BMW


Přeposlat Nové BMW G 310 R

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nové BMW G 310 R

17.12.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Jeden válec, nízká hmotnost, dynamické a výkonné – BMW G 310 R ztělesňuje čistou esenci roadsteru od BMW. Nemá ničeho ani málo, ani příliš.

Nové BMW G 310 R

Je pragmatické v nejlepším smyslu slova a nabízí vše, co potřebujete – dynamický výkon a komfort ve městě i mimo město. S těmito základními vlastnostmi vstupuje BMW Motorrad s BMW G 310 R do nové objemové kategorie. Jako pravý roadster BMW zvládá G 310 R řadu disciplín: dokáže stejně obratně a pružně kličkovat úzkými městskými uličkami, jako sebevědomě uhánět po cestách mimo město. Díky výjimečně nízké spotřebě paliva a uvolněnému, pohodlnému sezení nabízí vítanou možnost plynule zvládat dlouhé vzdálenosti.

Doma na cestách celého světa

Zcela nově koncipované G 310 R představuje vše, čeho jsou motocykly BMW Motorrad symbolem: inovaci, kvalitu a samozřejmě mnohaleté bezstarostné partnerství s majitelem. Jelikož je navrženo speciálně pro světový trh, dokáže BMW G 310 R jezdit na palivo nejrozmanitějších kvalit, splňuje všechny emisní normy i místní předpisy – přenáší typické prémiové ambice BMW do kategorie pod 500 cc.

Dynamický roadster, jehož design upomíná na S 1000 R

Silný, výrazný design BMW G 310 R na první pohled odhaluje jeho pohyblivý, dynamický charakter a činí ho v dané kategorii nepřehlédnutelným. Vykazuje nepochybnou vizuální spřízněnost se svými sportovními příbuznými, jako je BMW S 1000 R. Díky nápadnému světlometu s malou maskou, dynamicky tvarované palivové nádrži a proporcím typickým pro roadster, s nápadným předkem a dynamickou zádí, je BMW G 310 R na silnici opravdu někdo. Při pohledu z boku dodávají stroji dynamiku pečlivě vypracované povrchy. Kompaktní, dynamické proporce a krátký rozvor slibují rychlé změny směru, zatímco zvýšená záď dodává lehkost a naznačuje sportovní geny této motorky. Navzdory zřetelně „nahému“ vzhledu vytvářejí boky BMW G 310 R v barvě těla motorky uzavřenou siluetu ve sportovním stylu. Vysoká úroveň detailů, jako standardní převrácená přední vidlice, kvalitní materiály, doplňky a vynikající zpracování patří k nejlepším v dané kategorii a jednoznačně vypovídají o prémiových aspiracích BMW G 310 R.

Inovativní jednoválcový motor umocňuje požitek z dynamické jízdy a stroj je díky němu vhodný pro široké využití kdekoli na světě.

Srdcem nového BMW G 310 R je zcela nově vyvinutý, kapalinou chlazený jednoválcový motor 313 cc, se čtyřmi ventily a dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válce spolu s elektronicky řízeným vstřikováním paliva. Objemu 313 cc je dosaženo díky 80 mm vrtání a zdvihu 62,1 mm.

Zajímavým prvkem motoru je zakloněný válec v uspořádání DOHC. Hlava válce je otočená o 180°, čímž je umožněno přední vstřikování – při pohledu ve směru jízdy. S výkonem 25 kW (34 koní) při 9 500 ot./min. a s maximálním točivým momentem 28 Nm při 7 500 ot./min. je motor nového G 310 R velmi dynamickým partnerem, k čemuž přispívá i nízká pohotovostní hmotnost 158,8 kilogramů podle DIN.

Nové BMW G 310 R

Propracovaná ergonomie a pohotová odezva při jízdě

Nové G 310 R umožňuje neobyčejně uvolněný posez pro pohodovou, plynulou jízdu bez stresu. Jak je u BMW Motorrad zvykem, všechna tlačítka a kontrolky jsou jednoduché a bezpečně ovladatelné. Velký důraz byl kladen na příjemnou a bezpečnou jízdu s přihlédnutím ke všem možným tělesným proporcím jezdce.

Motorka je nekonečně obratná při naklápění v zatáčkách, zároveň ale zůstává vždy neutrální a předvídatelná. Dlouhé zákruty cest i rychlé úseky zvládá se směrovou stabilitou, její sportovní vlohy nejsou nijak na újmu komfortu. Nové G 310 R je mimořádně kompaktní a splňuje širokou škálu požadavků od pohodlí po sportovní dynamiku. Svou odezvou při jízdě otevírá ve své kategorii celý nový svět zážitků.

Tuhý trubkový rám, převrácená přední vidlice a dlouhá kyvná vidlice zvyšují stabilitu při jízdě, zajišťují přesnou odezvu při řízení a zdravou ovladatelnost. Pokud jde o zavěšení, nové G 310 R má tuhý, vysoce pevný trubkový ocelový rám otevřené konstrukce, s přišroubovaným zadním rámem. Zavěšení předního kola obstarává solidní převrácená vidlice, zatímco zadní kolo spočívá v hliníkové kyvné vidlici s centrální pružicí jednotkou.

Výkonný brzdový systém, ABS ve standardní výbavě a multifunkční přístrojový panel

Jako všechny motorky BMW je i G 310 R standardně vybavena ABS. Dvoukanálové ABS je spojeno s výkonnou brzdnou soustavou. Přední kolo je osazeno jednokotoučovou brzdou s radiálně umístěným čtyřpístkovým pevným třmenem. Brzdový kotouč o průměru 300 milimetrů zajišťuje sílu a stabilitu při deceleraci. Vzadu se o totéž stará dvoupístkový pohyblivý třmen spolu s brzdovým kotoučem o průměru 240 milimetrů. Přístrojový panel G 310 R má velký, výborně čitelný LCD displej, který nabízí širokou škálu údajů.

Nové BMW G 310 R

Hlavní vlastnosti nového BMW G 310 R

  • inovativní kapalinou chlazený jednoválcový motor se dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válce, zakloněný válec a přední vstřikování
  • výkon 25 kW (34 koní) při 9 500 ot./min. a maximální točivý moment 28 Nm při 7 500 ot./min.
  • tuhý trubkový ocelový rám, převrácená vidlice a dlouhá kyvná vidlice pro vysokou jízdní stabilitu, přesnou odezvu řízení a příjemné ovládání
  • přední pneumatika 110/70 R 17 a zadní pneumatika 150/60 R 17
  • výkonný brzdný systém s ABS ve standardní výbavě
  • propracovaná ergonomie a multifunkční přístrojový panel
  • nízký posez, sedadlo se nachází ve výšce pouhých 785 milimetrů
  • dynamický design typický pro roadster, s ozvěnami S 1000 R
  • vyvinuto v Mnichově u BMW Motorrad – vyrobeno v Indii ve spolupráci s partnerskou TVS Motor Company
  • volitelné doplňky na míru v obvyklé vysoké kvalitě, která je pro BMW Motorrad typická

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nové BMW G 310 R


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.