Přeposlat Yamaha DT125X

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha DT125X

04.09.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Yamaha DT125X je jeden z posledních modelů v již zaběhlé a prověřené modelové řadě DT. S tímto modelem jsme byli skutečně spokojeni, a to po všech stránkách. Motor je skvělý, je tak akorát výkonný a poskytuje motocyklu slušnou dynamiku.

Motor

O pohon motocyklu Yamaha DT125X se stará pohonná jednotka o zdvihovém objemu 124cc, která dává nejvyšší výkon 15 koní a kroutící moment 9 Nm. To je pro potřeby tohoto modelu naprosto dostačující výkon a motor se nám líbil takřka ve všech směrech. Je příjemně agilní, má slušný zvukový projev a jeho spotřeba je na přijatelné úrovni. Tento model je vybaven šestistupňovou převodovkou, která je celkem přesná, vhodně odstupňovaná a také díky ní je maximální rychlost tohoto modelu 104 km/h. Ideální cestovní rychlost leží na hranici 90ti km/h. Motor předvádí to nejlepší až ve vysokých otáčkách, a to jak po stránce zátahu, tak zvukového projevu.

Yamaha DT125X

Jízda a ovladatelnost

V tomto ohledu nás Yamaha DT125X doslova uchvátila. Vzpřímená pozice za řídítkami znamená, že se tento model skvěle hodí hlavně pro jízdu po městě, čemuž odpovídá také dobrá manévrovatelnost i v nizkých rychlostech. Stabilita je slušná i ve vysokých rychlostech a přilnavost se nám také zamlouvala. Motocykl reaguje na změnu směru jízdy s nadšením a reakce na přidání plynu je doslova blesková, takže celková agilita nás skutečně dostala. O zastavení se starají kotoučové brzdy o průměru kotoučů 298mm vpředu a 230mm vzadu. Nejedná se sice o nejlepší brzdy, ale celkem dobře se dávkovaly a nevadly ani při častém a ne zrovna šetrném používání.

Yamaha DT125X

Yamaha DT125X

Výbava

Yamaha DT125X je velmi základní motocykl a právě v tom je její kouzlo. Najdete tu jen tu nejnutnější výbavu, která je ale dostatečná a stačila nám. Díky širokým řídítkům a velmi pohodlnému sedlu, které je umístěné ve výšce 886mm, je jízda skutečně jednoduchá a tento model zvládne i začínající řidič. Nádrž pojme 11 litrů paliva, což stačí na dojezd zhruba 232 km. Pravděpodobně jsme ještě nikdy neviděli tak jednoduchou palubní desku, jakou najdete tady. Skládá se pouze z analogového rychloměru a čtyř informačních diod, ale na druhou stranu je přehledná a bez problémů čitelná i na přímém slunečním světle. Rozměry pneumatik jsou 120/70 x 17 vpředu a 140/70 x 17 vzadu.

Yamaha DT125X

Yamaha DT125X

Kvalita a spolehlivost

I když se jedná o základní a celkem levný motocykl, kvalita zpracování a celková spolehlivost je na překvapivě dobré úrovni. Tento model by se dal označit slovy jako jednoduchý, solidní a spolehlivý. Dílenské zpracování je velmi dobré, vrstva laku je celkem silná a dobře odolná venkovním vlivům. Na některých místech je ale vrstva laku trochu tenčí a všimli jsme si opotřebení barvy. Ale i tak vyžaduje exteriér pouze základní údržbu. Motor je na tom po stránce spolehlivosti opravdu velmi dobře, nemusíte se o něj takřka vůbec starat a i tak vám poskytne dlouhou a dobrou službu.

Yamaha DT125X

Yamaha DT125X

Verdikt

Yamaha DT125X je jeden z posledních modelů v již zaběhlé a prověřené modelové řadě DT. S tímto modelem jsme byli skutečně spokojeni, a to po všech stránkách. Motor je skvělý, je tak akorát výkonný a poskytuje motocyklu slušnou dynamiku. Jízdní vlastnosti jsou takřka dokonalé, jízda je tak zábavná, agilní a můžete se vydat jak do města, tak na zatáčkovitou okresku. Díky nízké hmotnosti je ovladatelnost a manévrovatelnost na skvělé úrovni. Výbava je pouze základní, ale najdete tu všechno potřebné a po stránce spolehlivosti jsme neměli k tomuto modelu takřka žádné výhrady. Jenom vrstva laku mohla být možná trochu rovnoměrnější.

Yamaha DT125X

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 11

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha DT125X


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.