Přeposlat Yamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganci

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganci

11.04.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ve Vietnamu, a to konkrétně v Ho Či Minově městě, právě skončila vůbec první motocyklová výstava, která se na území této země udála. Jeden z nejzajímavějších konceptů zde ukázala japonská Yamaha a pojmenovala ho 04GEN.

Yamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganci

První událost tohoto druhu na území Vietnamu nebyla vůbec malá a zúčastnilo se jí přes 170 známých značek, jako jsou například Yamaha, Honda, Suzuki, Piaggio, Kawasaki nebo Ducati a kromě tradičních značek bylo k vidění i hodně společností dodávajících náhradní díly. Znamená to jediné a to fakt, že vietnamský trh v oblasti motocyklů hodně roste a stává se pro větší společnosti čím dál důležitější. A jelikož jsme v Asii, tak hlavní prodejní artikl jsou samozřejmě skútry, protože tento typ dopravního prostředku je zde nesmírně důležitý. Prodírat se extrémně hustou dopravou je zkrátka nejlepší na malém a mrštném skútru. A právě velmi zajímavý koncept skútru zde ukázala japonská společnost Yamaha a pojmenovala ho 04GEN. Označení GEN je pro koncepty Yamahy vcelku tradiční a číslo v názvu napovídá, že se jedná už o čtvrtý koncept se jménem GEN. První koncept, tedy 01GEN představený minulý rok, bylo jakési tříkolové vozítko, model 02GEN zase vypadal, s trochou nadsázky, jako invalidní vozík a 03GEN bylo opět tříkolové vozidlo, ale tentokrát určené pro jízdu v terénu.

Yamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganciYamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganci

Novinka s označením 04GEN vypadá také náramně zajímavě a zaujme hlavně použitými materiály. Yamaha se u tohoto modelu nechala inspirovat elegancí žen, což je hodně zajímavé a pro ženské pokolení určitě lichotivé pojetí. Všechno nemusí být jenom sportovní nebo agresivní a za všech okolností dynamické, takže to, jak Yamaha tento koncept uchopila, určitě kvitujeme. Na tomto konceptu byly částečně použity průhledné plasty, takže například části hliníkového podvozku jsou dobře vidět a ony průhledné plasty byly použity i na zádi, kde tvoří jakési vyklápěcí krovky či chcete-li křídla. Kromě elegance žen se totiž Yamaha nechala při designu exteriéru inspirovat také labuti a právě to je hezky patrné na vyklápěcích průhledných křídlech. Tento styl je pěkně rozpoznatelný také při pohledu z boku, při kterém působí řidítka jako krk s hlavou a zadní část se sedlem zase jako tělo labutě. Vypadá to originálně, elegantně a tento skútr si dokážeme velmi živě představit jako nějaký módní doplněk ke stylové dámě z velkoměsta.

Yamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganciYamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganci

Přídi dominuje originálně pojatý světlomet se dvěma samostatnými světly, rukojeti řidítek jsou potaženy kůží a ze stejného materiálu je vytvořeno také krásné sedlo. Kromě kůže najdeme na tomto konceptu i hliník a je tak dobře patrné, že Yamaha hrála hodně i na luxusní notu. Ještě bychom měli zmínit, že z onoho průhledného plastu je vyrobený také přední ochranný panel nohou a přední blatník. Koncové světlo je docela minimalistické a na první pohled zaujme i palubní deska. Ta totiž žádná není a vypadá to, že palubní instrumenty nahrazuje se skútrem propojený smartphone, který si připojíte pouze před jízdou a po zaparkování si ho zase odpojíte a vezmete. To je opět docela originální, ale zároveň i trochu nepraktické řešení, které bude problematické hlavně v případě, když začne pršet. Voděodolný smartphone tak bude pravděpodobně podmínkou. Zanechme ale vtipkování, je to samozřejmě pouze koncept, takže se na praktickou stránku věci moc nehraje a u tohoto typu vítězí vždy hlavně originalita a v tomto ohledu 04GEN opravdu vyniká.

Yamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganciYamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganci

Celkově povedený design pak hezky podtrhují černá, v zadní části lehce utopená kola ladící s ostatními černými doplňky. Velkou neznámou pak zůstávají technické specifikace, protože v tomto ohledu Yamaha nezveřejnila vůbec nic a lze se tak pouze domnívat, jaký má tento koncept motor či jakým disponuje výkonem. K jeho celkovému stylingu a elegantnímu vzhledu by nám ale docela seděl nějaký ten elektromotor. A jak to vypadá v otázce sériové výroby? Tak to je také velkou neznámou, ale dá se očekávat, že přesně v tomto stavu se koncept 04GEN do klasické, sériové výroby nikdy nepodívá a že je to pouze jakási ukázka designu, originálního uchopení podstaty skútrů a přehlídka zajímavých materiálů. Na druhou stranu ale není nic jisté, a pokud by se tento skútr začal prohánět po ulicích měst, určitě by se na Yamahu nikdo nezlobil. Určitě se podívejte na přiložené video, protože v pohybu vynikne elegance tohoto počinu mnohem lépe, než na statických obrázcích.

Yamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganci

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha 04GEN: Zajímavý koncept postavený na ženské eleganci


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.