Přeposlat Moto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZ

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Moto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZ

12.05.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Od italského výrobce motocyklů Moto Morini jsme se dočkali velmi příjemného překvapení v podobě nové mašiny Corsaro 1200 ZZ. Tento krásný naháč vypadá opravdu parádně a kromě vzhledu nabídne také poměrně moderní techniku a zajímavý přístup.

Moto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZ

Pro spoustu výrobců motocyklů znamená rok 2017 hlavně velkou výzvu v oblasti emisí, protože začaly platit nové emisní normy Euro4. To znamená dvě možnosti, a sice buď upravit stávající motory k plnění těchto norem a prodloužit tak životnost svých aktuálních modelů, nebo použít tyto upravené motory v něčem úplně novém. Moto Morini je spíše menší výrobce, takže druhá volba, která je pravděpodobně časově i finančně mnohem nákladnější, než pouhá úprava motorů aktuálních mašin, je příjemným překvapením. Všechno se ale povedlo a před sebou máme kompletně nového naháče plnícího nejnovější emisní normy Euro4. Výrobce uvádí, že se jedná o mašinu s nezkrotnou, divokou a odvážnou duší, což zní velmi dobře a dle vzhledu a specifikací tomu tak pravděpodobně opravdu bude. Designu dominuje výrazná přední část s dvojicí světel, nad kterými sedí kaplička s digitální palubní deskou. Z profilu pak vynikne zajímavě tvarovaná nádrž a parádně vypadá i dvojice výfuků vyvedená pod sedlo. Tento výfukový systém je kompletně nový, dostal označení Zard a také on výrazně pomohl s plněním emisních norem Euro4.

Moto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZMoto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZ

Kromě toho by měl nabídnout také sníženou spotřebu paliva a výraznější zvukový projev, což samozřejmě kvitujeme. Z moderních prvků bychom měli zmínit hlavně kompletní LED osvětlení, přičemž z těchto diod jsou složena přední i zadní světla a pochopitelně i blinkry. Velkou pochvalu si výrobce zaslouží za to, že se snaží udržet svou produkci ryze italskou a až na několik málo výjimek (brzdný systém 9MP ABS od německé firmy Bosch) pochází všechny komponenty od italských dodavatelů a firem. Již zmíněná palubní deska je zastoupena barevným TFT displejem s úhlopříčkou 5 palců a dodala ji společnost AIM sídlící ve městě Boloňa. Kromě aktuální rychlosti a otáček umí palubní deska ukázat například také teplotu vzduchu, aktuální napětí baterie či nastavení elektroniky. Grafika je poměrně moderní a vzhledově nevypadá palubní deska vůbec zle. Podvozek je postavený na komponentech od firmy Mupo a jeho hlavním prvkem je přední vidlice se zdvihem 135 mm. Ta je plně stavitelná (předpětí, odskok, komprese) a to samé platí také pro zadní tlumicí jednotku, takže v oblasti podvozku by měl tento krásný stroj patřit na špičku své třídy.

Moto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZMoto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZ

Brzdy jsou také italské a pochází od známé společnosti Brembo, přičemž na předním kole najdeme dva kotouče o průměru 320 mm, do kterých se zakusují radiální čtyřpístkové třmeny. Na zadním kole má své místo speciálně pro tuto mašinu navržený kotouč o průměru 220 mm a dvoupístkový třmen. Na krásných černých kolech pak najdeme pneumatiky Pirelli Diablo Rosso III, které by měly poskytnout řidiči maximální stabilitu i při brzdění. Co se týče elektronické výbavy, tak tento motocykl je osazený již zmíněným brzdným systémem 9MP ABS a ve výbavě dále najdeme také rychlořazení a spojku typu slipper clutch. Za zmínku určitě stojí fakt, že systém ABS je stavitelný ve dvou úrovních a jde také kompletně vypnout, což ocení hlavně zkušení řidiči při jízdě například na okruhu. Na závěr jsme si nechali motor, který je zastoupený dvouválcem o zdvihovém objemu 1187cc. Tento motor s označením Bialbero Corsa Corta spatřil světlo světa již v roce 2005 a výrobce zmiňuje, že se mu povedlo upravit ho na plnění emisních norem Euro4, aniž by ztratil svůj výrazný charakter.

Moto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZ

Na to jsme opravdu zvědaví, protože právě úpravy podobného typu se většinou podepíší pod jiným, kolikrát méně charakterním projevem. Nejvyšší výkon tohoto dvouválce je 137 koní a točivý moment dosahuje hodnoty 125 Nm, takže o dostatečnou dynamiku určitě strach nemáme. Výroba naháče Corsaro 1200 ZZ bude probíhat v továrně Moto Morini v Itálii a každý motocykl bude svým způsobem unikátní, protože ho bude továrna vyrábět přesně dle specifikací a přání zákazníka. Prozatím není bohužel jasné, kdy se tento překrásný stroj dostane do výroby, nicméně vzhledem k přístupu výrobce, technice a výbavě je jasné, že levný motocykl to v žádném případě nebude. Cena by měla začínat na částce 19 900 eur, což je po přepočtu zhruba 530 000 Kč. To je opravdu hodně, ale zase budete mít naprostou jistotu, že na silnici či parkovišti stejný stroj jen tak nepotkáte.

Moto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZ

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Moto Morini představilo krásného naháče Corsaro 1200 ZZ


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.