Přeposlat Yamaha XVS950A Midnight Star (2012)

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha XVS950A Midnight Star (2012)

09.09.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Při prvním prozkoumání tohoto motocyklu jen velmi stěží uvěříte, že se vlastně jedná o základní mašinu ve své kategorii. Poměr cena/výkon je jedna z nejsilnějších zbraní Yamahy XVS950A Midnight Star a pokud je pro vás tento aspekt nejdůležitější, budete nadšeni.

Yamaha XVS950A Midnight Star (2012)

Motor
Srdcem velkého cruiseru Yamaha XVS950A Midnight Star je skvělý dvouválcový motor o zdvihovém objemu 942cc, který disponuje nejvyšším výkonem 52.8 koně a nabídne točivý moment 76.8 Nm. Výkon je dostupný při 6000 ot/min, zatímco maximum točivého momentu dostanete již při 3000 ot/min, takže motor se velmi ochotně sbírá již z nízkých otáček a nabídne příjemný rozsah použitelnosti. Více točivého momentu než koní je pro tyto motocykly ideální a v případě tohoto modelu je to tak akorát a točivý moment není nepříjemný, takže se s ním nebudete nijak moc prát. Motor se vyznačuje také klidným během a vcelku příjemnými reakcemi na přidání plynu. Převodovka je klasická, pětistupňová, je vhodně odstupňovaná a pracuje se s ní dobře.

Yamaha XVS950A Midnight Star (2012)

Jízda a ovladatelnost
Jízdní vlastnosti staví zcela jistě na stabilitě, která je fantastická a jedná se o jeden z nejstabilnějších motocyklů vůbec. Nemusíte se bát ani při vyšších rychlostech a tato mašina si je jistá takřka za jakékoliv situace. Další pochvalu si zaslouží také kotoučové brzdy, které se musí poprat s relativně vysokou hmotnostní čítající 278 kg (i s náplněmi). Nedělá jim to žádné závažnější problémy, brzdy mají rychlý nástup a nevadnou ani při náročnějším používání. Rozměry brzdných kotoučů jsou 2 x 320 mm vpředu a 298 mm vzadu. Co se týče ovladatelnosti, tak ta není v nižších rychlostech kvůli vyšší hmotnosti vůbec jednoduchá, nicméně ve vyšších rychlostech je to podstatně lepší. Tlumiče jsou naladěny na příjemně komfortní notu, takže tato mašina je přímo ideální na zdolávání velkých vzdáleností.

Yamaha XVS950A Midnight Star (2012)

Výbava
Výbava je na docela slušné úrovni a dostanete všechno, co byste mohli od podobně koncipovaného motocyklu očekávat. U této mašiny jde ale také o styl, čemuž napovídá povedená palubní deska zakomponovaná do nádrže. Ta obsahuje vlastně pouze velký analogový tachometr a několik informačních diod, ale velmi se k motocyklu hodí a potěší skvělou čitelností. Pohodlné a rozměrné sedlo se nachází ve výšce 675 mm a nádrž je schopná pojmout 17 litrů paliva, což stačí na vcelku slušný dojezd na plné natankování. Pochvalu si určitě zaslouží také široká řidítka, s jejichž pomocí se motocykl ovládá velmi příjemně a dobrá jsou i dostatečně rozměrná zpětná zrcátka. Rozměry pneumatik jsou 130/70-M18 vpředu a 170/70-B16 vzadu.

Yamaha XVS950A Midnight Star (2012)

Kvalita a spolehlivost
Po stránce dílenského zpracování je všechno v nejlepším pořádku a jedinou menší výtku máme pouze k několika levnějším plastům, které se tváří jako chromované doplňky. Jinak je ale dílenské zpracování nadprůměrné, všechny komponenty sedí hezky na svém místě a nikde nic nevrže ani na méně kvalitní cestě. Potěší také silná vrstva laku, který je docela odolný a velmi bytelně se tvářící výfuková soustava. Mezi nejspolehlivější komponenty patří určitě motor, který není nijak naddimenzovaný a při alespoň základní údržbě by měl bez problémů vydržet i náročný zápřah. Podobně jsou na tom také brzdy, které snesou i větší vytížení.

Yamaha XVS950A Midnight Star (2012)

Verdikt
Při prvním prozkoumání tohoto motocyklu jen velmi stěží uvěříte, že se vlastně jedná o základní mašinu ve své kategorii. Poměr cena/výkon je jedna z nejsilnějších zbraní Yamahy XVS950A Midnight Star a pokud je pro vás tento aspekt nejdůležitější, budete nadšeni. Za relativně příjemnou cenovku dostanete povedený motor s dostatečným výkonem, stylový design a také dostatečnou výbavu. Jízdní vlastnosti jsou velmi dobré a nejvíce vynikne hlavně skvělá stabilita za takřka jakýchkoliv podmínek. Po stránce dílenského zpracování se nám nelíbilo pouze několik vcelku lacině se tvářících plastů a jinak bylo vše v pořádku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha XVS950A Midnight Star (2012)


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.