Přeposlat Husqvarna FS 450 dostala pro modelový rok 2017 výrazný upgrade

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Husqvarna FS 450 dostala pro modelový rok 2017 výrazný upgrade

24.06.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Slavnou společnost Husqvarna a její motocykly třídy Supermoto určitě není třeba nějak dlouho představovat, protože podobné mašiny už dnes dělá málokdo. Model s označením FS 450 se pro rok 2017 dočkal několika úprav a dnes se na ně v rychlosti podíváme.

Husqvarna FS 450 dostala pro modelový rok 2017 výrazný upgrade

Supermoto FS 450 je pořád relativně novým strojem, protože ho Husqvarna začala prodávat teprve před rokem, nicméně i za tu krátkou dobu si tato mašina stihla vybudovat velmi dobrou pověst. Je to zkrátka nekompromisní speciál spadající do kategorie továrních závodních motocyklů, na který si může troufnout opravdu pouze hodně zkušený jedinec. Už na první pohled je hezky patrné, že to nebude zrovna společník na klidné toulání se krajinou a jednoduchý, avšak účelný design s modro-žlutým továrním zabarvením umí vyvolat emoce (kabátek je proti současnému modelu trochu jiný). Pod sedlem umístěný výfuk budí tak trochu hrůzu a nejdrsněji vypadá Husqvarna FS 450 při pohledu z profilu, kdy dobře vyniknou i povedená kola o průměru 16.5 palce vpředu a 17 palců vzadu. Na nich jsou obuty slickové pneumatiky Bridgestone o rozměrech 125/80 R420 vpředu a 165/65 R420 vzadu, přičemž tyto gumy by měli jezdci zprostředkovat maximální agilitu a grip.

Husqvarna FS 450 dostala pro modelový rok 2017 výrazný upgrade

Hlavní novinku pro modelový rok 2017 najdeme v oblasti podvozku, který je pořád postavený na trubkovém, chrom-molybdenovém rámu, ale použité vidlice jsou kompletně nové. Jedná se o vidlice AER 48 od známé společnosti WP Suspension, které jsou pneumaticko-hydraulické a v první řadě jsou o 1.66 kg lehčí, že vidlice u stávajícího modelu (ty jsou také od firmy WP Suspension). U takto lehkého stroje je každý kilogram dole znát a vůbec nepochybujeme o tom, že se tato změna na agilitě a syrovosti jízdy promítne. To ale není všechno, vidlice by měly být velmi snadno nastavitelné a majitel dostane se svou novou Husqvarnou i vzduchovou pumpu, pomocí které půjde upravit tlak a změnit tak jejich charakteristiku a nastavení. Něco málo z hmotnosti pak určitě srazí i hliníkové držáky motoru a toto řešení by mělo být zároveň i pevnější a odolnější. Podsedlový rám je vyrobený z 30 % z karbonu a váží pouze 1.4 kg, takže v Husqvarně se nebojí ani opravdu moderních materiálů.

Husqvarna FS 450 dostala pro modelový rok 2017 výrazný upgrade

Další novinkou je přepínání palivových map přímo na řidítkách, takže měnit charakteristiku motoru půjde velmi snadno a rychle i při jízdě, přičemž na výběr je ze dvou přednastavených palivových map. Tato mašina je vybavena také moderním systémem Launch Control, který usnadní maximálně efektivní start s plným využitím potenciálu motoru. Stejně jako přepínání palivových map, i nastavení kontroly trakce probíhá přímo na řidítkách a právě přepracovaná kontrola trakce je další výraznou novinkou pro modelový rok 2017. Měla by být podstatně lépe nastavená a zasahovat do jízdy vhodněji a účelněji, než jak tomu bylo doposud. Plastová nádrž o objemu 7 litrů zůstala stejná a to samé platí také pro brzdy, které se skládají z kotouče o průměru 310 mm na předním a 220 mm kotouče na zadním kole. S největší pravděpodobností se nijak nezměnila ani výška sedla čítající 890 mm a světlá výška tohoto nekompromisního stroje by měla být pořád 290 mm.

Husqvarna FS 450 dostala pro modelový rok 2017 výrazný upgrade

Opravdovou perlou Husqvarny FS 450 byl v době jejího představení také motor a tak je tomu ostatně dodnes. Čtyřtaktní jednoválec o zdvihovém objemu 450cc  s kapalinovým chlazením je nejsilnější motor tohoto typu, jaký kdy Husqvarna vyrobila a jeho 63 koní a tímto lehkým Supermotem opravdu nekompromisně cvičí. Pro modelový rok 2017 se navíc, jak jsme se již zmínili, hmotnost této mašiny ještě snížila (současná verze váží 105.3 kg), takže dynamika bude určitě ještě výrazně lepší. O všechno se zde stará řídící jednotka Keihin Engine Management System, která má na starosti také kontrolu trakce a nový systém řízeného startu Launch Control. Převodovka zůstala pětistupňová. Zatím se přesně neví, kdy se modernizovaná Husqvarna FS 450 začne prodávat, ale mělo by se tak stát poměrně brzy a dobrou zprávou je, že cena s největší pravděpodobností zůstane stejná, jako u současného modelu.

Husqvarna FS 450 dostala pro modelový rok 2017 výrazný upgrade

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Husqvarna FS 450 dostala pro modelový rok 2017 výrazný upgrade


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.