Přeposlat Harley-Davidson Praha podruhé Králem Customů!

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Harley-Davidson Praha podruhé Králem Customů!

17.05.2016 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Přestavba H-D na Jawu míří do evropského finále

Harley-Davidson Praha podruhé Králem Customů!

Mechanici pražského dealerství Harley-Davidson si i letos podmanili soutěž přestaveb Battle of the Kings a v regionu střední a východní Evropy zopakovali svůj fenomenální úspěch! Harley-Davidson Praha se tak v druhém ročníku soutěže stal už podruhé regionálním Králem Customů a nyní jej čeká cesta na evropské finále. Pražský dealer H-D vsadil v rámci přestavby modelu Iron 883 na retro vlnu a inspirací se mu stala legendární česká Jawa. V dealerství tak vznikla zbrusu nová Jawa ve stylu H-D, a jak se ukazuje, sázka se vyplatila. Přestavba bodovala jak u laické veřejnosti, která jej zvolila mezi TOP 5 nejzdařilejších přestaveb, tak i u odborné poroty, jež ji vynesla na metu nejvyšší. Jak si pražská přestavba povede dál a kdo se stane evropským vítězem Battle of the Kings 2016 bude známo už 9. června.

Odborná porota, složená z motoristických novinářů a úpravců z celého regionu střední a východní Evropy, včetně USA, tak svým hlasováním, které probíhalo od 20. dubna, rozhodla o vítězích. Druhé místo obsadila přestavba dealerství H-D Budapešť a na třetím místě se umístil custom H-D Štětín.

Za vítěznou přestavbou H-D Praha, která porazila dalších 12 customů regionu, stojí tým ve složení Bohouš Menzl, Jarda Vavřina, Wojta Vavřina a Ondřej Odehnal. “Do soutěže Battle of the Kings jsme, díky loňskému celoevropskému vítězství a vědomí obrovské konkurence, šli s klidem a bez velkých ambicí. Zabodovat dvakrát po sobě jsme považovali za stejně pravděpodobné jako vyhrát v loterii. Řekli jsme si, že si postavíme něco pro radost a vrátíme se ke kořenům a k Jawám, na kterých jsme začínali. Dřív jsme všichni měli Jawy a dělali z nich Harleye, tak jsme to teď pojali opačně,” říká tvůrce nápadu Jarda Vavřina z H-D Praha.

Za pražskou přestavbou se skrývá, kromě originálního nápadu, především poctivá klempířská práce. Stavitelem unikátního customu je motocyklový mechanik Bohouš Menzl, jenž má na svědomí i loňské celoevropské vítězství s motocyklem Street 750.

“Letošní vítězství v našem regionu nás mile překvapilo, o to víc, že velká většina ostatních strojů je mimořádně povedená. Někdy i nápad, který vypadá jako úplně šílený má právo na život, zvlášť když máte v týmu někoho tak mimořádně zručného, jako je Bohouš Menzl, který plech snad kromě kladiva formuje i sílou myšlenky,” dodává Jarda Vavřina.

Ukazuje se, že poctivá práce, nápad a téměř 100letá tradice Harley-Davidson v ČR jsou dokonalou kombinací, která letos už podruhé zafungovala. Zdá se, že “zlaté české ručičky” nejsou jen prázdnou frází, ale například právě s přestavbou Harley-Davidson Iron 883 na legendární Jawu získávají nový význam.

Soutěž The Battle of the Kings nyní čeká už jen finále. Do něj vedle pražského customu postupuje dalších 10 šampionů ostatních zemí a regionů Evropy. Celoevropský vítěz tak bude znám už za necelý měsíc, kdy bude slavnostně vyhlášen a korunován na festivalu Wheel and Waves zaměřeného na customizace. Ten se uskuteční 8. – 12. června ve francouzském Biarritzu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Harley-Davidson Praha podruhé Králem Customů!


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.