Přeposlat Sinnis Apache 250: Levný čínský motocykl pro nenáročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sinnis Apache 250: Levný čínský motocykl pro nenáročné

19.12.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sinnis Apache 250 vypadá na první pohled velmi dobře, ale při bližším pohledu zjistíte několik nedostatků typických pro čínské motocykly. Motor je zastaralý, jízdní vlastnosti nejsou nic moc, dílenské zpracování veskrze průměrné a výbava minimální. Na druhou stranu, cena je nízká, a pokud hledáte jednoduchý stroj pro přesun z bodu A do bodu B, je Sinnis Apache 250 rozumná volba.

Sinnis Apache 250: Levný čínský motocykl pro nenáročné

Motor
Zadní kolo čínského motocyklu Sinnis Apache 250 roztáčí motor z dnes již vcelku historického motocyklu Suzuki GN250, který nebyl příliš dobrý ani před lety, ale zase je prověřený a velmi spolehlivý. Jedná se o jednoválcový motor o zdvihovém objemu 249cc, který disponuje nejvyšším výkon 19.6 koně při 7500 ot/min a s tímto lehkým motocyklem si poradí vcelku slušně. Při rychlostech okolo 100 km/h je v tom nejlepším, ale po překročení této rychlosti se vaším nepřítelem stane i menší kopeček a rychlost 120 km/h již znamená jet úplně naplno. Motor lehce vibruje, ale není to nic hrozného a jeho zvukový projev je vcelku sympatický. Odezva na přidání plynu je docela slušná a převodovka má klasických 5 stupňů. Pro takové to běžné používání motor v této mašině bez problémů stačí, a i když to není výkřik nejmodernější techniky, dá se s ním vycházet dobře.

Sinnis Apache 250: levný čínský motocykl pro nenáročné

Jízda a ovladatelnost
Jízdní vlastnosti nijak zázračné nejsou, a jestli něco opravdu stojí za pochvalu, je to stabilita v přímém směru. Ta je velmi dobrá, ale pokud se vydáte na okresku plnou zatáček, tak velmi rychle odhalíte nedostatky tlumičů a pneumatik. V rychlých zatáčkách se tento motocykl necítí nijak zvlášť dobře, je nejistý a všechno, jenom ne příkladně stabilní. Odezva od pneumatik a řidítek pak není prakticky žádná, a to ani při perfektních podmínkách na suché silnici. V městském provozu ale Sinnis Apache 250 funguje vcelku slušně, bez problémů se s ním dostanete do mezer mezi auty, ovladatelnost v nízkých rychlostech je jednoduchá a ve městě působí tak, jako by sem patřil. Brzdy nejsou nijak extrémně výkonné, a když budete chtít zastavit rychle, budete muset pořádně zabrat. Rozměry brzdných kotoučů jsou 300 mm vpředu a 230 mm vzadu.

Sinnis Apache 250: levný čínský motocykl pro nenáročné

Výbava
Výbava je opravdu pouze základní, ale od takto levného motocyklu zázraky čekat nejdou a ani je nedostanete. Nejmodernějším prvkem výbavy je palubní deska skládající se z analogového otáčkoměru, displeje a několika informačních diod. Je docela jednoduchá a svůj účel plní na jedničku, o což určitě šlo a na nějaké vymoženosti nebo módní výstřelky zde opravdu místo nebylo. Nepříliš pohodlné sedlo je uloženo ve výšce 890 mm a nádrž zvládne pojmout 10.6 litru paliva, což stačí na slušný dojezd na plné natankování okolo 272 km. Zpětná zrcátka jsou vcelku solidní, poskytnou vám dobrý přehled o dění za vámi a úplně špatný není ani přední světlomet. Rozměry pneumatik jsou 110/70 x 17 vpředu a 130/70 x 17.

Sinnis Apache 250: levný čínský motocykl pro nenáročné

Kvalita a spolehlivost
Dílenské zpracování není zrovna nadprůměrné, ale to vzhledem k ceně ani nelze čekat a dalo by se říct, že za své peníze dostanete odpovídající kvalitu. Vrstva laku nepůsobí úplně nejjistějším dojmem a dá se očekávat, že nepříznivé povětrnostní podmínky s exteriérem této mašiny docela zacvičí. Na druhou stranu, spolehlivost by měla být díky prověřenému a docela bytelnému motoru solidní a na motocyklu není ani žádná moderní elektronika, která by se pokazila.

Sinnis Apache 250: levný čínský motocykl pro nenáročné

Verdikt
Sinnis Apache 250 vypadá na první pohled velmi dobře, ale při bližším pohledu zjistíte několik nedostatků typických pro čínské motocykly. Motor je zastaralý, jízdní vlastnosti nejsou nic moc, dílenské zpracování veskrze průměrné a výbava minimální. Na druhou stranu, cena je nízká, a pokud hledáte jednoduchý stroj pro přesun z bodu A do bodu B, je Sinnis Apache 250 rozumná volba. Zastaralý motor má výhodu v tom, že je léty prověřený a spolehlivost by tak nemusela být vůbec špatná. A kolik si výrobce za tento motocykl vlastně účtuje? V přepočtu okolo 86 500 Kč, což není nijak přehnané a v této kategorii levnější mašinu jen tak neseženete.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sinnis Apache 250: Levný čínský motocykl pro nenáročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.