Přeposlat Honda pravděpodobně plánuje 125cc verzi svého malého motocyklu Monkey

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda pravděpodobně plánuje 125cc verzi svého malého motocyklu Monkey

28.09.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Malý motocykl Monkey patří mezi nejznámější modely od Hondy a zdá se, že se tento model brzy dostaví v nové variantě. Honda si totiž nechala patentovat obrázky, které naznačují příchod nové verze s motorem o zdvihovém objemu 125cc.

Honda pravděpodobně plánuje 125cc verzi svého malého motocyklu Monkey

Než se ale podíváme, na co se můžeme v případě nové varianty těšit, proklepneme si v rychlosti i minulost tohoto slavného motocyklu. Tento maličký a levný stroj byl poprvé představený již v roce 1960 a první model s označením Z100 se na trh dostal o pouhý rok později. Tento stroj byl a vlastně pořád je nejpopulárnější v domovském Japonsku a jeho hlavní devizou je kombinace nízké ceny, malých rozměrů, extrémně nízkých provozních nákladů a možnost řídit ho i se základním řidičským oprávněním. Současná generace postavená na 49cc motoru se v Japonsku pořád prodává a její cena zde začíná částce cca 71 150 Kč. Je to zkrátka taková roztomilá hračka vyvedená v retro designu a přesně taková bude pravděpodobně také nová plánovaná verze. První obrázky, které si Honda nechala před nedávnem patentovat, ukazují první nástřel designu, který je proti současné verzi sice trochu umírněnější, ale pořád velmi retro.

Honda pravděpodobně plánuje 125cc verzi svého malého motocyklu Monkey

Na první pohled zaujme hlavně klasický, kruhový světlomet a retro kola s deseti paprsky. Klasická, kruhová zpětná zrcátka vypadají také poměrně zajímavě a dá se čekat, že proti současné variantě bude ta nová podstatně použitelnější a praktičtější. No, praktičtější, u takto malinkého motocyklu samozřejmě o praktičnosti moc mluvit nejde a spíš tedy bude použitelnější. Sedlo je už na první pohled větší a není tak vysoké, což by mělo hodně pomoct. Standardní Monkey není samozřejmě nijak moderní stroj, ale v tom je jeho hlavní síla a tyto nenáročné, jednoduché komponenty stojí za nízkou pořizovací cenou i vysokou spolehlivostí. Nová varianta se 125cc motorem už ale bude podstatně modernější a měla by nabídnout například přední i zadní světla s LEDkami a hlavně zadní kotoučovou brzdu.

Honda pravděpodobně plánuje 125cc verzi svého malého motocyklu Monkey

Současná verze má na zadním kole pouze buben a tuto modernizaci určitě vítáme. Na předním kole bude samozřejmě také kotouč a brzdná soustava by měla být výrazně zmodernizovaná. Nová verze dostane pravděpodobně také kompletně nový rám i pomocný rám a samozřejmě i nový podvozek postavený na obrácené (USD) vidlici. Vzhledem k většímu motoru je jasné, že tato varianta bude větší, než klasický model s 50cc motorem, ale pořád to bude prcek ne nepodobný menším skútrům. O případném výkonu tohoto 125cc motoru se prozatím bohužel nic neví, ale dá se čekat, že specifikace budou podobné, jako u mašiny MSX 125. Ta dává z jednoválce o zdvihovém objemu 124.9cc nejvyšší výkon 9.8 koně a točivý moment o hodnotě 10.9 Nm, přičemž tyto výkony by neměly mít s takto malým motocyklem žádné větší problémy.

Honda pravděpodobně plánuje 125cc verzi svého malého motocyklu Monkey

Je to ale samozřejmě pouze spekulace a až první oficiální informace ukážou, jak na tom nová verze tohoto slavného motocyklu v oblasti výkonu bude. Několikrát zmíněná varianta s jednoválcem o zdvihovém objemu 49cc disponuje výkonem 3.4 koně a točivým momentem 3.4 Nm, takže zhruba trojnásobný nárůst výkonu dává tak nějak smysl. Prozatím se ale bohužel neví ani to, kdy bude tato novinka oficiálně představena veřejnosti, nicméně spekulace udávají dva možné termíny a dvě různé události. První říká 4. říjen na akci v Kolíně nad Rýnem a druhé zase 8. listopad, kdy bude probíhat výstava EICMA v Miláně.

Honda pravděpodobně plánuje 125cc verzi svého malého motocyklu Monkey

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Honda pravděpodobně plánuje 125cc verzi svého malého motocyklu Monkey


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.