BMW


Přeposlat BMW modernizuje řadu R 1200, která bude také plnit emisní normy Euro4

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW modernizuje řadu R 1200, která bude také plnit emisní normy Euro4

13.07.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Před nedávnem jsme psali o BMW a modernizaci endur F 700 a F 800 a dnes se k této slavné německé společnosti vrátíme. Nezůstalo totiž pouze u této řady a modernizací si prošly také větší modely R 1200, a to kompletně všechny varianty.

BMW modernizuje řadu R 1200, která bude také plnit emisní normy Euro4

Modelová řada R 1200 je poměrně rozsáhlá a obsahuje hned pětici modelů napříč celým spektrem BMW. Modely R 1200 GS a R 1200 GS Adventure jsou velká cestovní endura, R 1200 RT je klasický cestovní stroj, R 1200 R zase spadá do kategorie svalnatých naháčů a R 1200 RS je sportovně-cestovní motocykl. Vylepšení se týká všech těchto modelů a představíme si hezky postupně všechny konkrétní novinky. Tou hlavní novinkou je plnění emisních norem Euro4, které budou příští rok pro všechny nové motocykly povinné a BMW má tak s řadou R 1200 vystaráno. Součástí všech mašin R 1200 bude také On Board Diagnostics (OBD) a boční světla. Nyní se můžeme vrhnout na jednotlivé modely a podívat se, co je konkrétně nového.

BMW R 1200 GS a R 1200 GS Adventure
U této nesmírně populární a velmi dobře prodávané dvojky velkých cestovních endur upravilo BMW palubní desku, která by měla být lépe čitelná a přehlednější. Pro modelový rok 2017 zmizí u verze Adventure z nabídky modrá barva Ocean Blue. Speciální, prakticky kompletně černá verze s označením ,,Triple Black“ bude nově ještě o chlup černější. Jedná se o poměrně populární variantu, po které sahá hodně zájemců o tuto řadu.

BMW upravuje řadu R 1200, která bude také plnit emisní normy Euro

BMW R 1200 RT
Tento model dostane několik nových barevných variant, například metalickou černou Carbon Black nebo bílou Alpine White a kromě těchto vizuálních nebudou chybět ani technické novinky. Příplatková výbava se rozroste a bude možné dopřát si nový brzdný systém ABS Pro a dynamické brzdové světlo. Obě tyto technologie budou dostupné s jízdními módy Riding Modes Pro. Dynamické brzdové světlo funguje tak, že při náhlém a silném brzdění začne rychle blikat a varuje tak řidiče za vámi, že se vpředu něco děje. Barevné provedení Ebony a San Marino Blue z nabídky zmizí a už nebudou k dispozici.

BMW upravuje řadu R 1200, která bude také plnit emisní normy Euro

BMW R 1200 R
Tento model se dočkal stejných novinek, jako výše uvedená mašina R 1200 RT (brzdný systém ABS Pro a dynamické brzdové světlo) a navíc i novou barevnou variantu s označením Racing Red, která je, nečekaně, červená. V tomto barevném provedení to R 1200 R opravdu sluší a vypadá přiměřeně agresivně a drsně. Barvy Cordoba Blue a Light White z nabídky zmizí.

BMW upravuje řadu R 1200, která bude také plnit emisní normy Euro

BMW R 1200 RS
U tohoto sportovně-cestovního se budoucí majitelé můžou těšit na nový brzdný systém ABS Pro a ani zde nebude chybět dynamické brzdové světlo, stejně jako u modelu R 1200 RT. Barevné schéma Granite Grey končí a tato mašina tak bude k dispozici pravděpodobně pouze v metalické Lupin blue. Žádné drastické úpravy se tedy nekonají a BMW jde spíše cestou mírného ladění, než nějakých závratných modernizací. Na druhou stranu, tato řada je opravdu povedená a žádné výraznější zásahy do techniky ani nepotřebovala.

BMW upravuje řadu R 1200, která bude také plnit emisní normy Euro

Tou hlavní a společnou změnou pro všechny tyto modely je, jak jsme se již v úvodu zmínili, plnění emisních norem Euro4. Všechny mašiny z řady R 1200 pohání skvělý, vzduchem a vodou chlazený plochý dvouválec o zdvihovém objemu 1170cc, přičemž jeho výkonnostní parametry by měly zůstat stejné, jako doposud. Nejvyšší výkon této pohonné jednotky čítá 92 kW, tedy 125 koní a hodnota točivého momentu se vyšvihla až na 125 Nm. Motor disponuje kompresním poměrem 12.5 : 1 a společnost mu dělá klasická šestistupňová převodovka. Dynamické schopnosti řady R 1200 jsou tedy velmi dobré a tento plochý motor patří v motocyklovém světě k tomu nejlepšímu. Zmodernizovaná řada BMW R 1200 by se měla do prodeje dostat ještě v průběhu letních prázdnin, a to pravděpodobně na jejich konci. Přesná dostupnost na jednotlivých konkrétních trzích je ale bohužel prozatím neznámá.

BMW upravuje řadu R 1200, která bude také plnit emisní normy Euro

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku BMW modernizuje řadu R 1200, která bude také plnit emisní normy Euro4


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.