Přeposlat Yamaha WR250X

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha WR250X

02.06.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Yamaha WR250X je průměrný motocykl, který má své výhody, ale samozřejmě také nevýhody a těch je bohužel trochu víc. Jedna z největších je pravděpodobně vysoká pořizovací cena, za mírný příplatek můžete mít model MT-03.

Motor

O pohon motocyklu Yamaha WR250X se stará moderní, kapalinou chlazený motor o zdvihovém objemu 250cc, který dává nejvyšší výkon 30 koní a kroutící moment 23 Nm. Vzhledem k tomu, že se jedná o motocykl určený hlavně pro začínající řidiče, je tento výkon více než dostatečný a motocykl je tak bez problémů zvládnutelný. Šestistupňová převodovka je celkem přesná a díky krátkému odstupňování se Yamaha hodí do města a v provozu je až překvapivě mrštná. Na klasické otevřené cestě jsme se ale trochu nudili. Nejvyšší rychlost motocyklu činí 128 km/h.

Yamaha WR250X

Jízda a ovladatelnost

Jízda není zrovna nejlepší a odpružení je nastaveno spíše na měkčí notu. Do zatáček se Yamaha nevrhá s radostí a prostě jsme si jízdu moc neužili. Na druhou stranu, začínající řidiči budou spokojeni, ale jakmile nasbírají dostatek zkušeností, mohli by se velmi rychle začít nudit. Stabilita motocyklu je na celkem slušné úrovni, a to i při prudkém brždění. Velmi se nám líbily kotoučové brzdy, které pocházejí od společnosti Brembo, což je vždy zárukou dobré spolehlivosti a kvality. Kotouče mají průměr 250mm vpředu a 230mm vzadu.

Yamaha WR250X

Yamaha WR250X

Výbava

Tento model je celkem drahý, a proto jsme asi očekávali trochu lepší výbavu, než jsme dostali. Sedlo umístěné ve výšce 895mm je značně nepohodlné a motocyklu zcela chybí jakýkoliv větrný štít. Líbila se nám celkem přehledná, i když základní, digitální palubní deska, která je slušně čitelná i na přímém slunečním světle. Kromě značkových brzd tu toho skutečně moc nenajdete. Nádrž má kapacitu na 7.5 litru paliva a zavazadlový prostor tu žádný není. Pneumatiky mají průměr 110/70-R17 vpředu a 140/70-R17 vzadu.

Yamaha WR250X

Kvalita a spolehlivost

V tomto ohledu jsme byli s Yamahou velmi spokojeni, ocenili jsme hlavně skvělé dílenské zpracování, na což jsme si u této společnosti tak nějak zvykli. Jako celek působí WR250X velmi dobrým dojmem, všechno sedí přesně tam, kde má a použité materiály jsou celkem kvalitní, čemuž odpovídá také spolehlivost. Motor toho vydrží hodně, je takřka bezúdržbový a jeho jediný problém je malá olejová kapacita, což je ale dáno celkovými malými rozměry pohonné jednotky. Takže bysme doporučovali si hladinu oleje pečlivě hlídat. Jako bonus si můžete připočítat povedený vzhled.

Yamaha WR250X

Yamaha WR250X

Verdikt

Yamaha WR250X je průměrný motocykl, který má své výhody, ale samozřejmě také nevýhody a těch je bohužel trochu víc. Jedna z největších je pravděpodobně vysoká pořizovací cena, za mírný příplatek můžete mít model MT-03, který je výkonnější a deleko lépe vybavený. Motor se nám zdál dostatečný a jeho největší plus je určitě spolehlivost, výkon je určený hlavně začínajícím jezdcům. Výbava není nejlepší, ale to vyvažuje celková spolehlivost a velmi vysoká úroveň dílenského zpracování. V tomto ohledu se určitě jedná o jeden z nejlepších motocyklů své kategorie.

Yamaha WR250X

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 5

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha WR250X


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.