Přeposlat Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125

02.11.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Yamaha sice pilně připravuje novinky pro modelový rok 2016, ale na akci Tokyo Motor Show byla tato japonská společnost hodně vidět a byla docela odvážná. Zaujaly hlavně dva netradiční koncepty, na které se dnes podíváme trochu podrobněji.

Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125

Tyto zajímavé koncepty nesou označení LMW-MWT-9 a Resonator 125, a zatímco první je hodně futuristická mašina se dvěma koly vpředu, druhý koncept vypadá docela reálně a jako by byl připravený do sériové výroby. Začneme ale konceptem LMW-MWT-9, jehož jméno toho sice moc neprozradí, ale vězte, že se jedná o tříkolku postavenou na základu modelu MT-09. I když by se mohlo zdát, že je rodinka motocyklů z řady MT tak rozsáhlá, že už snad ani není možné přijít s novou variantou, není tomu tak a tento tříkolový koncept je kompletně postavený na platformě MT. Tříkolový skútr není žádná extra novinka, na trhu jich několik je a má ho ve svém portfoliu dokonce i Yamaha, a to v podobě modelu s označením Tricity. Koncept LMW-MWT-9 ale není skútr postavený do městského nebo příměstského provozu, je to sportovní mašina se vším všudy, se kterou Yamaha počítá na klasické silnice plné zatáček. Právě zde by měl totiž tento model díky dvěma předním kolům, která budou pomáhat v zatáčkách, vynikat. Z designu zaujme hlavně mohutná přední maska, která vypadá velmi futuristicky a jako celek působí tento koncept docela agresivně a výhružně.

Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125

Zajímavě vypadá tento stroj i z profilu a zaujal nás také do šasi hezky zakomponovaný výfuk. Co se týče techniky, tak o té se toho zatím moc neví, ale prakticky všechno by mělo pocházet z modelu MT-09, od čehož se dá odrazit. Pohon by měl tedy zprostředkovávat řadový, kapalinou chlazený tříválec o zdvihovém objemu 847cc, který produkuje 115 koní a 87.5 Nm. Ještě bychom měli zmínit, že obě přední kola mají nezávislé zavěšení a zkratka LMW znamená Leaning Multi Wheel. Nyní se přesuneme ke konceptu s označením Resonator 125, který už nevypadá tak futuristicky a působí, jako kdyby byl připravený pro sériovou výrobu. Yamaha se svezla na v dnešní době nesmírně populární vlně retro motocyklů, což je patrné již na první pohled. Tento koncept míří na mladší jezdce, kteří vyhledávají právě retro styl a kromě toho spojila Yamaha svůj Resonator 125 také s hudbou. Jak všichni víme, Yamaha vyrábí i hudební nástroje a tak se rozhodla promítnout je do tohoto konceptu. Boční dřevěné panely jsou ze stejného dřeva, z jakého vyrábí Yamaha kytary a u zdobené koncovky výfuku a víčka nádrže byla použita stejná technologie, jako při zdobení žesťových nástrojů.

Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125

Na první pohled se jedná o vskutku krásnou, stylovou mašinu, která dokonale odráží současnou retro vlnu a jediné, co tento po všech směrech retro design narušuje, je palubní deska. Ta je totiž kompletně digitální a vypadá tak trochu jako tablet přichycený mezi řidítky. Na první pohled je vidět, že palubní deska zobrazuje otáčkoměr, aktuální rychlost a zároveň na ní běží navigace, což je určitě užitečné a praktické. Výrobce si u tohoto konceptu opravdu pěkně pohrál i s těmi nejmenšími detaily a loga Yamahy si lze všimnout dokonce i v předním, kruhovém světlometu. O technice Resonatoru 125 se bohužel nic neví a jediné, co se z technických specifikací dostalo ven, je typ motoru. Zadní kolo roztáčí čtyřtaktní, vzduchem chlazený motor o zdvihovém objemu 125cc, který se pyšní přímým vstřikem paliva. Informace o výkonech jsou bohužel neznámé a neví se ani to, zda se tento koncept chystá do výroby či nikoliv. Každopádně je to ale skvěle vypadající stroj, který sice působí v několika ohledech trochu zvláštně, ale určitě má své neoddiskutovatelné kouzlo a charisma.

Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha ukázala zajímavé koncepty LMW-MWT-9 a Resonator 125


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.