Přeposlat Yamaha XJ600 Diversion

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha XJ600 Diversion

09.02.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Yamaha XJ600 Diversion je vcelku slušný motocykl, který nás zaujal hlavně svou nenáročností a nenákladností. Každý si na něm najde kousek pro sebe a určitě budete spokojeni se spoustou věcí.

Motor

S motorem v motocyklu Yamaha XJ600 Diversion jsme byli opravdu velmi spokojeni. Hned na první pohled nás zaujal jeho hladký a klidný projev, motor běží takřka bez vibrací a je uživatelsky opravdu příjemný. Ze zdvihového objemu 599cc dává nejvyšší výkon 61 koní a kroutící moment 46 Nm, což stačí na dostatečně dynamickou jízdu. Zrychlení z klidu na ¼ míle zvládnete za 12.5s a můžete pokračovat až k maximální rychlosti 187 km/h. Motor zatahuje výrazněji až ve vyšších otáčkách a tam má také výraznější zvukový projev. Tento model byl vybaven celkem slušnou pětistupňovou převodovkou, která je dostatečně přesná a také vhodně odstupňovaná. Spotřeba motoru se dá udržet v rozumné normě.

Yamaha XJ600 Diversion

Jízda a ovladatelnost

V tomto ohledu jsme byli s Yamahou také vcelku spokojeni, i když jízdní vlastnosti jsou trochu nevyrovnané. Odpružení je pouze základní, ale motocykl zatáčí s chutí a ocenili jsme také jeho dobrou agilitu. Při agresivním brzdění se ale předek trochu moc noří do silnice. Jinak se nám také líbila dobrá úroveň komfortu, a to i když budete jezdit ve dvou. S tímto modelem se nemusíte bát ani vydat se na nekvalitní cestu nebo do města, odpružení toho zvládne hodně. Yamaha reagovala na naše povely rychle a s chutí. O zastavení se starají kotoučové brzdy s kotouči o průměru 2x320 mm vpředu a 245mm vzadu. Brzdy mohly být určitě trochu výkonnější, při agresivním zacházení rychle vadnou a také se hůře dávkují.

Yamaha XJ600 Diversion

Výbava

Výbava je průměrná a určitě vám bude dostačovat. Nic neobvyklého nečekejte, jenom standardní výbavu, kterou najdete u jakéhokoliv jiného motocyklu. Světla svítí, zpětná zrcátka odráží dění za vámi a palubní deska vám poskytuje informace o rychlosti, kterou se pohybujete, prostě klasika. Větrný štít je dostatečný a poskytne vám dobrou ochranu i při vyšší rychlosti. Palubní deska je jednoduchá, přehledná a bez větších problémů čitelná i na přímém slunečním světle. Skládá se ze dvou analogových budíků a několika informačních diod. Sedlo je umístěno ve výšce 770mm a nádrž pojme 17 litrů paliva, což stačí na dojezd 264 km. Rozměry pneumatik jsou 110/80 x 17 vpředu a 130/70 x 18 vzadu.

Yamaha XJ600 Diversion

Yamaha XJ600 Diversion

Kvalita a spolehlivost

V tomto ohledu jsme byli opravdu spokojeni, Yamaha je vyrobena tak, aby vydržela, a ne tak, aby nadchla za každou cenu. Vrstva laku je dostatečně silná a díky tomu je odolnost proti korozi dostatečná. Nicméně trochu té péče budete muset poskytnout. Dílenské zpracování je už na první pohled na slušné úrovni a spíše než komplikované hi-tech komponenty zde najdete jednoduchou mechaniku, na které se vlastně ani nemá co pokazit. Jako nejspolehlivější se jevil motor, který toho vydrží opravdu hodně i při pouze základní údržbě. Stejně je na tom také odpružení, které snese i agresivnější zacházení a působí odolným dojmem. Brzdy nás trochu zklamaly a určitě mohly vydržet více. S elektronikou nebyly v průběhu našeho testu vůbec žádné problémy.

Yamaha XJ600 Diversion

Verdikt

Yamaha XJ600 Diversion je vcelku slušný motocykl, který nás zaujal hlavně svou nenáročností a nenákladností. Každý si na něm najde kousek pro sebe a určitě budete spokojeni se spoustou věcí. Motor je dostatečně výkonný, spolehlivý a byli jsme s ním spokojeni po všech stránkách. Odpružení je naladěno spíše na komfort, ale ocenili jsme například ochotu motocyklu zatáčet a schopnost filtrovat i výraznější nerovnosti. Výbava je na průměrné úrovni, ale nic víc jsme ani nečekali a tudíž se nám zdála být dostatečná. Kvalita zpracování je výtečná, už na první pohled je patrné nadprůměrné dílenské zpracování a po stránce spolehlivosti je tento model také zcela v pořádku.

Yamaha XJ600 Diversion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha XJ600 Diversion


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.