Přeposlat Yamaha BT1100 Bulldog

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha BT1100 Bulldog

12.03.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Yamaha BT1100 Bulldog je celkem slušná motorka, která nás zaujala jak svým designem, tak svými některými vlastnostmi. Motor je dostatečně výkonný a spolehlivý, ale jízdní vlastnosti mohly být trochu lépe vyrovnané. I když motocykl je alespoň pohodlný.

Motor

O pohon motocyklu Yamaha BT1100 Bulldog se stará vzduchem chlazený motor V-twin o zdvihovém objemu 1063cc, který dává nejvyšší výkon 64 koní a kroutící moment 81.5 Nm. To jsou celkem ideální hodnoty a zaručujé motocyklu dostatečnou rychlost při zachování rozumné spotřeby. O přenos výkonu na poháněné kolo se stará pětistupňová převodovka, která je celkem přesná a velmi dobře odstupňovaná. Nejvyšší rychlost motocyklu činí 175 km/h a akcelerace z klidu na 1/4 míle proběhne za 13.8 s.

Yamaha BT1100 Bulldog

Jízda a ovladatelnost

Největší nevýhoda jízdních vlastností tohoto motocyklu jsou neochota zatáčet. Kvůli vyšší hmotnosti je reakce na změnu směru jízdy celkem pomalá a ve vyšší rychlosti jsme se cítili tak trochu nejistě. Na druhou stranu, motocykl je pohodlný i na nekvalitní cestě a nebudete cítít únavu ani po delším cestování. Kotoučové brzdy pocházejí ze superbiku R1 a podle toho jsou taky výkonné. Navíc jsou velmi dobře dávkovatelné a odolné i při častém používání. Průměr kotoučů je 298mm vpředu a 267mm vzadu.

Yamaha BT1100 Bulldog

Yamaha BT1100 Bulldog

Výbava

Výbava je na celkem slušné úrovni a najdete tu všechno, co budete k jízdě potřebovat. Velmi se nám líbila moderní palubní deska, která se skládá z velkého analogového rychloměru, který obsahuje integrovaný menší otáčkoměr. Vedle tohoto budíku je umístěn LCD displej, na kterém se zobrazují informace z palubního počítače. Sedlo je umístěno ve výšce 812mm a nádrž má kapacitu na 20 litrů paliva, což stačí na dojezd zhruba 320 km. Průměr pneumatik je 120/70mm x 17 vpředu a 170/55 x 17mm vzadu.

Yamaha BT1100 Bulldog

Yamaha BT1100 Bulldog

Kvalita a spolehlivost

Celková kvalita zpracování je na velmi dobré úrovni a díky použitým materiálům působí motorka bytelným a stabilním dojmem. Co se týče spolehlivosti, nejspolehlivější část tohoto modelu je motor a hodně vydrží taky kotoučové brzdy, které snesou i drsnější zacházení. Jestli se nám něco opravdu nelíbilo, tak to byly zpětné zrcátka, které vám ukážou spíš vaše lokty, než dění na silnici za vámi. Elektronika nevykazovala v průběhu testu žádné problémy, takže spolehlivost je na velmi dobré úrovni.

Yamaha BT1100 Bulldog

Yamaha BT1100 Bulldog

Verdikt

Yamaha BT1100 Bulldog je celkem slušná motorka, která nás zaujala jak svým designem, tak svými některými vlastnostmi. Motor je dostatečně výkonný a spolehlivý, ale jízdní vlastnosti mohly být trochu lépe vyrovnané. I když motocykl je alespoň velmi pohodlný, a to i na delší cestování. Výbava je na slušné úrovni, stejně tak jako spolehlivost a velmi se nám zalíbila palubní deska a výkonné kotoučové brzdy, které pocházejí ze superbiku R1.

Yamaha BT1100 Bulldog

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 15

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha BT1100 Bulldog


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.