Přeposlat Yamaha WR450F

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha WR450F

13.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

S Yamahou WR450F jsme byli opravdu velmi spokojeni a ve své kategorii se jedná o jeden z nejlepších motocyklů. Ocenili jsme hlavně skvělé odpružení, které podává ve spolupráci s dobře vyváženým šasi výbornou práci a poskytne vám skvělé jízdní zážitky.

Yamaha WR450F

Motor
O pohon motocyklu Yamaha WR450F se stará velmi povedený motor o zdvihovém objemu 449cc, který potěší hlavně skvělou reakcí na přidání plynu. Tento kapalinou chlazený motor jde s chutí do otáček a díky přímému vstřiku paliva běží krásně plynule a hladce. Líbil se nám také jeho příjemný zvukový projev, a když budete chtít, tak také solidní spotřeba. Motor je spojený s přesnou, pětistupňovou převodovkou, která je vhodně odstupňovaná a po celou dobu pracovala naprosto bez problémů. Motor by měl být také spolehlivý a jediný problém, který jsme zaznamenali, bylo občasné pozlobení při startování.

Yamaha WR450F

Jízda a ovladatelnost
Tento motocykl nabídne hlavně výborné odpružení a vyvážené šasi, které vám poskytne skvělé zážitky a dobrou stabilitu. Ta je skvělá i v opravdu náročném terénu a občas jsme až nevěřili, co všechno motocykl zvládne. Docela se nám zalíbilo také tenké sedlo, které je velmi ergonomické a usadit se na motocyklu nám nedělalo vůbec žádné problémy. Jedinou nevýhodu vidíme v trochu vyšší hmotnosti, která je mírnou překážkou při ovladatelnosti. Hmotnost motocyklu i s náplněmi se pohybuje okolo 129 kg, což ucítíte hlavně při obtížnějších manévrech. O zastavení se starají výborné kotoučové brzdy, které disponují kotouči o průměru 250 mm vpředu a 245 mm vzadu. Brzdy takřka vůbec nevadnou a jsou hodně bytelné, takže snesou i náročnější zacházení.

Yamaha WR450F

Výbava
Výbava není nijak zázračná, nicméně všechno důležité a pro jízdu nezbytně nutné dostanete. Sedlo se nachází ve výšce 960 mm a nádrž pojme docela slabých 7.2 litrů paliva. Dojezd na plnou nádrž není nijak zázračný, při běžné jízdě se pohybuje okolo 100 km, nicméně jakmile začnete jezdit trochu rychleji a agresivněji, dojezd vmžiku snížíte na 80 km. Při snaze šetřit se dá dostat na zhruba 120 až 130 km. Palubní deska je příjemně jednoduchá, ale je zároveň moderní a nechybí zde ani multifunkční palubní počítač, který zobrazuje například průměrnou rychlost nebo ujeté kilometry. Rozměry pneumatik jsou 80/100-21M vpředu a 120/90-18M vzadu a v základní výbavě dostanete velmi dobré pneumatiky Bridgestone Gritty.

Yamaha WR450F

Kvalita a spolehlivost
Dílenské zpracování je velmi vysoké úrovni a hned na první pohled je poznat, že tento motocykl je vyrobený tak, aby fungoval za jakýchkoliv podmínek. Všechny komponenty sedí hezky na svém místě, lak je docela silný a celkově působí motocykl bytelně. Kromě již zmíněného problému se startováním jsme žádné další potíže nezaznamenali, takže se dá očekávat, že spolehlivost bude na dobré úrovni. Nejlepší dojem na nás zanechaly brzdy, které působí velmi odolným dojmem, vydrží toho opravdu hodně a můžete se na ně spolehnout za jakékoliv situace. Podobně by na tom měl být také motor.

Yamaha WR450F

Verdikt
S Yamahou WR450F jsme byli opravdu velmi spokojeni a ve své kategorii se jedná o jeden z nejlepších motocyklů. Ocenili jsme hlavně skvělé odpružení, které podává ve spolupráci s dobře vyváženým šasi výbornou práci a poskytne vám skvělé jízdní zážitky. Motor jde krásně za plynem, běží hladce a líbil se nám také jeho zvukový projev. Co se týče nedostatků, tak naše největší výtky směřují k trochu vyšší hmotnosti a malé nádrži, kterou bychom určitě ocenili objemnější.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Yamaha WR450F


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.