Přeposlat Moto Guzzi Eldorado: Skvěle vybavená retro mašina

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Moto Guzzi Eldorado: Skvěle vybavená retro mašina

13.07.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Eldorado patří ve své kategorii mezi nejlepší motocykly vůbec, a pokud ho něco dokonale vystihuje, je to označení ,,mašina s duší“. Vlastně na ní není jediná věc, která by ji srážela dole a kromě toho, že je levnější, než konkurenční modely od Harleye, má mnohem více charakteru, než cokoliv japonského.

Moto Guzzi Eldorado: Skvěle vybavená retro mašina

Motor
Zadní kolo tohoto povedeného retro motocyklu roztáčí mohutný motor o zdvihovém objemu 1380cc, který disponuje dvěma válci, vzduchovým chlazením a 4 ventily na jeden válec. Nejvyšší výkon této pohonné jednotky se zastavil na hodnotě 96 koní při 6500 ot/min a točivý moment čítá velmi hezkých 120 Nm. Těch motor dosahuje ve velmi nízkých otáčkách, konkrétně při 2750 ot/min, takže dostatek síly je k dispozici již v nižší sféře otáčkoměru. A to je vzhledem k charakteru motocyklu samozřejmě jenom dobře a takové to líné povalování se v nižších a středních otáčkách mu vyloženě sedí. Nad 1000 ot/min nemá motor problém ani na pátý převodový stupeň, tak silná tato pohonná jednotka je. Skvělý je také její výrazný zvukový projev, který není zbytečně rušivý, ale zároveň je dostatečně výrazný, aby přitáhl pozornost. Míra vibrací je velmi nízká, a i když možná nějaké menší vibrace zaznamenáte, není to nic hrozného a právě decentní míra vibrací dává tomuto motoru jeho nezaměnitelný charakter. Převodovka je pak klasicky šestistupňová, s motorem je dobře sladěná a pracuje se s ní opravdu příjemně.

Moto Guzzi Eldorado: Skvěle vybavená retro mašina

Jízda a ovladatelnost
Jízdní vlastnosti jsou velmi dobré a prim u tohoto motocyklu hraje hlavně perfektní pozice za řidítky, která celkový zážitek z jízdy ještě vylepšuje. Řidítka jsou velikostně dobře navržena, takže nebudete při řízení vypadat jako opice a ovládání je docela jednoduché. Díky nízko uloženému sedlu i těžišti nebudete mít problémy ani v nižších rychlostech, a to dokonce ani přes vyšší suchou hmotnost čítající rovných 300 kg. Chování v zatáčkách je dobré, ale samozřejmě nelze čekat reakce superbiku a o tom tento stroj pochopitelně vůbec není. Míra komfortu je perfektní, nebudete se muset bát ani horších cest a ani po dlouhém výletě nebudete nijak zvlášť rozlámaní. Stabilita je pak výborná i při opravdu vysokých rychlostech. Žádnou větší výtku nemáme ani k brzdám, které se sice musí prát s docela vysokou hmotností, ale dělají to s vervou a ve finále žádné větší problémy nemají. Brzdy zabírají rychle, dobře se dávkují a nevadnou ani při intenzivnějším používání. Rozměry brzdných kotoučů jsou 2 x 320 mm vpředu a 282 mm vzadu, přičemž třmeny dodala známá společnost Brembo.

Moto Guzzi Eldorado: Skvěle vybavená retro mašina

Výbava
Výbava je perfektní a Moto Guzzi v této kategorii motocyklů udává bez debat směr. Kromě již zmíněných brzd od společnosti Brembo dostanete také brzdný systém ABS, tempomat, kontrolu trakce a nechybí ani tři jízdní módy (sportovní, turistický a dešťový). Ty dělají přesně to, podle čeho jsou pojmenovány a ještě bychom měli zmínit, že kontrola trakce je stavitelná ve třech stupních (jde také úplně vypnout). Pohodlné sedlo je uloženo ve výšce 724 mm a nádrž zvládne pojmout 20.5 litru paliva, což bude při klidnější jízdě stačit na solidní dojezd na plné natankování. Povedla se také jednoduchá, avšak účelná palubní deska skládající se z jednoho velkého budíku a doprovodných diod. Uprostřed budíku pak sedí displej zobrazující všechny důležité informace (rychlost, ujeté kilometry, průměrnou spotřebu, čas). Přední světlomet je vybavený LEDkami pro denní svícení a z těchto diod je složeno také zadní světlo, takže Eldorado jde s dobou i v tomto ohledu. Rozměry pneumatik jsou 130/90 R16 vpředu a 180/65 R16 vzadu.

Moto Guzzi Eldorado: Skvěle vybavená retro mašina

Kvalita a spolehlivost
Hned na první pohled zaujme tato mašina svým povedeným zevnějškem a tím, že je skvěle vybalancovaná i v oblasti ,,cingrlátek“. Je zde dostatek chromovaných doplňků, abyste zaujali okolostojící zvědavce, a zároveň jich není tolik, abyste vypadali jako pojízdný cirkus. Jediné, co si možná mohl výrobce odpustit, je chrom na palivové nádrži, který působí ne úplně odolným dojmem a je možné, že ho časem znehodnotíte oblečením. Jinak je ale dílenské zpracování příkladné, nikde nic nevrže ani na méně kvalitních cestách a jako celek působí tato mašina velmi bytelně. Problémy by pak neměly být ani se spolehlivostí a při alespoň základní údržbě zastane tento motocykl pořádný kus práce.

Moto Guzzi Eldorado: Skvěle vybavená retro mašina

Verdikt
Eldorado patří ve své kategorii mezi nejlepší motocykly vůbec, a pokud ho něco dokonale vystihuje, je to označení ,,mašina s duší“. Vlastně na ní není jediná věc, která by ji srážela dole a kromě toho, že je levnější, než konkurenční modely od Harleye, má mnohem více charakteru, než cokoliv japonského. Je retro, ale ne zase moc a v její výbavě dostanete spoustu moderních elektronických prvků a pomocníků, kteří se budou snažit udělat vám jízdu ještě příjemnější. Motor je perfektní, jeho devízou jsou hlavně schopnosti v nízkých otáčkách a k charakteru tohoto motocyklu se svým projevem perfektně hodí. Potěší také velmi dobře vyladěné jízdní vlastnosti, kdy se docela dobře daří maskovat vysokou hmotnost a manévrování není díky nízkému těžišti nikterak obtížné. Dílenské zpracování je pak příkladné a problémy by neměly nastat ani v oblasti spolehlivosti. Pokud máte o tuto krásnou a po všech směrech povedenou mašinu zájem, její cena na našem trhu začíná na částce 456 990 Kč.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Moto Guzzi Eldorado: Skvěle vybavená retro mašina


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.