Přeposlat Bullit Spirit 125: Stylový, jednoduchý a levný kafáč

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Bullit Spirit 125: Stylový, jednoduchý a levný kafáč

28.07.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Bullit Spirit 125 je krásný a stylový ,,kafáč“, který vyniká také v jiných oblastech, například ceně. Je to takový hipster za poloviční cenu, který se opravdu vyplatí, a pokud nemáte předsudky k čínským motocyklům, určitě je to zajímavá alternativa k zavedené konkurenci.

Bullit Spirit 125: Stylový, jednoduchý a levný kafáč

Motor
O pohon zadního kola motocyklu Bullit Spirit 125 se stará stejný motor, jako u nedávno testovaného modelu Hero 125. Máme tedy před sebou konstrukčně poměrně starý a velmi jednoduchý motor, který ale plní nejnovější emisní normy Euro 4, za což vděčí hlavně vstřikování paliva. Tento jednoválec chlazený vzduchem disponuje zdvihovým objemem 125cc, SOHC rozvodem a dosahuje výkonů 8.5 kW (11.5 koně) a 10 Nm. K jeho oživení slouží elektrický startér, ale motocykl je vybavený také klasickým systémem nakopnutí, takže pokud selže elektronika, přijde na řadu tradice. Míra vibrací je poměrně vysoká, ale jde si na to zvyknout a k celkovému stylu této mašiny se to vlastně i docela hodí. Maximální rychlost se pohybuje těsně pod hranicí 100 km/h a průměrná spotřeba paliva se pohybuje okolo 3.5 litru na 100 km, takže provozní náklady jsou poměrně nízké a tento stroj vás určitě nezruinuje. Zvuk motoru je docela příjemný a když pomineme vibrace, je to vcelku přívětivá pohonná jednotka vhodná pro každodenní provoz. Převodovka  je pětistupňová a v tomto ohledu nejsou žádné problémy, protože se používá příjemně a pracuje se s ní dobře.

Bullit Spirit 125: Stylový, jednoduchý a levný kafáč

Jízda a ovladatelnost
Jízdní vlastnosti jsou v celkovém součtu spíše průměrné, ale u takto koncipovaného a levného motocyklu ani nic jiného čekat nelze. Když ale vezmete v potaz levné tlumiče a diskutabilní pneumatiky Timsun, není to ve finále až tak špatné a určitě to mohlo dopadnout i hůř. Pochválit musíme pohodlnou pozici za řidítky, povedené sedlo a také nízkou hmotnost, která se zastavila na hodnotě 118 kg. Díky tomu je ovládání velmi jednoduché i v nižších rychlostech, problémy nejsou ani v hustém městském provozu a v tomto prostředí se Bullit Spirit 125 cítí velmi dobře. Reakce na změny směru jízdy nejsou nijak ostré, ale tohle opravdu není KTM 125 Duke či nějaký podobný malý superbike, takže spíše relaxační charakter je více, než žádoucí. Ještě dodáme, že podvozek je postavený na USD vidlici vpředu a vzadu najdeme klasickou kyvku s olejovými tlumiči. Brzdy nejsou z nejvýkonnějším a jejich nástup je spíše pozvolný, ale když za ně pořádně vezmete, tak umí tento stroj zastavit poměrně obstojně. Na předním kole najdeme kotouč o průměru 275 mm a vzadu má své místo kotouč o průměru 210 mm. Brzdný systém ABS ve výbavě tohoto stroje nenajdeme, ale brzdy jsou vybaveny kombinovaným systémem CBS, což znamená, že při brzdění přední brzdou se přidá i zadní a naopak.

Bullit Spirit 125: Stylový, jednoduchý a levný kafáč

Výbava
Výbava této mašiny spadá do lepšího nadprůměru a za své peníze dostane majitel například palubní desku s ukazatelem stavu paliva, chromovanou koncovku výfuku, centrální stojánek a již zmíněný brzdný systém CBS. Palubní deska je velmi jednoduchá a jedná se vlastně pouze o klasický, kruhový displej doplněný o informační diody a již zmíněný ukazatel stavu paliva. Grafika je poměrně jednoduchá, takže čitelnost je dobrá za všech okolností a podmínek. Kompletní rozměry tohoto stroje jsou 1930 x 1100 x 800 mm, sedlo je uloženo ve výšce 840 – 890 mm a nádrž zvládne pojmout 7 litrů paliva. Při natankování plné nádrže se tak dá s trochou snahy urazit takřka 200 km. Přední světlomet není moc rozměrný a určitě mohl být větší, ale výkonnostně na tom není úplně špatně a určitě je použitelný. Retro kruhová zpětná zrcátka poskytnou řidiči solidní přehled o dění za ním, takže v tomto ohledu si není moc na co stěžovat. Určitě chválíme hezká vyplétaná kola o průměru 17 palců, na kterých jsou obuty pneumatiky o rozměrech 110/70 vpředu a 140/70 vzadu.

Bullit Spirit 125: Stylový, jednoduchý a levný kafáč

Kvalita a spolehlivost
Dílenské zpracování je solidní a ve světě ryze čínských motocyklů patří určitě k nadprůměru. Samozřejmě nedosahuje kvalit slovutnější konkurence, ale špatné určitě není. V oblasti spolehlivosti by měl vynikat hlavně motor, který je velmi jednoduchý a není na něm moc prvků, které by mohly zlobit. Jak to bude s podvozkem nebo například lakem po pár letech a několika sezónách v horším počasí, to ukáže až čas. Ještě zmíníme v rychlosti i design, který je velmi povedený a určitě se jedná o jednu z největších zbraní tohoto modelu. Je to taková retro stylovka a líbil se nám hlavně výrazný výfuk, minimalistické koncové světlo a parádní zelené zabarvení.

Bullit Spirit 125: Stylový, jednoduchý a levný kafáč

Verdikt
Bullit Spirit 125 je krásný a stylový ,,kafáč“, který vyniká také v jiných oblastech, například ceně. Je to takový hipster za poloviční cenu, který se opravdu vyplatí, a pokud nemáte předsudky k čínským motocyklům, určitě je to zajímavá alternativa k zavedené konkurenci. Za cenu pohybující se po přepočtu okolo 72 850 Kč toho dostanete opravdu hodně, včetně obstojného motoru, příjemné ovladatelnosti a solidní výbavy. Podvozek je velmi jednoduchý, ale svou práci si odvede a míra komfortu je docela dobrá. To samé platí také pro brzdy, nejsou extrémně výkonné, ale pro potřeby tohoto stroje postačují. Dílenské zpracování je obstojné a žádné problémy by neměly nastat ani se spolehlivostí mechanických prvků.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Bullit Spirit 125: Stylový, jednoduchý a levný kafáč


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.