Přeposlat Automobilka Audi kupuje Ducati. Proč? To se zatím neví

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Automobilka Audi kupuje Ducati. Proč? To se zatím neví

20.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

A je to oficiálně venku. Německá automobilka Audi, spadající do koncernu VW, kupuje italskou společnost Ducati. Co si od tohoto spojení slibovat? To zatím nikdo neví a možností je hned několik.

Automobilka Audi kupuje Ducati. Proč? To se zatím neví

Zatím se o tomto obchodu jenom spekulovalo, ale nyní bylo potvrzeno, že dohoda bude uzavřena tento týden. Koupě Ducati tak trochu vypadá jako dárek k 75 narozeninám Ferdinanda Piëcha, který je současným předsedou představenstva koncernu VW Group. Tento koncern tak dále rozšiřuje své pole působnosti (má pod sebou již jedenáct značek, takže Ducati bude dvanáctá), jedná se o největšího výrobce automobilů v Evropě a nyní se do jeho řad přidá i výrobce uznávaných a luxusních motocyklů.

Automobilka Audi kupuje Ducati. Proč? To se zatím neví

Jedna z nejčastějších a současně také nejpravděpodobnějších spekulací, proč že se vlastně tento nákup uskutečnil, je konkurenceschopnost společnosti BMW. Ta má s Audio hodně společného. Obě vyrábějí luxusní a drahá auta a obě mají velmi dobrou pověst, co se týče kvality, ale BMW vyrábí kromě automobilů také motocykly, zatímco Audi ne. V blízké době samozřejmě nemůžeme očekávat nějaký motocykl pod značkou Audi, takže je to spíš taková akvizice do budoucnosti. Další, trochu škodolibá spekulace nákupu, je vášeň Ferdinanda Piëcha pro italský design.

Automobilka Audi kupuje Ducati. Proč? To se zatím neví

860 miliónů euro (asi 21.37 miliardy Kč), které Audi za Ducati údajně zaplatí, sice není pro VW nějaká závratná částka, ale i tak by byl tento účel nákupu hodně sporný a těžko zdůvodnitelný. Další z důvodů je vyspělost Ducati v konstrukcích s nízkou hmotností a vysokovýkonné motory, což by se mohlo Audi, pokud chtějí v budoucnosti BMW překonat, hodit. Motory se totiž neustále zmenšují a zároveň jsou čím dál větší požadavky na výkon, takže výrobce motocyklů se v této oblasti jeví jako logický partner. Ať už je to tak či onak, akvizice je to určitě zajímavá a jsme velmi zvědaví, co se z ní v budoucnosti narodí.

Automobilka Audi kupuje Ducati. Proč? To se zatím neví

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Automobilka Audi kupuje Ducati. Proč? To se zatím neví


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.