Přeposlat Triumph Speedmaster

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Triumph Speedmaster

23.02.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nejedná se sice o dokonalý motocykl, ale celkově jsme byli s Triumphem spokojeni. Motor není nejvýkonnější a jedná se pravděpodobně o nejslabší část motocyklu, ale na druhou stranu je dostatečně spolehlivý.

Motor

O pohon motocyklu Triumph Speedmaster se stará motor o zdvihovém objemu 865cc, který dává nejvyšší výkon 54 koní a 69 Nm. To jsou spíš podprůměrné hodnoty a motor se nám zrovna moc nelíbil. Jeho zátah je ve středních otáčkách spíše slabý a ve vysokých otáčkách se to moc nezlepší. Zrychlení z klidu na 1/4 míle proběhne za 15.1s a maximální rychlost činí 176 km/h. Projěv motoru je celkem dobrý a vibrace se podařilo udržet na celkem nízké úrovni, ale jinak se jedná spíš o lehce podprůměrný motor.

Triumph Speedmaster

Jízda a ovladatelnost

V tomto ohledu jsme byli spokojeni podstatně lépe. Jedná se o celkem těžkou motorku, takže stabilia je na velmi dobré úrovni, a to i při vysokých rychlostech. Reakce motocyklu na změnu směru jízdy sice nepatří k nejlepším, ale jízdní vlastnostni jsou vyrovanané a nezáludné. Přilnavost je i v ostrých zatáčkách dostatečná a míra komfortu je na celkem slušné úrovni. O zastavení se starají skvělé brzdy, které mají průměr kotoučů 2x310 mm vpředu a 285mm vzadu. Jsou dostatečně výkonné a skoro vůbec nevadnou.

Triumph Speedmaster

Triumph Speedmaster

Výbava

Co se týče výbavy, najdete tu všechno, co budete od podobného motockylu očekávat. Nejvíc jsme ocenili již zmíněné kotoučové brzdy, které jsou spolehlivé a přehlednou palubní desku, která je vyvedena v retro stylu a dominuje jí velký analogový rychloměr. Velmi pohodlné sedlo je umístěno ve výšce 720mm a ani po dlouhé cestě nebudete pociťovat únavu. Nádrž má kapacitu na 16.6 litrů paliva, což stačí na dojezd zhruba 240 km. Zpětné zrcátka jsou dostatečně velké a poskytují dobrý přehled o dění za vámi.

Triumph Speedmaster

Triumph Speedmaster

Kvalita a spolehlivost

V tomto ohledu se jedná o trochu nevyrovannou motorku. Spolehlivost je díky bytelnému motoru, skvělým brzdám a bezproblémové elektronice na slušné úrovni, ale samozřejmě tu najdete i nedostatky. Tím největším je pravděpodobně ne moc kvalitní lak a motockyl celkem rychle podléhá korozi, na což byste si měli dát pořádný pozor. Pokud se ale budete o Triumph Speedmaster dostatečně starat, odmění se vám slušnou spolehlivostí. Ceny ojetých modelů se pohybují v rozmezí 60 až 120 tisíc kč.

Triumph Speedmaster

Triumph Speedmaster

Verdikt

Nejedná se sice o dokonalý motocykl, ale celkově jsme byli s Triumphem spokojeni. Motor není nejvýkonnější a jedná se pravděpodobně o nejslabší část motocyklu, ale na druhou stranu je dostatečně spolehlivý. Jízdní vlastnosti jsou velmi dobré a poskytují slušnou dávku komfortu a stability. Po stránce výbavy se jedná o průměrný motocykl a pokud se budete o Triumph Speedmaster dostatečně starat, měl by něco vydržet. Hodně problémů vzniká z náchylnosti motocyklu ke korozi.

Triumph Speedmaster

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Triumph Speedmaster


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.