Přeposlat Kymco K-Pipe 125: Solidní základ pro začínající řidiče

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kymco K-Pipe 125: Solidní základ pro začínající řidiče

19.04.2017 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kymco K-Pipe 125 je povedený stroj pro mladé a začínající řidiče, který se vyznačuje hlavně jednoduchostí a nízkou pořizovací cenou. Nabídne slušný motor s nízkými provozními náklady, zajímavou poloautomatickou převodovku či dobrou stabilitu i při vyšších rychlostech.

Kymco K-Pipe 125: Solidní základ pro začínající řidiče

Motor
Zadní kolo motocyklu Kymco K-Pipe 125 roztáčí konstrukčně velmi jednoduchý motor, který disponuje jedním válcem a zdvihovým objemem 123.7cc. Motor je chlazený vzduchem, má SOHC rozvod a přípravu směsi obstarává karburátor, přičemž jeho kompresní poměr je 8.6:1. Co se týče výkonu, tak na zadní kolo proudí maximálně 6 kW (8.2 koně) při 7000 ot/min a točivý moment se vyšplhal na 7.8 Nm. Ty jsou dostupné při 5900 ot/min a je tak dobře patrné, že motor je koncipovaný spíše na střední otáčky. Nečekejte žádnou drtivou dynamiku, ale svému účelu poslouží dobře a pro začínající řidiče se jedná o ideální motor, protože je přátelský a vesměs dobře čitelný. Reakce na přidání plynu nejsou špatné a maximální rychlost se může vyšplhat až na 90 km/h. Jedná se tedy o stroj určený hlavně pro městský a příměstský provoz, na rychlostních cestách či dálnicích se dobře cítit určitě nebude. Jednou z hlavních předností tohoto motoru je úsporný provoz, a pokud ho budete ždímat, co to dá, spotřeba se bude pohybovat okolo 3.5 litru na 100 km. Při normální jízdě není žádný problém dostat se pod 3 litry na 100 km, takže v oblasti provozních nákladů se jedná o velmi příjemného společníka.

Kymco K-Pipe 125: Solidní základ pro začínající řidiče

Jízda a ovladatelnost
Jízdní vlastnosti jsou poměrně slušné a jsou poplatné účelu, kterému je tento stroj předurčený. Jedná se o mašinu pro začínající řidiče, takže jízda je nezáludná, za všech okolností čitelná a zvládat tento stroj je velmi jednoduché. Pozice za řidítky je příjemně pohodlná a až překvapivě prostorná, takže není problém ani s delšími vzdálenostmi a tlumiče si s méně kvalitními cestami poradí obstojně, tudíž je to vskutku ideální společník pro začátečníky. Podvozek je postavený na hydraulické teleskopické vidlici vpředu a centrální pružící jednotce vzadu, přičemž na nějaké nastavení můžeme samozřejmě zapomenout. Zdvih předního i zadního odpružení je ale poměrně slušný. Za zmínku stojí také čtyřstupňová převodovka, která je poloautomatická a výrazně tak usnadňuje jízdu. Pro zařazení prvního převodového stupně není vůbec potřeba používat spojku, je možné zařadit bez ní, a když se budete chtít rozjet, jednoduše stačí přidat plyn a je to. Jedná se o velmi příjemné řešení, které ocení začínající řidiči hlavně v hustém městském provozu, na semaforech. V souvislosti s městským provozem bychom měli zmínit také nízkou hmotnost (107 kg), díky které je ovládání nesmírně jednoduché i při nízkých rychlostech.

Kymco K-Pipe 125: Solidní základ pro začínající řidiče

Výbava
Výbava je spíše spartánská, ale to se dalo, vzhledem k zaměření motocyklu, tak nějak čekat. Dostanete zkrátka pouze to nejnutnější, základní odpružení a základní brzdnou soustavu skládající se z předního kotouče o průměru 276 mm a zadního bubnu. Brzdy nejsou žádná velká sláva, nicméně vzhledem k nižší hmotnosti zvládnou tento motocykl zastavit v rámci možností dobře. Kompletní rozměry této mašiny jsou 1950 x 1060 x 750 mm a poměrně pohodlné sedlo je uloženo ve výšce 740 mm. Nádrž zvládne pojmout pouze 4.5 litru paliva, takže dojezd je veskrze průměrný a na nějaké dlouhé výlety na jednu nádrž můžete zapomenout. Palubní deska je nesmírně jednoduchá, skládá se z malého displeje a doprovodných informačních diod, přičemž displej zobrazuje například rychlost, stav paliva v nádrži, otáčky motoru nebo čas. Výhoda tohoto jednoduchého řešení je hlavně ve velmi dobré čitelnosti všech údajů i na přímém slunečním světle, ale bez problémů se to neobešlo (o těch ale až později). Hezká kola mají průměr 17 palců a povedl se i výfuk, který dodává tomuto motocyklu sportovní nádech. Přední světlomet moc výkonu nepobral a ideální nejsou ani zpětná zrcátka, která mohla být určitě stabilnější.

Kymco K-Pipe 125: Solidní základ pro začínající řidiče

Kvalita a spolehlivost
V oblasti kvality a dílenského zpracování dostanete víceméně to, za co si zaplatíte. Jedná se o levný motocykl a vzhledem k ceně 44 990 Kč nelze čekat žádné velké zázraky. Těch se ani nedočkáte a například brzdy nejsou úplně ideální, protože začínají velmi brzy vadnout a působí tak nějak houbovitým dojmem. Také jednoduchá palubní deska vykazovala nedostatky a občas se stalo, že její spodní část ukazovala pouze fragmenty toho, co by měla. Kvalita zkrátka není žádná velká sláva a je otázkou, jak na tom bude celková spolehlivost.

Kymco K-Pipe 125: Solidní základ pro začínající řidiče

Verdikt
Kymco K-Pipe 125 je povedený stroj pro mladé a začínající řidiče, který se vyznačuje hlavně jednoduchostí a nízkou pořizovací cenou. Nabídne slušný motor s nízkými provozními náklady, zajímavou poloautomatickou převodovku či dobrou stabilitu i při vyšších rychlostech. Potěší i solidní míra komfortu, jednoduchá ovladatelnost a prostorné sedlo. Problémy se tomuto motocyklu ale samozřejmě nevyhnuly a většina se jich týká kvalita zpracování a použitých komponent. Brzdy nejsou zrovna ideální a použitá palubní deska občas vynechávala, takže ne vždy byly k dispozici všechny informace. Je také otázkou, jak na tom bude tento stroj se spolehlivostí.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kymco K-Pipe 125: Solidní základ pro začínající řidiče


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.