Přeposlat Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog

23.03.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Japonská Honda představila na výstavě Osaka motorcycle show tři koncepty motocyklů, které vypadají velmi dobře a nastiňují, co by Honda mohla v blízké budoucnosti přivést na trh. Pojďme se na ně tedy podívat trochu podrobněji.

Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog

Honda SFA
Začneme tímto moderně a mladistvě vyhlížejícím modelem, který spadá do kategorie menších streetfighterů. Není to poprvé, co Honda tento koncept ukázala veřejnosti a první představení proběhlo již minulý rok, a to v Indonésii. To, že ho Honda ukazuje znovu, naznačuje, že by se model SFA mohl brzy dostat do sériové výroby. O té sice zatím bohužel nepadlo ani slovo, ale SFA skutečně vypadá, že by mohl klidně vyrazit brázdit silnice. Po designové stránce se jedná o vcelku povedený motocykl, který v sobě kombinuje ostré linie a agresivní styling, díky čemuž bude cílit pravděpodobně převážně na mladší řidiče.

Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog

Na první pohled zaujme hlavně výrazná příď s dvojicí světlometů, na kterých použila Honda dnes již vcelku běžné LEDky a dobře vypadá i výfuk uložený pod sedlem. Co se týče motoru, tak tento koncept byl osazený jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 150cc, což je sice perfektní pro asijské trhy, ale na těch evropských by Honda pouze s touto kubaturou neuspěla. Dá se tedy očekávat, že do Evropy by se tento model mohl dostat s menším i větším motorem (125 a 300cc). Vzhledem k zaměření hlavně na mladší a začínající řidiče by se mělo jednat o vcelku dostupnou mašinu, ale o ceně se samozřejmě pořád nic neví.

Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog

Honda CRF250 Rally
U tohoto konceptu je hned na první pohled jasné, kam chce patřit a k jakému účelu byl stvořen. Jedná se o model odvozený ze závodních speciálů pro Dakar a tento koncept je postavený na existující mašině CRF250L. Honda investuje do tohoto podniku hodně peněz a CRF250 Rally je hezkou ukázkou vyspělé a promyšlené techniky. Po stránce vzhledu je hezky patrná inspirace závodním speciálem CRF450 Rally, se kterou tento koncept sdílí hlavně barevné schéma a také několik technických řešení.

Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog

Mezi ně patří například dvojité přední světlomety složené z LEDek, objemnější nádrž nebo vyšší ochranný štít ochraňující také světla. Samozřejmě nesmí chybět ani ochrana motoru a řidítek. Když už jsme u těch řidítek, tak ta dodala společnost Renthal a tlumiče pochází od známé společnosti Mugen. O uvedení tohoto konceptu do sériové výroby se zatím sice nemluví, ale podle prvních informací se jedná o hotovou věc a finální verze by se měla dostat do prodeje koncem tohoto roku. Další velkou neznámou je také uvedení na evropských trzích a v tomto ohledu se nevyrojily ještě ani minimální náznaky, zda se tak stane, či nikoliv.

Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog

Honda Bulldog
Tento koncept patřil na výstavě mezi to nejzajímavější, a pokud se vám zdá, že už jste jeho příď někde viděli, tak se nepletete. Díky dvojitým předním světlometům a baňatým pneumatikám vypadá Bulldog jako skútr s označením Zoomer, což je takový funky stroj jako stvořený k životu plážového povaleče. Podobně se profiluje také tento koncept a Honda ho označuje jako stroj pro volný čas a pro milovníky outdoorového životního stylu. Díky industriálnímu nádechu vypadá Bulldog opravdu zajímavě a povedený design podtrhují černá kola vyvedená v retro stylu a modrý rám. Kola mají průměr 15 palců a jsou na nich obuty již zmíněné pneumatiky s vysokým profilem, které budou jako stvořené pro pohyb v horších podmínkách.

Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog

Zaujme i robustní výfuk s ochranným krytem a velmi nízko položené sedlo (730 mm). Za sedlem má své místo držák pro uložení například piknikového košíku a po stranách nádrže se nachází úložný prostor. Zadní kolo tohoto konceptu roztáčí dvouválcový, kapalinou chlazený motor o zdvihovém objemu 400cc, jehož výkon sice specifikovaný nebyl, ale v tomto ohledu Bulldog strádat určitě nebude. Honda o případné sériové výrobě zatím bohužel mlčí a není tak jasné, zda upadne tento koncept do zapomnění, nebo si ho budeme moct brzy koupit.

Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nové koncepty od Hondy: SFA, CRF250 a Bulldog


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.