Přeposlat Husqvarna vylepšuje motory svých modelů 701 Supermoto a 701 Enduro

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Husqvarna vylepšuje motory svých modelů 701 Supermoto a 701 Enduro

03.10.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Husqvarna se rozhodla vylepšit své stroje 701 Supermoto a 701 Enduro pro modelový rok 2017. Novinky se udály hlavně v oblasti motoru, kde se můžeme těšit na vyšší výkon i točivý moment.

Husqvarna vylepšuje motory svých modelů 701 Supermoto a 701 Enduro

Oba tyto motocykly patří mezi nekompromisní stroje určené hlavně zkušeným jezdcům a zcela jistě se jedná o jedny z nejlepších motocyklů ve svých třídách. Úprava motoru byla nutné hlavně kvůli plnění emisní normy Euro4, což je věc čím dá aktuálnější, protože tato norma bude od příštího roku platit pro úplně všechny nově představené motocykly. Jedná se o novou emisní normu po dlouhých 9 letech předchozí normy Euro3 a spousta milovníků motocyklů z ní určitě není nadšená. Pro hodně starších motocyklů to zkrátka znamená konec, protože jejich motory na tuto normu upravit už nejdou a nebo je to pro výrobce tak nákladné, že se to ani nevyplatí. Zatímco ve světě automobilů znamenaly neustále přísnější emisní normy prakticky vymření klasických, atmosféricky plněných motorů, u motocyklů budou znamenat konec života některých slavných a vpravdě legendárních strojů.

Husqvarna vylepšuje motory svých modelů 701 Supermoto a 701 Enduro

Pro Husqvarnu a jejich mašiny 701 Supermoto a 701 Enduro to ale neplatí, protože zde se úprava povedla a varianty pro modelový rok 2017 dokonce nabídnou zvýšení výkonu. To je poměrně neobvyklé, protože nové emisní normy se na motorech podepíšou spíše snížením výkonu, takže Husqvarna se opravdu vytáhla. Na první pohled je motor v těchto strojích stejný, jedná se o jednoválcovou jednotku o zdvihovém objemu 692.7cc, nicméně uvnitř najdeme spoustu novinek. Zmínit bychom měli hlavně elektronický vstřikovací systém Keihin, který je vybavený novými, 50 mm klapkami. Další novinkou je použití kovaného hliníkového pístu většího průměru a nižšího zdvihu. O zapalování se starají dvě svíčky a výrobce použil i druhou vyvažovací hřídel, díky které bude motor produkovat podstatně méně vibrací. Rozvod tohoto motoru je SOHC, takže se čtyřmi ventily a výrobce ve svých novinkách zmiňuje i nový rezonátor sání, což by mělo zaručit hlavně lepší odezvu motoru v nižších otáčkách.

Husqvarna vylepšuje motory svých modelů 701 Supermoto a 701 Enduro

Motor se dále pyšní vysokým vrtáním a krátkým zdvihem (105 a 80 mm) a přepracovanou elektronikou ride-by-wire. Co se týče výkonu, tak ten proti předchozí verzi tohoto motoru mírně narostl a nyní tedy před sebou máme nejvýkonnější jednoválcový motor. Případní majitelé se tedy můžou těšit na velmi hezkých 55 kW (75 koní) v 8000 ot/min a točivý moment o hodnotě 71 Nm při 6750 ot/min. Motor dosahuje lepšího výkonu při vyšších otáčkách a jak už to u nových nebo přepracovaných motorů bývá, výrobce se pyšní lepšími reakcemi na přidání plynu (hlavně v nižších otáčkách), nižší spotřebou paliva a zvýšenou spolehlivostí. Na druhou stranu, není důvod tomu nevěřit, protože servisní intervaly jsou nastaveny na dlouhých 10000 km.

Husqvarna vylepšuje motory svých modelů 701 Supermoto a 701 Enduro

Zatímco motor se změnil, design strojů 701 Supermoto a 701 Enduro je víceméně pořád stejný a není se čemu divit, protože Husqvarna odvedla u těchto mašin dobrou práci a jejich vzhled víceméně nijak nestárne. Jejich dominantní barva je bílá a ta je doplněna modrými a žlutými prvky, což je pro tuto značku zcela typické. Z výbavy bychom měli zmínit hlavně přítomnost brzdného systému ABS od firmy Bosch a elektronického plynu. Oba stroje jdou navíc pořídit i ve specifikaci A2, takže na své si přijdou také majitelé tohoto typu řidičského průkazu a tato specifikace znamená snížení výkonu na 35 kW (48 koní). Jak model 701 Supermoto, tak jeho sourozenec 701 Enduro se dostane s novým motorem do prodeje v průběhu října tohoto roku.

Husqvarna vylepšuje motory svých modelů 701 Supermoto a 701 Enduro

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Husqvarna vylepšuje motory svých modelů 701 Supermoto a 701 Enduro


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.