Přeposlat Yamaha XVS250 Drag Star

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha XVS250 Drag Star

15.02.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Přesně tam, kde model XV250S Virago skončil, model XVS250 Drag Star pokračuje. Nutno podotknout, že pokračuje se stejným, možná ještě větším úspěchem.

Motor

O pohon motocyklu Yamaha XVS250 Drag Star se stará motor, který pochází z modelu Virago a jedná se o vzduchem chlazený motor V-twin, který dává ze zdvihového objemu 249cc nejvyšší výkon 21 koní a kroutící moment 21 Nm. Pro tento model se to zdá být dostatečný výkon a s motorem jsme byli naprosto spokojeni, a to jak se zvukovým projevem, tak se spotřebou i spolehlivostí. Zrychlení z klidu na ¼ míle zvládnete za 15.5s a můžete pokračovat až k maximální rychlosti 128 km/h. Zátah motoru je výraznější až ve vyšších otáčkách a to samé platí i pro zvukový projev. Tento model byl vybaven pětistupňovou převodovkou, která je dostatečně přesná a také vhodně odstupňovaná.

Yamaha XVS250 Drag Star

Jízda a ovladatelnost

V tomto ohledu nás nejvíce překvapila přilnavost, která je opravdu špičková a takové výsledky jsme snad ani nečekali. Na vaše povely reaguje motocykl okamžitě a s nadšením a potěšila nás také radost, s jakou se vrhá do zatáček. Odpružení je velmi dobře naladěno a skvěle sladěno s šasi, na nekvalitní cestě můžete očekávat dostatek komfortu, ale když přitlačíte na pilu, dočkáte se špičkové ovladatelnosti. Díky dobrému odpružení se bez obav můžete vydat také do města. O zastavení se starají brzdy s kotoučem vpředu a bubnem vzadu. Přední kotouč má průměr 282mm a celkově jsme byli s brzdami spokojeni. Jsou dostatečně silné, odolné a také spolehlivé.

Yamaha XVS250 Drag Star

Výbava

Výbava je pouze základní, ale nic jiného jsme ani nečekali, takže jsme byli s výbavou spokojeni. Najdete zde sice jen ty nejzákladnější a pro jízdu nezbytně nutné komponenty, ale nic jiného ani potřebovat nebudete. Hned na první pohled nás zaujalo množství chromovaných dekoračních doplňků, které motocyklu dodávají na atraktivitě. Palubní deska je základní, ale na druhou stranu je dobře přehledná a bez větších problémů také čitelná i na přímém slunečním světle. Pohodlné a dostatečně rozměrné sedlo je umístěno ve výšce 670mm a nádrž pojme 11 litrů paliva, což stačí na dojezd zhruba 256 km. To bude určitě stačit každému. Rozměry pneumatik jsou 80/100 x 18 vpředu a 130/90 x 15 vzadu.

Yamaha XVS250 Drag Star

Yamaha XVS250 Drag Star

Kvalita a spolehlivost

Kvalita a dílenské zpracování nás opravdu příjemně překvapily a jedná se bez diskuzí o nejlepší vlastnost tohoto modelu. Už na první pohled se jedná o bytelný a dostatečně mohutný motocykl, ocenili jsme také silnou vrstvu laku, díky které je Yamaha dobře odolná i proti korozi. Dílenské zpracování je skvělé, všechny plasty jsou dostatečně odolné a dobře zpracované. O spolehlivosti jsme nepochybovali ani chvíli, všechny mechanické komponenty jsou takřka nezničitelné a v průběhu našeho testu jsme neměli žádné problémy ani s elektronikou. Nejspolehlivější je určitě motor a brzdy, oba tyto komponenty jsou takřka nezničitelné a i se základní údržbou vydrží dlouho.

Yamaha XVS250 Drag Star

Verdikt

Přesně tam, kde model XV250S Virago skončil, model XVS250 Drag Star pokračuje. Nutno podotknout, že pokračuje se stejným, možná ještě větším úspěchem. Jedná se skutečně o skvělý motocykl a žádné vyloženě slabé místo nemá, všechny jeho vlastnosti jsou velmi dobře vyváženy. Motor je pro potřeby tohoto modelu dostatečně výkonný a potěšila nás také špičková spolehlivost. Jízdní vlastnosti jsou zaměřeny převážně na komfort, ale Yamaha je také dostatečně agilní a dobře vyvážená. Výbava je sice základní, ale to nám vůbec nevadilo a nic důležitého jsme zde nepostrádali. Spolehlivost a dílenské zpracování nás příjemně překvapily a v tomto ohledu si nebylo určitě na co stěžovat.

Yamaha XVS250 Drag Star

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha XVS250 Drag Star


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.