Přeposlat Cagiva Mito 125

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Cagiva Mito 125

08.02.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Cagiva Mito 125 je průměrný a celkem schopný motocykl, který ocení hlavně mladší uživatelé. Na první pohled je tato Cagiva taková křehká a přesně tak s ní také budete muset zacházet.

Motor

O pohon motocyklu Cagiva Mito 125 se stará vcelku povedený motor, který dává ze zdvihového objemu 124cc nejvyšší výkon 31 koní a krouticí moment 10 Nm. Výkon je položen spíše v horní třetině otáček, takže abyste z tohoto modelu dostali jen to nejlepší, musíte ho točit, točit a ještě jednou točit. Motor se ale ve vysokých otáčkách cítí opravdu dobře a zamlouval se nám také jeho zvukový projev. Zrychlení z klidu na 1/4 míle zvládnete za 13.5 s a můžete pokračovat až k maximální rychlosti 166 km/h. Tento model byl vybaven šestistupňovou převodovkou a byli jsme spokojeni jak s její přesností, tak s vhodným odstupňováním. Spotřeba motoru je spíše vyšší.

Cagiva Mito 125

Jízda a ovladatelnost

Už po několika kilometrech nám bylo jasné, že tato Cagiva není na žádné dlouhé cestování. Pozice za řidítky je nepohodlná, sedlo je tenké a nepříjemně tvrdé a po chvíli nám začalo opravdu hodně vadit. Jinak jsou ale jízdní vlastnosti velmi slušné, Cagiva reagovala na naše povely s chutí a s radostí se také vrhala do zatáček. Přilnavost byla také slušná, ale odpružení je možná až příliš tvrdé a na nekvalitní cestě nebo ve městě budete trpět. O zastavení se starají kotoučové brzdy, které jsou vybaveny kotouči o průměru 320 mm vpředu a 230 mm vzadu. S brzdami jsme byli spokojeni, jsou dostatečně výkonné, dobře se dávkují a nevadnou ani při agresivnějším zacházení. K tomuto modelu se skvěle hodily.

Cagiva Mito 125

Cagiva Mito 125

Výbava

Výbava je na vcelku slušné úrovni a najdete zde vše, co budete pro jízdu potřebovat. Světlomety jsou dostatečně výkonné a spokojeni jsme byli také se zpětnými zrcátky, která jsou příjemně rozměrná a poskytnou vám dobrý přehled o dění za vámi. Palubní deska je opravdu hodně jednoduchá, skládá se ze tří analogových budíků a ocenili jsme jak její dobrou přehlednost, tak bezproblémovou čitelnost i na přímém slunečním světle. Sedlo je umístěno ve výšce 760mm a nádrž pojme 14 litrů paliva, což stačí na dojezd zhruba 170 km. Větrný štít je sice dobrý, ale při vyšších rychlostech vám příliš ochrany neposkytne. Rozměry pneumatik jsou 110/70 x 17 vpředu a 150/60 x 17 vzadu.

Cagiva Mito 125

Kvalita a spolehlivost

V tomto ohledu nás Cagiva překvapila, nutno ovšem podotknout, že spíše v tom negativním slova smyslu. Vrstva laku není dostatečně silná a pokud se nebudete ochraně laku dostatečně věnovat, velmi rychle vás překvapí rozsáhlá koroze. Při našem testu nás trochu zlobila také elektronika, ale nejednalo se o žádnou fatální závadu. Motor je celkem spolehlivý, ale budete mu muset dopřát kvalitní olej, jinak by vás mohl zlobit. Odpružení nevykazovalo v průběhu našeho testu žádné závady a spokojeni jsme byli také s brzdami, které jsou bezúdržbové a takřka nezničitelné. Dílenské zpracování není nejhorší, ale i v tomto ohledu je určitě co zlepšovat.

Cagiva Mito 125

Cagiva Mito 125

Verdikt

Cagiva Mito 125 je průměrný a celkem schopný motocykl, který ocení hlavně mladší uživatelé. Na první pohled je tato Cagiva taková křehká a přesně tak s ní také budete muset zacházet. Vyžaduje pozornost a pokud chcete, aby vám sloužila dlouho a dobře, budete se o ni prostě muset dostatečně starat. Motor je dostatečně výkonný a poskytne motocyklu docela dobrou dynamiku. Jízdní vlastnosti jsou slušné, ale budete si muset zvyknout na nepohodlné sedlo a podivný posed za řidítky. Odpružení je spíše tvrdé a do města nebo na dlouhé cestování se Cagiva Mito opravdu nehodí. Výbava je průměrná, najdete zde vše důležité, ale na spolehlivosti by se mohlo ještě zapracovat.

Cagiva Mito 125

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Cagiva Mito 125


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.