Přeposlat Zero Motorcycles představuje novinky pro rok 2013

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Zero Motorcycles představuje novinky pro rok 2013

15.10.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Zero Motorcycles, která se zabývá výrobou elektrický motocyklů, představila novinky pro modelový rok 2013. Příznivci ekologie se můžou těšit na pět nových modelů a výrobce zapracoval hlavně na vyšším výkonu a delším dojezdu.

Zero Motorcycles představuje novinky pro rok 2013

Výrobce uvede na trh modely s označením S, DS, XU, MX a FX, což bude technologicky nejvyspělejší motocykl z nabídky společnosti. Proti předchozím verzím se můžeme těšit na podstatně vyšší výkony, baterie s vyšší kapacitou a s tím spojený delší dojezd. Další výrazné zlepšení se událo v oblasti nabíjení, které bude podstatně kratší, a to i přes vyšší kapacitu baterií. Výrobce uvádí, že u všech připravovaných modelů bude možné dosáhnout 95% kapacity baterií za jednu hodinu, a to v případě, že použijete speciální příslušenství. Při nabíjení z klasické sítě zabere plné nabití zhruba 8 hodin. Poslední zajímavostí je možnost synchronizace motocyklů se smartphonem Apple iPhone nebo s přístroji s operačním systémem Android prostřednictvím rozhraní Bluetooth, což vám umožní sledovat vlastnosti a stav motocyklů přímo na vašem zařízení. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé novinky.

Zero Motorcycles představuje novinky pro rok 2013

Zero S a DS
Začneme s modely S a DS, které dostanou přepracovaný vzhled a také rozsáhlý zavazadlový prostor místo palivové nádrže, kterou elektrické motocykly samozřejmě nepotřebují. Výška sedla u modelu S je 795 mm a na modelu DS budete sedět trochu výš, protože sedlo je kvůli jinému odpružení umístěno ve výšce 874 mm. Oba modely budou k dispozici ve dvou variantách, které se budou lišit kapacitou baterií, přičemž v nabídce budou verze s kapacitami 8.5 kWh a 11.4 kWh. Celkový výkon je okolo 54 koní a točivý moment se zastavil na solidní hodnotě 92 Nm, což zaručí příjemnou dynamiku. Model S s kapacitou 8.5 kWh váží okolo 159 kg a nabídne dojezd 165 km ve městě, 85 km mimo město a kombinovaný dojezd je okolo 112 km. S vyšší kapacitou bude motocykl samozřejmě těžší (173 kg), nicméně se zvýší také jeho dojezd (219 / 112 / 150 km). Model DS se bude lišit hlavně hmotností a s tím spojeným dojezdem. Hmotnost verze s kapacitou 8.5 kWh je 164.6 kg a její dojezd činí 152 / 74 / 99 km, zatímco model s kapacitou 11.4 kWh bude vážit značných 180 kg. Dojezd této těžší verze je 202 / 98 / 131 km.

Zero Motorcycles představuje novinky pro rok 2013

Zero FX
Zero FX nahradí model X z minulého roku a jedná se o motorku určenou jak do města, tak do lehčího terénu. Výrobce uvádí, že se bude jednat o nejlépe akcelerující model z celé nabídky, a to díky kombinaci točivého momentu o hodnotě 95 Nm a nízké hmotnosti (ta činí 106 a 125 kg v závislosti na verzi). V nabídce tedy budou dvě verze, jedna s kapacitou 2.8 kWh a druhá s kapacitou 5.7 kWh, přičemž rozdíly budou jak v dojezdu, tak ve výkonu. Model s menší kapacitou má zhruba 27 koní a verze s větší kapacitou již slušných 44 koní. Jedna z největších novinek je možnost vyměnit baterii, takže pokud budete mít verzi s kapacitou 2.7 kWh, můžete ji v okamžiku pomocí druhé baterie proměnit na kapacitu 5.7 kWh a zvýšit tak dojezd. Když už jsme zmínili ten dojezd, tak model s menší kapacitou zvládne urazit 56 km ve městě, 24 km mimo město a v kombinovaném cyklu ujedete na plně nabité baterie 34 km. S vyšší kapacitou zvládne motocykl urazit 112, 50 a 69 km, přičemž maximální rychlost obou verzí je 136 km/h.

Zero Motorcycles představuje novinky pro rok 2013

Zero XU a MX
Nakonec se podíváme na tyto dva motocykly, které se budou nabízet ve dvou variantách o kapacitách baterií 2.8 a 5.7 kWh a stejně jako výše uvedený model, i u těchto dvou motocyklů budete mít možnost výměny baterie. Model XU je koncipovaný tak, aby byl co možná nejdostupnější, disponuje výkonem 28 koní, točivým momentem 57 Nm a s vyšší kapacitou baterií zvládne urazit na plné nabití v průměru 122 km (s menší kapacitou je dojezd 61 km). Model MX disponuje točivým momentem 92 Nm a podle kapacity baterií nabídne výkony 27 a 54 koní. Maximální rychlost je okolo 136 km/h a výrobce slibuje až 140 minut čisté jízdního času na plné nabití. S bateriemi o kapacitě 2.8 kWh se model MX chlubí hmotností pouhých 101 kg, což je opravdu skvělá hodnota, která zastíní i většinu klasických konkurentů. Všechny nové modely společnosti Zero Motorcycles se na trhu objeví v lednu 2013.

Zero Motorcycles představuje novinky pro rok 2013

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Zero Motorcycles představuje novinky pro rok 2013


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.