BMW


Přeposlat Dynamická brzdová světla

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dynamická brzdová světla

10.07.2015 | Tisková zpráva | Příslušenství | Komentářů: 0 |

BMW Motorrad představuje dynamická brzdová světla, která zajišťují ještě vyšší úroveň bezpečnosti. ABS Pro včetně dynamických brzdových světel bude součástí šesti modelů pro rok 2016.

Dynamická brzdová světla

Brzdy a dobrá viditelnost na silnici jsou jistě prioritou každého motorkáře. A to je jeden z důvodů, proč BMW vyvinulo dynamická brzdová světla, která jsou součástí strategie „Safety 360“. Poskytují řidičům ještě lepší varování v případě, že motocykl před nimi začne brzdit. 

Funkce brzdových světel je stále ještě omezena pouze pro oblast EU/ ECE. Obecně lze rozlišit dvě úrovně intenzity světla v závislosti na míře zpomalení. První úroveň se aktivuje v momentě, kdy motocykl zpomalí z rychlosti vyšší než 50 km/h. V tomto případě brzdová světla blikají s frekvencí 5 Hz. Pokud motocykl téměř zastaví (< 14 km/h), jsou také zapnuty výstražné blikače (druhá úroveň). Zapnuty zůstanou až do té chvíle, dokud motocykl opět nezrychlí na minimální rychlost 20 km/h. 

ABS Pro včetně dynamických brzdových světel je dostupné u šesti modelů pro rok 2016. 

U těchto motocyklů pro modelový rok 2016: R 1200 GS, R 1200 GS Adventure a S 1000 XR jsou dynamická brzdová světla v kombinaci s ABS Pro již v základní verzi (v kombinaci s možností „Ride Modes Pro“). Počínaje rokem 2016 bude již tato bezpečnostní funkce v kombinaci s ABS standardní výbavou u luxusních tříd GT – K 1600 GT, GTL a GTL. 

V porovnání s běžným ABS je ABS Pro o krok napřed. Nabízí ještě větší bezpečnost při brzdění v zatáčkách, jelikož ABS podporuje brzdění i v náklonu. ABS Pro zabraňuje zablokování kol i v případě, že dojde k prudkému zabrzdění. Výhodou ABS Pro je pro všechny řidiče nejenom citlivá reakce brzd a jejich vysoká úroveň, ale i jízdní stabilita s nejlepším možným zpomalením v zatáčkách. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dynamická brzdová světla


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.