve výšce 825 mm a nádrž pojme 14.5 litru paliva, což stačí na dojezd okolo 400 km a to bude určitě stačit každému. Světlomet je dostatečně výkonný a spokojeni jsme byli také se zpětnými zrcátky, která jsou rozměrná a poskytnou vám dobrý přehled o dění za vámi.

Royal Enfield Bullet Woodsman EFI

Kvalita a spolehlivost

V tomto ohledu jsme byli s Royalem vcelku spokojeni, ale na trhu jsou samozřejmě kvalitněji zpracované a spolehlivější motocykly. Budete se o něj muset starat, a to celkem často, protože například lak je v některých oblastech velmi náchylný na korozi a špatné počasí mu nedělá vůbec dobře. Dílenské zpracování je průměrné, ale byli jsme s ním spokojeni. Co se týče spolehlivosti, o tento motocykl se budete muset starat trochu pečlivěji, ale výsledkem bude dobrá spolehlivost a slušná odolnost. Nejspolehlivější je určitě motor, který toho snese opravdu hodně a jen tak něco ho neutahá. Navíc mu stačí pouze základní údržba. Brzdy jsou na tom se spolehlivostí také dobře a v průběhu testu jsme neměli problémy ani s elektronikou.

Royal Enfield Bullet Woodsman EFI

Verdikt

Royal Enfield Bullet Woodsman EFI je moderní motocykl, který je oblečen do výrazného retro hábitu, ale samozřejmě na něm najdete také několik klasických prvků, které dělají motocykly Royal Enfield tím, čím jsou. Motor je pouze průměrně výkonný, ale díky vysokému kroutícímu momentu je pocitově až překvapivě silný. Jeho zátah je patrný už v nízkých a středních otáčkách. Jízdní vlastnosti jsou dostatečné, ale snažte se vyhnout nekvalitní a rozbité cestě, tam by mohlo mít základní odpružení trochu problémy. Výbava je dostatečná a najdete zde také několik moderních vymožeností, ale vesměs se nese ve stylu oldschool. Se spolehlivostí jsme byli spokojeni a i když je dílenské zpracování pouze průměrné, pokud budete tomuto modelu dopřávat dobrou péči, odvděčí se vám za to.

Royal Enfield Bullet Woodsman EFI

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Royal Enfield Bullet Woodsman EFI


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.