Přeposlat MV Agusta Brutale 800 RR: Italská óda na radost

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MV Agusta Brutale 800 RR: Italská óda na radost

19.12.2018 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

MV Agusta Brutale 800 RR je naprosto skvělý stroj, který je výborný prakticky ve všech kategoriích, ve kterých by motocykl tohoto ražení měl být. Působí exoticky, má charismatický motor s famózním zvukovým doprovodem, je rychlý, agilní a je s ním nekonečná zábava.

MV Agusta Brutale 800 RR: Italská óda na radost

Motor
MV Agusta se u nové generace svého naháče Brutale 800 RR za navýšením výkonu ani v nejmenším nehnala a v této oblasti se tedy nic nezměnilo. Na zadní kolo tohoto krásného stroje tak pořád proudí stejných 103 kW (140 koní) a 87 Nm točivého momentu, nicméně změnil se průběh výkonu a to, v jakých otáčkách je k dispozici. Maximum výkonu dostane řidič při 12300 ot/min, takže je u nové verze položený o 800 ot/min níž a motor je tedy příjemnější i v nižších otáčkách. Pořád se ale jedná o tříválec o zdvihovém objemu 798cc, který disponuje čtyřmi ventily na válec (má jich tedy dvanáct) a kapalinovým chlazením. Už v roce 2014 udělala Agusta u modelu Brutale velký pokrok v použitelnosti a příjemnosti motoru, no u nejnovější generace už se jedná o takřka dokonalou pohonnou jednotku, která je sice silná, ale zároveň příjemně přátelská a dokonale použitelná za všech okolností. A pokud by se vám zdály třeba reakce motoru na přidání plynu pořád trochu zbrklé, jeho charakter je možné změnit prostřednictvím jednoho ze čtyř volitelných jízdních režimů. Motor jinak ochotně zabírá už v nižších otáčkách, jde dobře za plynem a je mu vlastní také výkonnostní špička a charismatický zvukový projev. Převodovka je klasicky šestirychlostní a maximální rychlost této mašiny se může vyšplhat až na 244 km/h.

MV Agusta Brutale 800 RR: Italská óda na radost

Jízda a ovladatelnost
V oblasti jízdních vlastností se nová generace také změnila a opět se jedná o změnu k lepšímu. Technicky je sice podvozek víceméně pořád stejný, ale řízení bylo lehce přepracováno, rozvor kol se zvětšil kvůli stabilitě a mírně poupraveno bylo i zadní odpružení. Hned po několika málo metrech je velmi dobře patrné, že je MV Agusta Brutale 800 RR velmi lehkým, agilním a obratným strojem a je to právě lehkost, díky které umí tento motocykl velmi rychle vykouzlit úsměv na rtu. Na klikaté okresce se Brutale cítí doslova jako ryba ve vodě, hladově se vrhá do dalších a dalších zatáček a nechá se s radostí překlápět ze strany na stranu. Na změny směru jízdy reaguje takřka okamžitě a jeho dychtivost do zatáček je až návyková, přičemž všechno tohle probíhá za doprovodu jednoho z nejlepších soundtracků na silnici. Prostě zábava. Podvozek je postavený na 43 mm USD vidlici Marzocchi vpředu, jejíž zdvih je 125 mm a vzadu najdeme single tlumič Sachs se zdvihem 124 mm. Podvozek je kompletně stavitelný, takže řidič si může upravit jeho charakter k obrazu svému. Brzdná soustava je kompletně od Bremba, a zatímco na předním kole sedí dva 320 mm kotouče doplněné o čtyřpístkové třmeny, vzadu má své místo 220 mm kotouč a dvoupístkový třmen. K výkonu brzd nemáme žádné připomínky, velmi dobře zabírají a jejich síla se dobře dávkuje.

MV Agusta Brutale 800 RR: Italská óda na radost

Výbava
Výbava nejnovější Brutale 800 RR je vpravdě velmi dobrá a víceméně odpovídá aktuálním požadavkům a nárokům. Samozřejmě nesmí chybět klasický ABS systém od firmy Bosch (verze 9 Plus se zmírněním zvednutí zadního kola), kontrola trakce stavitelná v osmi úrovních, již zmíněné čtyři jízdní režimy či technologie rychlořazení nahoru i dole. Plus samozřejmě dostanete kompletní LED osvětlení a digitální palubní desku. Ta sice není barevná, což se dnes docela nosí, ale i tak je poměrně povedená a díky jednoduché grafice za všech okolností skvěle čitelná. Před řidičem umístěný podlouhlý displej zobrazuje třeba aktuální otáčky, rychlost, zařazený převodový stupeň, ujeté kilometry, stav paliva v nádrži, čas i kompletní nastavení elektroniky. Možná až zbytečně strohá grafika se k typicky italskému, tedy velmi okázalému, stylu tohoto stroje sice až tak dobře nehodí, ale výhody v podobě výtečné čitelnosti a přehlednosti jsou jasné. Sedlo tohoto stroje je umístěno ve výšce 830 mm, rozvor kol se zastavil na hodnotě 1400 mm a nádrž zvládne pojmout 16.5 litru paliva. Krásná, pěti paprsková kola disponují velikostí 17 palců a jsou na nich obuty pneumatiky o rozměrech 120/70 vpředu a 180/55 vzadu.

MV Agusta Brutale 800 RR: Italská óda na radost

Kvalita a spolehlivost
MV Agusta patří mezi prémiové výrobce, takže její motorky jsou vcelku drahé a naštěstí tomu odpovídá i kvalita zpracování. Ta je v drtivé většině případů perfektní a pro model Brutale 800 RR to zcela jistě platí. Už na první pohled je vidět, že se jedná o precizně postavený motocykl a že si dal výrobce záležet i na těch nejmenších detailech. Navíc je to po čertech krásný stroj a v kategorii naháčů moc hezčích a přitažlivějších motorek nenajdete. Brutale 800 RR má zkrátka charisma a typický, neoddiskutovatelný nádech italské školy, což si určitě zaslouží pochvalu. Cena tohoto modelu na našem trhu začíná na částce 419 000 Kč s DPH a k dispozici jsou dvě barevné varianty, a to červeno-černá a bílo-černá.

MV Agusta Brutale 800 RR: Italská óda na radost

Verdikt
MV Agusta Brutale 800 RR je naprosto skvělý stroj, který je výborný prakticky ve všech kategoriích, ve kterých by motocykl tohoto ražení měl být. Působí exoticky, má charismatický motor s famózním zvukovým doprovodem, je rychlý, agilní a je s ním nekonečná zábava. Pochválit musíme také dobrou výbavu s moderní elektronikou, stavitelným podvozkem a silnými brzdami Brembo. Jediným větším problémem tohoto jinak takřka dokonalého motocyklu je jeho cena, která je podstatně vyšší než u kolikrát výkonnějších a většinou i modernějších konkurentů.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku MV Agusta Brutale 800 RR: Italská óda na radost


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.